Mieszkanie – pewna lokata kapitału
Inwestowanie w nieruchomości to rozwiązanie, które zawsze przynosi korzyści. Dobra lokata kapitału, niesłabnący popyt w sektorze najmu, a także coraz modniejszy flipping na rynku pierwotnym to tylko kilka z argumentów. Jak korzystnie wybrać nieruchomość? Liczy się lokalizacja, funkcjonalność lokalu i cena.
Badania z kwartału na kwartał dowodzą, że zainteresowanie wynajmem nie słabnie. Do Poznania przybywa studentów, młodych rodzin, które nie posiadają zdolności kredytowej, by nabyć własne M oraz obcokrajowców. W takich przypadkach sprawdzą się kompaktowe mieszkania, o funkcjonalnym układzie przy relatywnie niewielkiej powierzchni. Śródka OdNowa 2 to projekt posiadający zarówno małe przestrzenie, jak i większe dwu-, a nawet trzy- i czteropokojowe lokale. Metraż waha się od 27 do 80 mkw. Układ mieszkań jest funkcjonalny, daje swobodę aranżacyjną, a cena przystępna. Rozpoczyna się już od 231 tys. zł brutto. – Kupując w Poznaniu nieruchomość pod wynajem możemy być pewni, że klientów nie zabraknie. Śródka OdNowa 2 posiada mieszkania, które sprawdzą się jako lokata kapitału. Projekt wygrywa zarówno w kategorii cena, jak i lokalizacja. Do atutów można dorzucić również darmową, przypisaną do mieszkań, komórkę lokatorską i, także darmowe, boksy rowerowe – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Korzystna cena Śródki OdNowa 2 skłania również do inwestowania w szybki zysk, określany mianem fippingu. Kupno mieszkania, wyremontowanie go relatywnie tanio, a następnie sprzedanie z zyskiem. – Inwestujących oszczędności na rynku pierwotnym jest coraz więcej. Część z nich decyduje się na szybki zysk. Kupuje więc najtańsze lokale, w stanie surowym, zajmuje się ich wykończeniem i wystawia na sprzedaż – zaznacza Michał Wawrzyniak.
Umiejscowienie Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.