Rocznice ślubu – jak je celebrować i o czym pamiętać?
Rocznice ślubu to szczególne momenty, które chętnie celebrujemy w gronie najbliższych. Już sama nazwa danej rocznicy może stanowić wspaniałą inspirację motywu przewodniego uroczystości lub prezentu na tę okazję. Jakie znamy nazwy rocznic ślubu? Wśród nich m.in.:
-
papierowa (1. rocznica ślubu)
-
bawełniana (2. rocznica ślubu)
-
skórzana (3. rocznica ślubu)
-
kwiatowa (4. rocznica ślubu)
-
drewniana (5. rocznica ślubu)
-
cukrowa (6. rocznica ślubu)
-
porcelanowa (20. rocznica ślubu)
-
perłowa (30. rocznica ślubu)
-
złota (50. rocznica ślubu).
Symboliczne nawiązanie do nazwy rocznicy może stać się miłym gestem w stronę małżonków, którzy z pewnością to docenią!
Wspólne przyjęcie lub… impreza niespodzianka!
Świetnym pomysłem na świętowanie rocznicy ślubu jest przyjęcie. Grill w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół? Rodzinny obiad zwieńczony smakowitym tortem i kieliszkiem szampana? A może spotkanie z bliskimi w ulubionej restauracji? Możliwości jest dziś całe mnóstwo, a przyjęcia to świetna forma celebrowania wyjątkowych chwil!
Jeśli zbliża się rocznica ślubu Twoich najbliższych, warto z wyprzedzeniem przemyśleć to wydarzenie. Może okazać się, że wymaga ono podjęcia współpracy z firmą cateringową czy wstępnej rezerwacji lokalu. W gorącym sezonie, bogatym w imprezy rodzinne, terminy mogą być bookowane znacznie wcześniej niż nam się wydaje. Im szybciej zaczniesz planowanie, tym większa szansa, że impreza będzie dopięta na ostatni guzik. Przygotowując przyjęcie dla bliskich – rodziców czy przyjaciół – warto pomyśleć o imprezie niespodziance. Może będzie to najlepsza rocznica, o jakiej nawet nie marzyli małżonkowie. Takie przyjęcie wzbogacić można sesją zdjęciową, girlandą balonów z helem czy wspólnym oglądaniem reportażu ślubnego, do którego tak rzadko jest okazja powrócić. Przygotowując imprezę niespodziankę, warto być jednak czujnym! Jeśli para świętująca rocznicę ślubu planuje w tajemnicy jakiś romantyczny wyjazd tylko we dwoje, takie przyjęcie planowane za ich plecami może okazać się zdecydowanie nietrafioną niespodzianką. Dyskretne wybadanie planów małżonków na najbliższy czas to konieczność przy planowaniu przyjęcia.
Upominki w duchu klasycznym
Zbliża się rocznica ślubu Twojej przyjaciółki, brata, a może rodziców? Nieważne, czy ten szczególny dzień w ich życiu miał miejsce rok, pięć czy pięćdziesiąt lat temu – każda rocznica warta jest szczególnego upamiętnienia. Jedną z form celebrowania ważnych okazji w naszej kulturze jest wręczanie sobie upominków. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze prezentu na rocznicę ślubu?
W przypadku rocznic ślubu zawsze warto postawić na klasyki. Z naszego doświadczenia wynika, że na takie okazje zestawy prezentowe łączące czekoladę i alkohol sprawdzają się absolutnie najlepiej. Oczywiście dziś wśród słodkich upominków można wprost przebierać, począwszy od bombonierek, po zestawy pralin czy wykwintnych bakalii w czekoladzie. Z kategorii alkoholi dobrze sprawdzają się wina, choć kupujący chętnie sięgają także po mocniejsze trunki. Im bardziej znamy parę świętującą rocznicę ślubu, tym łatwiej dopasować zestaw do ich gustu i preferencji – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia.
Inspirując się nazwami rocznic, warto wybrać zestaw upominkowy z porcelanową filiżanką na 20. rocznicę ślubu, drewniany kuferek wypełniony słodkościami na piąte wspólne świętowanie, a asortyment aksamitnych słodkości w szóstym roku małżeństwa bliskiej nam pary. Każdy prezent warto spersonalizować, dodając do niego karnet z najlepszymi życzeniami.
Najmniej znaczy czasem najwięcej
Jeśli zorganizowanie przyjęcia czy wręczenie upominku okaże się z jakiegoś powodu niemożliwe, warto pamiętać o najprostszym, a jednocześnie czasem najważniejszym – szczerych życzeniach. Ten prezent kosztuje nas tak niewiele, a z pewnością sprawi wiele radości małżeństwu celebrującemu swoją rocznicę. Kartka z ciepłymi słowami znaleziona w skrzynce w tym wyjątkowym dniu lub krótka rozmowa telefoniczna dodająca otuchy to świetne sposoby na podkreślenie, że w tym szczególnym dniu jesteśmy obecni przy naszych najbliższych. Ukazanie, jak cieszymy się ich szczęściem pomimo dzielących nas kilometrów, lat czy doświadczenia życiowego mogą okazać się bardzo budujące i ubogacające dla każdej strony.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.