Mennica Legacy Tower zwycięzcą European Property Awards!
Warszawski kompleks biurowy Mennica Legacy Tower zwyciężył w plebiscycie European Property Awards, wyłaniającym najlepsze projekty nieruchomościowe w całej Europie. Obiekt zrealizowany przez GGH we współpracy z Mennicą Polską S.A. otrzymał tytuł najlepszej inwestycji w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”.
Mennica Legacy Tower to dzieło renomowanej pracowni Goettsch Partners z Chicago. Kompleks łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Rozwiązania te zostały docenione przez kapitułę prestiżowego konkursu European Property Awards, która uznała Mennica Legacy Tower za najlepszą inwestycję w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”. Dodatkowo, w pierwszym etapie plebiscytu, inwestycja została wyróżniona w kategorii „Commercial High-Rise Development for Poland”.
European Property Awards to jeden z programów regionalnych, które tworzą konkurs International Property Awards. Plebiscyt organizowany jest od 1994 roku. Tylko w ubiegłym roku uczestniczyły w nim projekty ze 130 krajów, których łączna wartość przekroczyła 50 miliardów funtów.
– Przystępując do realizacji Mennica Legacy Tower chcieliśmy, żeby odzwierciedlała ona naszą pasję do nieruchomości oraz dążenie do perfekcji. W efekcie naszej pracy powstał budynek, który już teraz wyznacza nowe standardy w swojej kategorii oraz zyskał miano ikony stylu i elegancji. To ogromna radość, że Mennica Legacy Tower została doceniona przez kapitułę tak znamienitego międzynarodowego plebiscytu. Jesteśmy z tego powodu niezwykle dumni. Cieszymy się, że nasz flagowy projekt z powodzeniem konkuruje z innymi, tak wspaniałymi realizacjami – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes GGH.
– W Goettsch Partners wierzymy, że budynki powinny wychodzić poza swoją podstawową rolę – wzmacniać i podkreślać charakter krajobrazu oraz wpływać na poprawę ogólnego wizerunku miasta. Dzięki takim atutom jak bogate zaplecze usługowo-handlowe oraz przestronne ogólnodostępne place i pasaże z elementami małej architektury, Mennica Legacy Tower stanowi doskonały przykład prywatnej inwestycji, która wspaniale wpisuje się w miejską przestrzeń. Jesteśmy dumni, że kompleks znalazł się w gronie laureatów tak prestiżowej narody – powiedział Joachim Schuessler, Dyrektor w Goettsch Partners.
Zwycięstwo Mennica Legacy Tower w European Property Awards to nie jedyny sukces, jakim inwestycja może poszczycić się w ostatnim czasie. Funkcjonujący od listopada 2019 roku Budynek Zachodni kompleksu uzyskał finalny certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. W trakcie procesu certyfikacji najwyżej oceniono rozwiązania pro-środowiskowe i zagospodarowanie terenu. W tej kategorii Budynek Zachodni otrzymał maksymalną liczbę punktów. Wysoko ocenione zostały również między innymi: najnowocześniejsze systemy zarządzania budynkiem BMS, energooszczędność oraz jakość wykorzystanych materiałów.
Kompleks Mennica Legacy Tower
Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni 65 963 m kw. tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni. Głównym najemcą Wieży jest mBank, który na swoją siedzibę wynajął 45 600 m kw. W przestrzeniach Wieży Mennica Legacy Tower, oprócz centrali mBanku, znajdą się również biura GGH oraz Mennicy Polskiej S.A. Wyjątkową ofertę budynku uzupełnią koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit. Z kolei, wyłącznym najemcą biurowym Budynku Zachodniego jest światowy lider powierzchni coworkingowej WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
W przestrzeniach handlowo-usługowych tego budynku znajdzie się także flagowy oddział mBanku, minimarket Carrefour oraz piekarnia Gorąco Polecam.
W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się
z systemami budynkowymi za pomocą dedykowanej aplikacji instalowanej na smartfonach najemców.
Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Za jej realizację odpowiadał Warbud S.A.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.