Mieszkania w Enklawie Winogrady – gotowe do zamieszkania!
Budowa inwestycji Enklawy Winogrady w Poznaniu została zakończona, dzięki temu większość nabywców w styczniu odebrało klucze do swoich mieszkań. Aktualnie trwają już ostatnie odbiory. W jednym z budynków deweloper przygotował nowe biuro sprzedaży, w którym klienci będą mogli nabyć gotowe do odbioru - lokale mieszkalne.
Budowa inwestycji Enklawy Winogrady została zakończona, podobnie jak otoczenie całego osiedla, zgodnie z założonym harmonogramem. – Dotrzymanie terminów i wszelkich zobowiązań wobec nabywców jest dla nas priorytetem. Cieszymy się, że wszystko przebiegło i przebiega zgodnie z planem. Aktualnie przygotowujemy się do aktów przeniesienia własności na klientów. Spotkania w kancelarii odbędą się na przełomie lutego i marca – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. W ramach tego projektu powstały 3 budynki wielorodzinne - A, B oraz C. Pierwszy, trójkondygnacyjny, składa się z 18 mieszkań, zaś dwa ostatnie zawierają po 51 mieszkań usytuowanych na pięciu kondygnacjach. Dla przyszłych mieszkańców wybudowane zostały również 4 podziemne hale garażowe ze 134 miejscami postojowymi łącznie. Natomiast na parkingu naziemnym możliwych do zaparkowania będzie 58 samochodów.
- Jako deweloper zadbaliśmy, aby wszelkie prace budowlane zakończyły się zgodnie z harmonogramem. To świetna wiadomość dla każdego, kto chce rozpocząć nowy rok od zmian. Natomiast klientom, którzy już nabyli swoje mieszkania, sukcesywnie od początku stycznia przekazywaliśmy klucze. Teraz z pewnością przyjdzie czas na wykończenie wnętrz lokali. Dziękujemy za zaufanie i życzymy wszystkim naszym mieszkańcom powodzenia - powiedział inwestor osiedla, Krystian Cebulski. Trwają dosłownie ostatnie odbiory, które w najbliższych dniach również zostaną zakończone.
Enklawa Winogrady to nie tylko budynki mieszkalne, ale także zielony dziedziniec z ławkami, aż 3 rowerownie, a od wiosny gotowy będzie także plac zabaw dla dzieci. Inwestycja położona jest na poznańskich Winogradach u zbiegu ulic: Czarnej Roli i Pasterskiej. To miejsce gwarantuje dostęp do pełnego zaplecza handlowo-usługowego, placówek edukacyjnych oraz parków: Gagarina i Szelągowskiego, a także Cytadeli. W kilkanaście minut można dotrzeć też nad Jezioro Rusałka lub Sołacz.
Oprócz mieszkań, które w większości zostały oddane do rąk klientów, inwestycja oferuje jeszcze ostatnie do nabycia, gotowe do odbioru, lokale mieszkalne, położone na różnych kondygnacjach budynków B i C. W ich skład wchodzą mieszkania 2- oraz 3-pokojowe. We wnętrzu pomieszczeń znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i przedpokój. Zależnie od metrażu, który mieści się między 56 a 77 m. kw. w środku są 1 lub 2 pokoje – Wciąż oferujemy klasyczne rozwiązania, funkcjonalne układy, które pozwalają na swobodną aranżację wnętrz, tworząc wiele ciekawych możliwości - dodał Krystian Cebulski.
W jednym z budynków deweloper przygotował biuro sprzedaży, w którym klienci będą mogli poznać ofertę, zarezerwować oraz nabyć wolne jeszcze mieszkania. - Nowe biuro pozwoli nam na przyjemniejszy kontakt z klientami, którzy oczekują rzetelnej obsługi w profesjonalnych warunkach. Spotkania są możliwe, po uprzednim umówieniu się. Rzecz jasna dotrzymujemy wszelkich zasad higieny, ze względu na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia. - podsumował Krystian Cebulski.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.