Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski
Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.
Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.
- „Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach“ – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.
Waluty cyfrowe dla wszystkich
Platon Life ma za cel wprowadzenie cyfrowej waluty do ogółu społeczeństwa oraz do biznesu. Wizją organizacji jest stopniowe budowanie oraz łączenie społeczeństwa i ekonomii współdzielenia poprzez najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Służyć do tego ma przyjazna i bezpieczna dla użytkowników internetowa platforma - ekosystem - również pod nazwą Platon Life. Ekosystem Platon Life ma również własną kryptowalutę PlatonCoin (PLTC), opartą na blockchainie Ethereum.
- „Nasza firma powstała z myślą o następnych pokoleniach. Działamy tu i teraz, ale myślimy o przyszłości, bowiem chcemy pomóc ludziom stać się stabilnymi finansowo. Dlatego nasz ekosystem, to więcej niż tylko cyfrowe pieniądze, to m.in. platformą edukacyjna, system członkowski oraz najważniejsze: ubezpieczony portfel cyfrowych walut“ – wyjaśnia Julia Tanner, Co-founder, Platon Life.
Ubezpieczony ekosystem kryptowalut
Platon Life sięga po rozwiązania, które nie tylko umożliwią szeroki i łatwy dostęp do kryptowalut, ale także zapewnią bezpieczeństwo z ich korzystania. Stąd firma wprowadziła na rynek ekskluzywną usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.
Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich, to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja, to możliwość inwestowania na giełdzie.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.