Motorola Solutions oferuje agencjom bezpieczeństwa publicznego usługę łączności
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/
WIEDEŃ, Austria – 22 czerwca 2022 r. – Agencje bezpieczeństwa publicznego i organy rządowe muszą stawiać czoło różnym wyzwaniom – od ochrony granic po reagowanie na poważne sytuacje kryzysowe, takie jak powodzie, pożary czy wypadki drogowe.
W takich sytuacjach służby ratunkowe, agencje straży granicznej i inne organy muszą współpracować, wymieniając się informacjami i danymi w czasie rzeczywistym, aby poprawić ocenę sytuacji, wyeliminować martwe strefy, a ostatecznie zapewnić bezpieczeństwo społeczności, obywateli i osób udzielających pierwszej pomocy.
Firma Motorola Solutions wprowadza dziś na rynek Critical Connect, elastyczną i skalowalną usługę komunikacyjną opartą na chmurze, która umożliwia bezproblemową komunikację głosową i wymianę danych. Critical Connect eliminuje bariery między różnymi sieciami komunikacyjnymi, ułatwiając służbom ratowniczym współpracę i koordynację działań między różnymi agencjami
i zespołami ponad granicami w odpowiedzi na poważne zdarzenia.
W miarę rozwoju zagrożeń bezpieczeństwa różne agencje bezpieczeństwa publicznego potrzebują odpowiedniej platformy technologicznej, która ułatwi im komunikację, współpracę
i wymianę informacji wywiadowczych – powiedział Tim Clark, dyrektor ds. strategii w firmie Motorola Solutions. W przeciwieństwie do prywatnych sieci łączności, które są zazwyczaj wdrażane w celu obsługi jednej agencji bezpieczeństwa publicznego w obrębie jednej jurysdykcji, Critical Connect tworzy wydajny i niezawodny sposób natychmiastowego łączenia się zespołów ponad granicami i agencjami, niezależnie od obszaru zasięgu, w którym działają, lub sieci czy urządzeń łączności, z których korzystają.
Łączność jako usługa
Dzięki pojedynczemu łączu Critical Connect daje organizacjom bezpieczeństwa publicznego technologiczną przewagę w postaci natychmiastowej łączności między zespołami, łącząc różne sieci naziemnej łączności radiowej, w tym TETRA, APCO P25 i sieci szerokopasmowe, a także radiotelefony. Zapewnia również pracownikom dyspozytorni skonsolidowany widok zasobów
w różnych sieciach, w tym istotnych informacji o lokalizacji, obecności i statusie wszystkich ratowników pracujących w terenie.
Usługa oparta na chmurze jest bardzo bezpieczna, szybka i łatwa do wdrożenia oraz może być skalowana w celu obsługi coraz większej liczby użytkowników.
Rozwiązanie to wspiera również agencje bezpieczeństwa publicznego w planowaniu długoterminowych potrzeb związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym poprzez elastyczną integrację i wdrażanie zarówno technologii szerokopasmowych oraz naziemnej łączności radiowej.
Gwarancja skuteczności działania o znaczeniu krytycznym
Gdy współpracują ze sobą różne agencje i służby bezpieczeństwa publicznego, muszą one komunikować się i udostępniać dane w sposób ukierunkowany i inteligentny, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, przestrzegając jednocześnie prawa do prywatności danych.
Platforma Critical Connect jest bardzo bezpieczna i ma wiele warstw zabezpieczeń
z szyfrowaniem end-to-end, co pomaga chronić poufne dane i połączenia.
Motorola Solutions zademonstruje Critical Connect po raz pierwszy w Europie podczas Critical Communications World w Wiedniu, w dniach 21-23 czerwca. Usługa ta stanowi część firmowego ekosystemu technologii krytycznych, który łączy zaawansowaną komunikację głosową, bezpieczeństwo wideo i oprogramowanie centrum dowodzenia w celu zapewnienia łączności i informacji agencjom bezpieczeństwa publicznego wtedy, gdy ma to największe znaczenie.
O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności radiowej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa pozostają wydajne i bezpieczne. Motorola Solutions rozpoczyna nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony.
Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.
Śledź @MotoSolutions na Twitter
Śledź @MotorolaSolutions na Instagram
Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn
Polub @MotorolaSolutions na Facebook
Kontakty z mediami
Elvan Lindberg
Motorola Solutions
Tel. kom.: +46 (0)707448893
Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com
Susanne Stier
Motorola Solutions
Tel. kom.: +49 (0)1726161773
Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.