Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski
Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.
Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.
- „Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach“ – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.
Waluty cyfrowe dla wszystkich
Platon Life ma za cel wprowadzenie cyfrowej waluty do ogółu społeczeństwa oraz do biznesu. Wizją organizacji jest stopniowe budowanie oraz łączenie społeczeństwa i ekonomii współdzielenia poprzez najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Służyć do tego ma przyjazna i bezpieczna dla użytkowników internetowa platforma - ekosystem - również pod nazwą Platon Life. Ekosystem Platon Life ma również własną kryptowalutę PlatonCoin (PLTC), opartą na blockchainie Ethereum.
- „Nasza firma powstała z myślą o następnych pokoleniach. Działamy tu i teraz, ale myślimy o przyszłości, bowiem chcemy pomóc ludziom stać się stabilnymi finansowo. Dlatego nasz ekosystem, to więcej niż tylko cyfrowe pieniądze, to m.in. platformą edukacyjna, system członkowski oraz najważniejsze: ubezpieczony portfel cyfrowych walut“ – wyjaśnia Julia Tanner, Co-founder, Platon Life.
Ubezpieczony ekosystem kryptowalut
Platon Life sięga po rozwiązania, które nie tylko umożliwią szeroki i łatwy dostęp do kryptowalut, ale także zapewnią bezpieczeństwo z ich korzystania. Stąd firma wprowadziła na rynek ekskluzywną usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.
Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich, to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja, to możliwość inwestowania na giełdzie.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.