Modne lokalizacje we Wrocławiu – gdzie warto zamieszkać?
We Wrocławiu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych inwestycji. Nowe budownictwo daje nam coraz więcej możliwości. Wygrywa ze starymi blokami w wielu aspektach. Zdecydowanie zapewnia większy komfort. W większości dodatkowo chronione i zamknięte z zewnątrz buduje poczucie bezpieczeństwa. Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu? Jakie dobre lokalizacje oferuje nam stolica Dolnego Śląska?
Jednymi z najważniejszych kryteriów zakupu stały się lokalizacja z dobrą komunikacją oraz infrastrukturą społeczną. Wygodny dojazd do pracy, dobre połączenie między domem a przedszkolem, łatwy dostęp do sklepów i lokali handlowych.
W towarzystwie ośrodków biznesowych
Obecnie architektura nowych bloków jest coraz bardziej nowoczesna, dzięki czemu budynki wyróżniają się na tle miasta. We Wrocławiu popularną inwestycją tego typu jest Pixel House przy ulicy Legnickiej. Usytuowany jest on w pobliżu sporego ośrodka biznesowego, w którym mieści się wiele siedzib zagranicznych firm. To właśnie okolice większych biurowców cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza wśród osób, które w nich pracują – lub szukają większych możliwości zawodowych. Dziś czas jest priorytetem – dlatego mieszkanie w pobliżu pracy jest tak bardzo istotne.
W pobliżu wody
Waterfront jest niezwykle mocnym trendem, który dotarł do Polski już kilka lat temu. Oznacza obszary ulokowane nad naturalnym zbiornikiem wodnym. Najczęściej dotyczy on okolic portowych i miast położonych nad morzem, ale dynamicznie rozwija się również nad rzekami. Deweloperzy otwierają się na te nowe tereny, co dobrze widać na przykładzie Warszawy czy Wrocławia. Jedną z wrocławskich propozycji jest Osiedle nad Odrą. Usytuowane u zbiegu ulic Słonimskiego i Rychtalskiej, oferuje dobrą komunikację z centrum, ale też wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Pandemia mocno uświadomiła Polakom potrzebę kontaktu z naturą, dlatego w przypadku wyboru mieszkania zwracają większą uwagę na tereny zielone wokół. Jak nigdy dotąd potrzebujemy możliwości relaksu.
– Każda osoba zainteresowana kupnem nieruchomości układa sobie osobisty plan pod własne preferencje. Należy wybiec w przód za naszymi planami. Czy potrzebna będzie nam cisza i spokój, czy pragniemy nowego poziomu życia? Jest to niezwykle trudna decyzja i inwestycja na lata. Nie warto kierować się modą, ale dobrze jest znać charakter dzielnicy, aby zyskać pewność, że sprosta ona naszym wymaganiom – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
W ciszy na obrzeżach miasta
Choć jeszcze parę lat temu uważało się, że przedmieścia odeszły do lamusa, dziś znów wracają one do łask. Doceniają je ci, którzy poszukują spokoju i większych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na korzyść tych terenów przemawia fakt, że rozwijają się nad wyraz prężnie. Poprawia się dostęp do infrastruktury, usług czy komunikacji miejskiej. Zaletą jest również niższa cena metra kwadratowego. Widać to choćby na przykładzie Novej Stoczniovej – osiedla powstającego na wrocławskim Zakrzowie. To klasyczny przykład inwestycji, w której kupujący są zainteresowani większymi metrażami i własnymi ogródkami. Bliskość Parku Pawłowickiego i Lasu Zakrzowskiego to dodatkowy plus dla rodzin z dziećmi, które poszukują nowych terenów rekreacyjnych.
Aktualna oferta mieszkań pozwala wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Deweloperzy obserwują trendy, które kształtują się wokół poszczególnych dzielnic – i tak dopasowują swoje inwestycje, aby były one jak najbardziej spójne z charakterem okolicy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.