Komunikaty PR

Mindspace pozyskał 72 mln dolarów od inwestorów instytucjonalnych

2021-11-24  |  15:00
Biuro prasowe
  • Dan Zakai, współzałożyciel i prezes Mindspace: „Dynamika wzrostu Mindspace jest imponująca, odnotowujemy wysoki popyt we wszystkich lokalizacjach”
  • Oddziały Mindspace są niemal całkowicie zajęte
  • Celem inwestycji prowadzonej przez Harel Insurance Investments i More Provident Funds jest ekspansja firmy w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu

 

Mindspace, globalny dostawca elastycznych przestrzeni biurowych, pozyskał finansowanie w wysokości 72 milionów dolarów. Celem rundy inwestycyjnej jest wsparcie dalszego rozwoju spółki i jej ekspansji na rynkach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Runda została przeprowadzona przez Harel Insurance Investments and Financial Services Ltd., More Provident Funds, Arkin Holdings oraz dotychczasowych inwestorów. Wśród nich są: Yoav Harlap, Kobi Rogovin oraz Globalworth (GWI: LSE).

 

Mindspace, spółka założona w 2014 roku przez Dana Zakai i Yotama Alroy, posiada obecnie 32 oddziały w 17 miastach w 7 krajach, rozmieszczone na powierzchni 100 000 metrów kwadratowych (ponad 1 mln stóp kwadratowych). Tylko w ciągu ostatniego roku Mindspace otworzył nowe oddziały w Londynie, Tel Awiwie, Filadelfii oraz nową lokalizację w modelu Hub and Spoke poza Tel Awiwem, w Yakum. Mindspace obsługuje firmy o zróżnicowanym profilu działalności; około 41% to duże przedsiębiorstwa i korporacje, a 38% to małe i średnie firmy. Klienci Mindspace to głównie firmy z sektora technologicznego, finansowego i usługowego. Wśród byłych i obecnych klientów Mindspace znajdują się m.in. takie firmy jak Microsoft, Samsung, Playtika, Taboola, Yahoo!, Expedia czy GoPro.

 

W sytuacji kryzysowej, jaka dotknęła większość branż związanych z nieruchomościami komercyjnymi w wyniku pandemii COVID-19, rynek powierzchni biurowych typu flex nadal się rozwijał. Wszystkie prognozy przewidują przyspieszony rozwój tej branży  - do 2030 r. jej udział w rynku nieruchomości komercyjnych przekroczy 30%, przy czym  obecnie wynosi 5%. Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez CBRE, w ciągu dwóch lat 43% najemców przeznaczy od 10 do 50% swojego portfela na powierzchnie elastyczne, a17% najemców -  ponad 50%.

 

”Mindspace odnotowuje imponującą dynamikę wzrostu i wysoki popyt we wszystkich lokalizacjach” – potwierdza Dan Zakai, współzałożyciel i prezes Mindspace. „Z powodzeniem stawiliśmy czoła wielu wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19. Aktualnie nasze lokalizacje są niemal całkowicie wynajęte, a obecnie realizowana inwestycja przez Harel Insurance i More Provident Funds ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu na rynku oraz otwarcie nowych lokalizacji w oparciu o umowy o zarządzanie z właścicielami nieruchomości na całym świecie” – dodaje Zakai. „Mindspace nie jest kolejną firmą z branży nieruchomości, która wynajmuje wyłącznie biura. Stawiamy na silne relacje z klientami i strategiczne partnerstwo z właścicielami nieruchomości. Zauważyliśmy, że przy wyborze przestrzeni biurowych nasi klienci zwracają dużą uwagę na takie zalety jak: centralna lokalizacja, unikalny design i obsługa na najwyższym poziomie. Oczekujemy dalszego przyspieszonego wzrostu w 2022 roku, a jednocześnie będziemy kontynuowali tworzenie znaczącej wartości dodanej dla naszych licznych klientów” – podkreśla Zakai.

 

Mindspace oferuje biura zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób - są to pomieszczenia luksusowe, pięknie zaaranżowane, z w pełni wyposażonymi kuchniami i salami konferencyjnymi, a także unikalną społecznością wiodących przedsiębiorców, ludzi biznesu
i firm o ugruntowanej pozycji. Mindspace pozwala na większą elastyczność, oferuje umowy krótkoterminowe, a co za tym idzie – niższe ryzyko finansowe, czyli optymalne rozwiązanie w czasach spowolnienia gospodarczego. Te właśnie korzyści tłumaczą globalny wzrost popytu na powierzchnie typu flex i wynikające z niego optymistyczne prognozy analityków branżowych.

 

W 2021 roku Mindspace zanotował znaczące ożywienie - poziom obłożenia sprzed pandemii COVID-19, tj. z początku 2020 roku, a nawet go przekroczył, osiągając ponad 95% obłożenia w Izraelu i Niemczech. Tak wysoki poziom obłożenia nie jest jednak wynikiem obniżenia cen, które pozostały na poziomie sprzed pandemii.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat Mindspace podpisał sześć umów o zarządzanie z właścicielami nieruchomości w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, w tym w związku z niedawnymi otwarciami przestrzeni w Izraelu i Filadelfii. Umowa o zarządzanie, inspirowana branżą hotelarską, jest modelem, który na całym świecie zyskuje coraz większą popularność i uznanie. Ta innowacyjna koncepcja zakłada partnerstwo pomiędzy wynajmującym a operatorem powierzchni typu flex, co pozwala na zwiększenie rentowności i elastyczności dla wynajmującego, a jednocześnie stanowi właściwą odpowiedź na obecną sytuację na rynku.

 

Wcześniej, w marcu 2021 roku, Mindspace wprowadził na rynek model „Hybrid”, nową ofertę rozwiązań biurowych na żądanie dla firm i osób pracujących w modelu hybrydowym, łączącym pracę w domu i w biurze. Od kilku lat obserwuje się wzrost zainteresowania rozwiązaniami hybrydowymi, a wybuch pandemii tylko przyspieszył ten proces. W Mindspace zauważalny jest wzrost trendu hybrydowego. Liczba tymczasowych umów na żądanie wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, przed pandemią COVID-19.

 

W ramach innowacyjnego modelu rozwoju Mindspace oraz aktualnego trendu na powierzchnie typu flex centralne miejsce zajmuje doświadczenie najemcy. Doświadczenie to obejmuje wrażenia klienta od jego pierwszego spotkania z przestrzenią biurową, poprzez korzystanie z niej i różnych usług, które oferuje, aż do zakończenia dnia pracy w biurze. Doświadczeniu najemcy towarzyszą innowacje technologiczne, takie jak aplikacje, spostrzeżenia oparte na danych i spersonalizowane działania, które umożliwiają rozszerzenie usług i korzyści na kolejnych najemców w budynkach.

 

Sami Babkov, zastępca prezesa i dyrektor ds. technologii informacyjnych w Harel Insurance Investments and Financial Services, Ltd. komentuje: „Jesteśmy dumni, że możemy przewodzić obecnej rundzie inwestycyjnej z łącznym finansowaniem w wysokości 30 milionów dolarów. Inwestycja ta jest wyrazem zaufania do modelu elastycznych przestrzeni do pracy w kontekście wpływu pandemii COVID-19 na rynek biurowy, a także dowodem zaufania do doświadczonego i profesjonalnego zespołu zarządzającego Mindspace. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdywersyfikować i udoskonalić nasze inwestycje w nieruchomości oraz spełniać oczekiwania klientów korzystających z usług działu inwestycyjnego Harel”.

 

„Naszym zdaniem Mindspace wprowadza na rynek ciekawy model – zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wartości, którą wnosi dla swoich klientów” – mówi Ori Keren, dyrektor ds. technologii informacyjnych w More Provident Funds. „W krótkim czasie firma zdołała stworzyć nowe standardy na rynku, zbudować wysoki poziom lojalności wśród swoich klientów i odnotowuje stały wzrost”.

 

Podczas transakcji rolę bankiera inwestycyjnego pełnił Barak Capital Underwriting, Ltd.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.