Młode talenty w Toruniu
Młode talenty w Toruniu
Program Explory – najważniejsza inicjatywa dla młodych innowatorów w Polsce ponownie zawita do kujawsko-pomorskiego. W listopadzie odbędą się Explory Day – wydarzenie inspirujące dla uczniów i uczennic w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu oraz Szkolny Festiwal Explory w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Kilkuletnia współpraca Explory i województwa już owocuje świetnymi pomysłami młodych.
Już 8 listopada w ramach Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu odbędzie się Explory Day – inspirujące wydarzenie dla uczniów i nauczycieli. Spotkanie otworzy prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn z wykładem pt.: „Badania molekularne w biologii i medycynie - od poznania do zastosowania”, następnie Joanna Brzoskowska-Czerepiuk opowie co warto wiedzieć będąc młodym naukowcem – o trendach przyszłości. Uczniowie będą mieli okazję także poznać Program Explory podczas prezentacji finałowych projektów laureatów i finalistów Konkursu dla innowatorów. - Na wydarzeniu stawiającym w centrum innowacje, nie może zabraknąć Młodych Talentów. Laureaci i finaliści konkursu Explory to ciekawi świata badacze, którzy wynalazczość i kreatywność mają we krwi. Wierzymy, że prezentacje innowacyjnych projektów oraz rozmowa o tworzeniu rozwiązań przyszłości będą inspirującym doświadczeniem dla młodzieży z toruńskich szkół oraz wszystkich uczestników Kujawsko-pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu. – mówi Joanna Gogolińska, Wiceprezeska Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora Programu Explory – mówi Joanna Gogolińska, dyrektorka Fundacji Zaawansowanych Technologii.
Kolejnym explorowym punktem w kujawsko-pomorskim będzie wydarzenie w szkole.
Szkolne Festiwale Naukowe Explory do wydarzenia organizowane od 2017 roku przez szkoły w całej Polsce we współpracy z Programem Explory. Oparte są na metodologii i regulaminie Konkursu Explory. Ich celem jest zachęcenie młodzieży do tworzenia oraz rozwijania projektów naukowych i wynalazków. W ramach festiwalu odbywa się szkolny etap Konkursu Explory, gdzie uczniowie danej szkoły prezentują̨ własne projekty badawcze i wynalazki oraz odbywają̨ się̨ wykłady i warsztaty. Podczas festiwali wyłaniane są szkolne talenty, a najlepsze projekty zostaną̨ zaprezentowane na regionalnym etapie Konkursu Explory. W tegorocznej edycji, odbywa się ich aż 25. Oprócz wsparcia merytorycznego od organizatorów Programu Explory – Fundacji Zaawansowanych Technologii - szkoły otrzymały też wsparcie finansowe na pokrycie kosztów. Współorganizatorem wydarzenia w Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Najbliższy już 30.11 w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym. Szczegóły na www.explory.pl.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.