Komunikaty PR

Merck z biurem w duchu WELL

2023-06-20  |  12:30
Biuro prasowe

Dostosowując się do nowych realiów po pandemii, czyli hybrydowego modelu pracy, działając w duchu zrównoważonego rozwoju, jak również wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników, firma Merck podjęła decyzję, by wprowadzić zmiany i „odświeżyć” biuro w Warszawie. Trwające kilka miesięcy prace miały na celu lepsze wykorzystanie przestrzeni biurowej oraz stworzenie bardziej komfortowych warunków pracy, zgodnych z codziennymi potrzebami pracowników.

Strefy funkcjonalne – każdy znajdzie właściwe miejsce do pracy

Nowe biuro jest przestrzenią sprzyjającą zarówno pracy indywidualnej jak i zespołowej. W ciągu dnia pracy każdy może mieć przeplatające się obowiązki: telekonferencje, pracę w skupieniu, pracę zespołową, spotkania stacjonarne w biurze, ale i hybrydowe, czy zdalne. Aby każdy znalazł komfortowe warunki do konkretnego rodzaju zadań, dotychczasowy open-space został podzielony na trzy strefy funkcjonalne: cichą, umiarkowaną i głośną.

Dla osób, które potrzebują popracować koncepcyjnie, w skupieniu, przygotowana została strefa cicha. W tym miejscu nie prowadzi się rozmów z innymi pracującymi osobami oraz nie uczestniczy się w telekonferencjach, aby nie przeszkadzać innym. Telefony pozostają wyciszone, a kiedy pracownik potrzebuje z kimś porozmawiać, może udać się do najbliższej salki, kuchni albo strefy współpracy.

Natomiast strefa głośna to miejsce dla osób, które potrzebują na bieżąco wymieniać się informacjami ze swoim zespołem, prowadzą burze mózgów. Można tutaj również odbywać służbowe rozmowy lub prowadzić krótkie prezentacje podczas telekonferencji.  Strefa głośna wyposażona została również w budki telefoniczne, jeśli ktoś potrzebuje chwili spokoju, aby odebrać ważny telefon czy przeprowadzić poufną rozmowę.

W strefie umiarkowanej można natomiast, od czasu do czasu, porozmawiać z kimś przez chwilę. To najlepsze miejsce do cichego uczestnictwa w spotkaniu on-line. Tutaj najlepiej odnajdą się osoby, którym dobrze się pracuje w każdym miejscu i potrafią dostosować się do otoczenia. W pobliżu strefy umiarkowanej znajduje się dużo przestrzeni wspomagających – salek spotkań, strefy współpracy.

Szybki i prosty system rezerwacji

W ciągu dnia pracownicy mogą przemieszczać się między strefami, wybierając takie miejsce, które w danym momencie najlepiej wspiera obecnie wykonywane obowiązki. By zapewnić komfort korzystania z zasobów biura i zaplanowania pracy, każdy pracownik otrzymał dostęp do przyjaznej aplikacji mobilnej. Kilkoma kliknięciami można zarezerwować biurko, ale również miejsce parkingowe, czy salę spotkań dostosowaną do konkretnej liczby uczestników.

Komfort dla każdego

Nowe biuro ma być przede wszystkim komfortowe, zróżnicowane pod względem powierzchni i ma wspierać pracowników w wykonywaniu zadań, poprzez wprowadzenie nowych, ciekawych i funkcjonalnych przestrzeni. Prowadząc przebudowę zgodnie z wytycznymi standardu WELL, nasza firma kładła nacisk na dodatkowe pomieszczenia służące do regeneracji w miejscu pracy. Dzięki temu każdy w czasie pracy może się zrelaksować w sposób, który najbardziej mu odpowiada – tłumaczy Phil Krzyzek, dyrektor zarządzający spółki Merck, dyrektor generalny działu Healthcare.

W nowym biurze są również pomieszczenia o zupełnie nowych funkcjonalnościach, gdzie można się zregenerować. Pierwszym z nich jest biblioteka, którą można potraktować jak klasyczną czytelnię – jest to przestrzeń ciszy, odpoczynku, z dala od laptopa i telefonu. Pojawiła się również strefa aktywnego wypoczynku
z hantelkami, drabinkami i matami dla tych, którzy potrzebują się rozciągnąć lub poćwiczyć. Kolejnym nowym miejscem w biurze jest pokój rodzica z dzieckiem. Ma on przytulną, wygodną i dyskretną przestrzeń, pomieszczenie wyposażone jest w kanapę, blat roboczy, fotel oraz lodówkę do przechowywania pokarmu dla dziecka. Ponadto każdy pracownik, który poczuje się zmęczony, ma potrzebę pobyć sam na sam ze swoimi myślami czy po prostu się zrelaksować może skorzystać ze specjalnego fotela do masażu w odrębnej, kameralnej salce. Kolorystyka biura utrzymana jest w spokojnych, stonowanych kolorach, nawiązujących do natury. W całej przestrzeni znajdują się też rośliny doniczkowe, które nie tylko umilają otoczenie i cieszą oko, ale również oczyszczają i nawilżają powietrze.

Jakość pracy w standardzie WELL

Obecne biuro zostało zaprojektowane pod kątem zapewnienia dobrego samopoczucia oraz zdrowia psychicznego i fizycznego osobom w nim przebywającym. Certyfikacja w systemie WELL ocenia jakość środowiska pracy danej powierzchni biurowej. Potwierdza, że warunki w biurze są optymalne, a dzięki przyjaznym i właściwie zaprojektowanym przestrzeniom pracownicy mogą czuć się w nim komfortowo. Wyróżnikiem certyfikatu WELL jest nie tylko dbanie o równoważność środowiskową, ale również wspieranie zdrowia i dobrostanu użytkowników.

Nowa przestrzeń biurowa firmy Merck w Warszawie zostanie poddana procesowi certyfikacji w systemie WELL. Zakłada on rygorystyczną weryfikację spełnienia kryteriów przeprowadzoną przez akredytowaną jednostkę prowadzącą pomiary, obejmujące m.in. laboratoryjną analizę jakości wody i powietrza, natężenie oświetlenia, akustykę, temperaturę i wilgotność powietrza. Merck jest pierwszą firmą w swojej branży, która będzie się starała o przyznanie certyfikatu WELL.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.