Komunikaty PR

Modne lokalizacje we Wrocławiu – gdzie warto zamieszkać?

2021-04-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych inwestycji. Nowe budownictwo daje nam coraz więcej możliwości. Wygrywa ze starymi blokami w wielu aspektach. Zdecydowanie zapewnia większy komfort. W większości dodatkowo chronione i zamknięte z zewnątrz buduje poczucie bezpieczeństwa. Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu? Jakie dobre lokalizacje oferuje nam stolica Dolnego Śląska?

Jednymi z najważniejszych kryteriów zakupu stały się lokalizacja z dobrą komunikacją oraz infrastrukturą społeczną. Wygodny dojazd do pracy, dobre połączenie między domem a przedszkolem, łatwy dostęp do sklepów i lokali handlowych.

W towarzystwie ośrodków biznesowych

Obecnie architektura nowych bloków jest coraz bardziej nowoczesna, dzięki czemu budynki wyróżniają się na tle miasta. We Wrocławiu popularną inwestycją tego typu jest Pixel House przy ulicy Legnickiej. Usytuowany jest on w pobliżu sporego ośrodka biznesowego, w którym mieści się wiele siedzib zagranicznych firm. To właśnie okolice większych biurowców cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza wśród osób, które w nich pracują – lub szukają większych możliwości zawodowych. Dziś czas jest priorytetem – dlatego mieszkanie w pobliżu pracy jest tak bardzo istotne.

W pobliżu wody 

Waterfront jest niezwykle mocnym trendem, który dotarł do Polski już kilka lat temu. Oznacza obszary ulokowane nad naturalnym zbiornikiem wodnym. Najczęściej dotyczy on okolic portowych i miast położonych nad morzem, ale dynamicznie rozwija się również nad rzekami. Deweloperzy otwierają się na te nowe tereny, co dobrze widać na przykładzie Warszawy czy Wrocławia. Jedną z wrocławskich propozycji jest Osiedle nad Odrą. Usytuowane u zbiegu ulic Słonimskiego i Rychtalskiej, oferuje dobrą komunikację z centrum, ale też wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Pandemia mocno uświadomiła Polakom potrzebę kontaktu z naturą, dlatego w przypadku wyboru mieszkania zwracają większą uwagę na tereny zielone wokół. Jak nigdy dotąd potrzebujemy możliwości relaksu.

Każda osoba zainteresowana kupnem nieruchomości układa sobie osobisty plan pod własne preferencje. Należy wybiec w przód za naszymi planami. Czy potrzebna będzie nam cisza i spokój, czy pragniemy nowego poziomu życia? Jest to niezwykle trudna decyzja i inwestycja na lata. Nie warto kierować się modą, ale dobrze jest znać charakter dzielnicy, aby zyskać pewność, że sprosta ona naszym wymaganiom – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

W ciszy na obrzeżach miasta

Choć jeszcze parę lat temu uważało się, że przedmieścia odeszły do lamusa, dziś znów wracają one do łask. Doceniają je ci, którzy poszukują spokoju i większych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na korzyść tych terenów przemawia fakt, że rozwijają się nad wyraz prężnie. Poprawia się dostęp do infrastruktury, usług czy komunikacji miejskiej. Zaletą jest również niższa cena metra kwadratowego. Widać to choćby na przykładzie Novej Stoczniovej – osiedla powstającego na wrocławskim Zakrzowie. To klasyczny przykład inwestycji, w której kupujący są zainteresowani większymi metrażami i własnymi ogródkami. Bliskość Parku Pawłowickiego i Lasu Zakrzowskiego to dodatkowy plus dla rodzin z dziećmi, które poszukują nowych terenów rekreacyjnych. 

Aktualna oferta mieszkań pozwala wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Deweloperzy obserwują trendy, które kształtują się wokół poszczególnych dzielnic – i tak dopasowują swoje inwestycje, aby były one jak najbardziej spójne z charakterem okolicy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.