Wystawy, koncerty, targi i inne wydarzenia. Jesień w Koneserze to wiele atrakcji
Wystawa prac Wojciecha Siudmaka, podróż do krainy Reksia, Praskie Dni Seniora czy Targowisko Sztuki. W październiku i listopadzie Centrum Praskie Koneser planuje interesujące wydarzenia dla Koneserów: kulturalnych doznań, warszawskiej Pragi i wyjątkowych okazji. Wśród jesiennych, w większości bezpłatnych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.
Złota, polska jesień coraz śmielej wkracza w krajobraz Warszawy. Złote liście pojawiają się na drzewach, a temperatura spada. Nie oznacza to jednak, że gorąco nie jest w Centrum Praskim Koneser – tam w październiku i listopadzie czeka na mieszkańców stolicy i turystów wiele różnorodnych atrakcji. Początek już 1 października – w sobotę fani rękodzieła będą mogli odwiedzić III Ogólnopolskie Targi Włóczki i Akcesoriów Dziewiarskich Woolfashion 2022 (Butelkownia, godz. 10.00 – 18.00). Pasjonaci, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, a także początkujący, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym hobby, z pewnością znajdą tam coś dla siebie na jesienne wieczory.
To niejedyne targi, jakie wkrótce odbędą się w Koneserze. 7 i 8 października w Pasażu Konesera coś dla miłośników książek dla dzieci i młodzieży, czyli Noc Księgarń. W weekend (8-9 października) – Targ Sandomierski, na którym można znaleźć wyborne jabłka, soki, sery, konfitury czy wina. Kolejne weekendy (15-16 października i 19-20 listopada, przestrzeń Warsztat) to Targowisko Sztuki, gdzie swoje prace sprzedają sami twórcy. A 23 października i 26-27 listopada najnowsza odsłona tego wydarzenia, czyli Targowisko Sztuki Użytkowej. Ceramika, biżuteria, zabawki, ilustracje, lampy i wiele innych przedmiotów będzie czekać na nowych właścicieli i poszukiwaczy wyjątkowych okazji. W październiku czekają jeszcze Festiwal Roślin i Targi mody polskiej Fashion in Warsaw – Jesień!
Dla Koneserów kulturalnych doznań
Podobnie bogata oferta została przygotowana dla fanów sztuki. Już 15 października rusza kolejna, wyjątkowa wystawa w Muzeum Sztuki Fantastycznej. Monograficzna ekspozycja Wojciecha Siudmaka – Siudmak Universum – to aż ponad 60 dzieł tego artysty. Jego twórczość od lat fascynuje i wpływa na wyobraźnię milionów fanów fantastyki na całym świecie, a o jego pracach z uznaniem wypowiadały się ikony popkultury: Federico Fellini, George Lucas czy Jean-Jacques Annaud. Wystawa potrwa do 30 grudnia, a bilety można nabywać za pośrednictwem platformy ebilet.pl lub na miejscu. Tymczasem, kto jeszcze nie zdążył, ma szansę do 9 października zobaczyć ekspozycję Sztuka Fantastyczna w Warszawie. Tam przegląd dzieł Zdzisława Beksińskiego, Wiesława Wałkuskiego, Jerzego Dudy-Gracza i innych wielkich nazwisk.
Listopad to z kolei nie lada gratka dla dzieci i całych rodzin. W Centrum Praskim Koneser (przestrzeń Warsztat) od 4 do 18 listopada będzie można podziwiać wystawę z okazji 75-lecia Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. To oznacza, że na Pradze zadomowią się takie kultowe postaci jak Bolek i Lolek, Reksio czy Baltazar Gąbka. Od 1 do 31 listopada na Placu Konesera również ekspozycja uzupełniająca tę wyjątkową prezentację. Jesień w Koneserze to także możliwość artystycznego rozwoju – warsztaty plastyczne dla dzieci w Art Sułek Space (11 i 25 października oraz 8 i 22 listopada) i warsztaty malarskie dla dorosłych w Domu ze Sztuką (6, 13, 20 i 27 października oraz 3, 10 ,17 i 24 listopada). Ciekawa propozycja to też Muzyczne Powody, czyli cykl koncertów w nowym miejscu na mapie Konesera (Setki Powodów, każdy czwartek, godz. 20.00).
Coś dla prażan i nie tylko
W Centrum Praskim Koneser będzie można się przekonać, że Praga-Północ to wiele architektonicznych perełek, anegdot i niesamowitych historii. 13 listopada każdy miłośnik odkrywania miejskich zakamarków będzie mógł razem z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim, twórcą bloga PoWarszawsku i stołecznym raperem Eldo, poznać Pragę. Start i meta: plac Konesera, wokół którego nie brakuje miejsc, w których można spróbować lokalnych i nawiązujących do historii miejsca (Koneser to zrewitalizowana, postindustrialna była wytwórnia wódek) rarytasów kulinarnych. Koneserzy strawy i aktywności dla ducha i ciała nie będą zawiedzeni.
Wydarzeniem, które na stałe wpisało się w krajobraz Pragi są Praskie Dni Seniora – i w tym roku nie mogło ich zabraknąć (21-22 października). Między innymi w Centrum Praskim Koneser nestorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, czy też zwiedzić Muzeum Polskiej Wódki. Nowością natomiast jest Potańcówka z historią, która odbędzie się w ramach wydarzenia – ale tańczyć mogą nie tylko seniorzy!
Więcej informacji o jesiennych wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.