Komunikaty PR

Mirantis – nowe, otwarte rozwiązania chmurowe w ofercie Veracomp

2020-09-03  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Roman
Exclusive Networks Poland

Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|exclusive-networks.pl | |joanna.roman|exclusive-networks.pl
665660291
www.exclusive-networks.com/pl/

Rynek usług chmurowych i open source rozwija się bardzo dynamicznie. Konieczność przetwarzania coraz większej liczby danych i poszukiwanie elastycznych rozwiązań przez firmy to główne czynniki kształtujące ten segment. Wychodząc naprzeciw obecnym trendom z zakresu cloud computing i produktów do rozwoju aplikacji, Veracomp nawiązał współpracę z firmą Mirantis, wiodącym dostawcą otwartej infrastruktury chmurowej.

Producent wywodzący się z Kalifornii dostarcza infrastrukturę chmurową bazującą na rozwiązaniach OpenStack, Kubernetes i innych powiązanych technologiach open source. 

- Rozwiązania Mirantis to najszybszy sposób na budowę i wdrożenie nowoczesnych aplikacji w oparciu o kontenery oferowane jako usługę, dedykowaną zarówno do pojedynczych departamentów, jak i do całych przedsiębiorstw. Nasza firma korzysta z unikalnego modelu serwisu jako usługi, zbudowanego w celu dostarczania rozwiązań Kubernetes i powiązanego oprogramowania Open Source, umożliwiających programistom tworzenie, udostępnianie i uruchamianie ich aplikacji w dowolnym miejscu - od chmury publicznej po chmurę hybrydową - mówi Krzysztof Rocki, Client Director CEE Field Organization w Mirantis.

W portfolio producenta znajdują się rozwiązania Docker Enterprise oraz Mirantis Cloud Platform. Pierwsze z nich to ceniona platforma kontenerowa wspierająca tworzenie i dostarczanie nowoczesnych aplikacji. Umożliwia wybór deweloperów, proste wdrażanie oraz automatyzację między programami i operacjami, a także bezpieczny pipeline dla środowisk Kubernetes, które działają w dowolnym miejscu. Z kolei Mirantis Cloud Platform to środowisko pozwalające dostawcom usług i klientom na uruchamianie wysoce konfigurowalnych chmur prywatnych opartych o OpenStack, wykorzystujących IaaC oraz otwarte standardy.

- Rozwiązania oferowane przez Mirantis świetnie wpisują się w trendy panujące obecnie na rynku, niezależnie czy mówimy o cyfrowej transformacji, rozwiązaniach chmurowych czy środowiskach opartych o kontenery. Klienci i Partnerzy szukają nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań różnych dostawców, dlatego rozwiązania Mirantis doskonale uzupełniają portfolio Veracomp, pozwalając nam jednocześnie kompleksowo obsłużyć firmy zainteresowane rozwiązaniami opartymi o Open Source - wyjaśnia Marcin Gwóźdź, Open Source Team Leader w Veracomp.

Dotychczas Mirantis wsparł ponad 800 firm w budowie i obsłudze jednych z największych chmur OpenStack na świecie. Wśród klientów Mirantis są uznane marki, takie jak Adobe, Bosh, Cox Communications, DocuSign, Liberty Mutual, PayPal, Reliance Jio, Splunk, STC, STFC, Vodafone i Volkswagen.

Już 16 września Mirantis organizuje wirtualne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych technologią oferowaną przez przez producenta. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z portfolio i możliwościami jakie zapewniają rozwiązania tej firmy: https://bit.ly/31nrAhI 


Informacja o Veracomp

Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distribution). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, obrazowanie medyczne, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka jest częścią Grupy Veracomp działającej w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W 2018 roku łączne przychody Grupy przekroczyły miliard złotych.

Więcej informacji pod adresem: https://www.veracomp.pl/ 

Informacja o Mirantis

Mirantis to firma zajmująca się otwartą chmurą, oferująca produkty uzupełnione przez wsparcie i usługi zarządzane przez czołowych ekspertów w dziedzinie otwartego oprogramowania. Najważniejszymi rozwiązaniami producenta są: Docker Enterprise oraz Mirantis Cloud Platform.

Do tej pory Mirantis wsparł ponad 800 przedsiębiorstw w budowie i obsłudze jednych z największych chmur OpenStack na świecie. Wśród klientów Mirantis są kultowe marki, takie jak Adobe, Cox Communications, DocuSign, Liberty Mutual, PayPal, Reliance Jio, Splunk, STC, Vodafone czy Volkswagen. 

Więcej informacji pod adresem: https://www.mirantis.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Exclusive Networks Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc. Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli
IT i technologie Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach
2024-07-25 | 11:00

Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach

Technologie AV i protokół internetowy (IP) połączyły siły, przynosząc rewolucyjne zmiany w branży. Ta dynamiczna integracja oferuje bardziej ekonomiczne i dostępne rozwiązania,
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.