Komunikaty PR

MLP Wrocław z nowym najemcą

2024-01-22  |  11:00

Operator logistyczny OL&D Poland wprowadził się do centrum logistycznego MLP Wrocław. Będzie korzystał łącznie z około 4,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. W zawartej transakcji najemcę wspierała firma BNP Paribas Real Estate Poland. Wynajęta powierzchnia znajduje się w budynku posiadającym certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.

Operator logistyczny OL&D Poland poszerzył grono najemców w centrum logistycznym MLP Wrocław. W ramach budynku C1.1 będzie korzystał łącznie z około 4,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Z tego ponad 4,1 tys. m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostałą część wynoszącą blisko 200 m kw. stanowić będą nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne. W zawarciu transakcji najemcę wspierała firma BNP Paribas Real Estate Poland.  Obiekt, w którym znajduje się przekazana operatorowi logistycznemu nowa powierzchnia, uzyskał ostatnio certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.

OL&D Poland oferuje kompleksowe usługi klientom z różnych branż m.in. wyposażenia wnętrz, artykułów dziecięcych, energetycznej, audio i systemów akustycznych, przemysłowej w zakresie szeroko rozumianej logistyki magazynowej, transportu drogowego i multimedialnego, spedycji morskiej i lotniczej.   

„Witamy w naszym gronie nowego najemcę. Z dużą przyjemnością przekazaliśmy mu obiekt wyposażony w najnowsze rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko. Nasi klienci doceniają wysoki standard centrum logistycznego i jego doskonałą lokalizację. Obiekty budowaliśmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i są one standardowo poddawane certyfikacji BREEAM” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A

- Decydując o najęciu nowej, 2-krotnie większej powierzchni magazynowej we Wrocławiu, braliśmy pod uwagę bardzo dobre położenie parku dla transportu drogowego, ale także w zakresie transportu publicznego, przez co nasi pracownicy mają szeroki wachlarz możliwości dotarcia do naszego centrum dystrybucyjnego. Nie bez znaczenia było także bliskie sąsiedztwo ze współpracującymi z nami firmami kurierskimi. Rozmowy z MLP były bardzo konkretne, a jednocześnie czuliśmy elastyczne podejście i zrozumienie naszych oczekiwań i wymagań, stąd decyzja o nawiązaniu długoterminowej współpracy i najem powierzchni w MLP Wrocław – skomentował Adam Robak, Wiceprezes Zarządu i współwłaściciel OL&D Poland.

- Klient bardzo selektywnie podchodził do wyboru magazynu. Nowoczesne inwestycje, w ramach parków przemysłowych, położone w dogodnych lokalizacjach pozwalają naszym klientom budować przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że w ramach usług doradczych mamy szansę wspierać naszych klientów w procesie podejmowania tak ważnych strategicznych decyzji. Wieloletnia relacja z klientem oraz wiedza nt. jego strategii biznesowej zawsze procentują - podkreśliła Katarzyna Biela–Folmer, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

MLP Wrocław jest kompleksem, który powstał na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny składa się z 5 hal magazynowych o łącznej powierzchni 65 782 m2. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Park logistyczny zlokalizowany jest w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.