Komunikaty PR

MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości

2021-10-26  |  10:00

MLP Group – Green Industrial Developer działający na rynku nieruchomości magazynowych w Europie (w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii) po wielu sukcesach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech kontynuuje dalszą ekspansję na największym rynku nieruchomości magazynowych w Europie. Spółka właśnie powiększyła swój portfel nieruchomości o kolejny grunt w Gelsenkirchen.

Nowoczesny park MLP Business Park Gelsenkirchen zlokalizowany będzie w zachodniej części Niemiec w samym centrum Zagłębia Ruhry, tuż przy autostradzie A42., niecałe 4 km od dworca głównego, a do międzynarodowego portu lotniczego Dusseldorf jest (ok. 40 km).

Nowy projekt dewelopera zlokalizowany jest na działce wynoszącej ponad 11 ha. W Gelsenkirchen powstanie supernowoczesny park logistyczny. Realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II/III kwartału 2023 r., a zakończenie przewiduje się na II kwartał 2024. 

Zakupiony grunt to teren poprzemysłowy, który wymaga rewitalizacji. Niemieckie projekty dewelopera w większości są  przedsięwzięciami typu brownfield.  MLP Business Park Gelsenkirchen będzie doskonałym miejscem do prowadzenia działalności dla firm z branży e-commerce, usługowej, montażowej, lekkiej produkcji oraz lokalnych przedsiębiorstw z regionu Nadrenii Północnej-Westfalii.

„Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim i austriackim. W tym roku planujemy dołączyć do naszego portfela kolejny grunt w okolicach Frankfurtu oraz Stuttgartu. Główny nacisk stawiamy na logistykę miejską (urban logistic), która odpowiada na potrzeby e-commerce i całego sektora ekonomii cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasze parki połączyły biznes z tkanka miejską – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Brownfileld’owe inwestycje dewelopera to projekty przekształcające stare poprzemysłowe nieruchomości w nowoczesne ekologiczne obiekty. Na terenie MLP Business Park Gelsenkirchen inwestor zadba także o dobre samopoczucie pracowników. W trosce o najwyższy ich komfort pracy, zostaną zaprojektowane nowoczesne rozwiązania typu: tereny rekreacyjne, siłownia czy miejsca do integracji tzw. „team building”. Zielone nasadzenia wzbogacą przestrzeń terenu poprzemysłowego. Zgodnie z przyjętą zieloną strategią dewelopera nowa inwestycja zostanie zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w lokalną faunę i florę. Dodatkowo projekt będzie w całości objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold/Platinum.

Rozwój ekonomii cyfrowej, niskie wskaźniki pustostanów, wzrost sektora e-commerce generują rosnące popytna powierzchnie magazynowe w Niemczech, są głównym motorem rozwoju MLPG.  Głównym celem strategicznym MLPG w Niemczech i Austrii jest osiągnięcie w krótkim czasie pozycji TOP 3, w grupie największych deweloperów magazynowych działających na rynku niemieckim. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.