Monitory interaktywne Newline już dziś z USB-C
Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych wymogów od 2026 roku będą musieli się dostosować również producenci laptopów. Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Ta standaryzacja ma na celu zmniejszenie ilości elektrośmieci. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również wygodne.
Newline Interactive – dostawca monitorów interaktywnych – we wszystkich najnowszych urządzeniach już dziś oferuje USB-C Delivery. To właśnie w monitorach interaktywnych korzyść z zastosowania tego standardu jest zdecydowanie największa, bo dostarcza nie tylko dane, dźwięk , obraz i dotyk, ale też zasilanie dzięki Power Delivery. Transfer jest błyskawiczny - filmy i prezentacje pojawiają się na ekranie natychmiast, a reakcja na dotyk jest szybka i dokładna.
Żeby osiągnąć taki efekt w starszych rozwiązaniach (bez USB-C), oprócz zasilania, konieczne jest jeszcze skorzystanie z dwóch kabli – do przesłania obraz i dotyku - osobno. Power Delivery jest najbardziej nowoczesnym standardem ładowarek, który pozwala na przesyłanie dużych mocy przez złącze typu USB-C. Największą zaletą tego standardu jest możliwość precyzyjnego dostosowywania mocy ładowania do danego urządzenia. W chwili podłączenia następuje ustalenie, jaki prąd może płynąć między urządzeniami. Dopiero wtedy zaczyna się ładowanie z maksymalną, możliwą szybkością. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia baterii.
Interaktywne monitory Newline z Androidem są wyposażone w trzy porty USB-C: jeden na górze do podłączenia kamery internetowej, na bocznym panelu oraz na przednim panelu do podłączania i ładowania urządzeń, takich jak laptopy. Ten ostatni port - przy równoczesnej transmisji danych - zapewnia określone przez producenta poziomy zasilania. W przypadku monitorów Newline Lyra, Naos IP+ i Newline FLEX jest to 65W, zaś w monitorach Newline Elara i Vega – 100W.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.