Komunikaty PR

Motorola Solutions rozwija komunikację grupową dzięki WAVE PTX

2020-07-21  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kurczych
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Do pobrania png ( 0.04 MB )

Londyn, 16 lipca 2020 r. - Na całym świecie firmy polegają na komunikacji grupowej w celu usprawnienia działalności i zapewnienia lepszej obsługi swoich klientów. Natychmiastowa komunikacja grupowa „Naciśnij i mów” (PTT) jest jednym z najbardziej wydajnych sposobów komunikacji i stanowi podstawę wielu działań biznesowych. Dzisiaj Motorola Solutions rozszerza komunikację głosową PTT, wprowadzając WAVE PTX, opartą na subskrypcji usługę komunikacji grupowej, która zapewnia zarówno głos, jak i multimedia za pośrednictwem łącza szerokopasmowego i Wi-Fi.

WAVE PTX pozwala użytkownikom komunikować się bez zakłóceń na dowolnym urządzeniu z systemami Android lub iOS za pomocą aplikacji mobilnej, specjalnie zaprojektowanych urządzeń serii WAVE PTX TLK, a nawet komputerów stacjonarnych i tabletów podłączonych przez Wi-Fi lub sieć komórkową. Usługa oparta na chmurze została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb operacyjnych różnych branż - od dużych organizacji spedycyjnych i logistycznych wymagających natychmiastowej i bezpiecznej komunikacji głosowej po zaawansowane operacje detaliczne wymagające bogatej komunikacji z wideo, dokumentami lub danymi lokalizacji.

Rozwiązanie firmy Motorola Solutions zawiera funkcje multimedialne, takie jak wiadomości grupowe (tekstowe), udostępnianie lokalizacji, zdjęcia i filmy. Rozbudowana funkcja przesyłania streamingu wideo umożliwia użytkownikom dostęp do wideo na żywo, poprzez naciśnięcie jednego przycisku, aby zapewnić innym odpowiednim użytkownikom widok krytycznych sytuacji w momencie ich rozwijania się. WAVE PTX pozwala organizacjom, które polegają na komunikacji radiowej, takiej jak DMR i TETRA, połączyć swój istniejący system z usługą szerokopasmową, zwiększając w ten sposób zasięg i funkcjonalność.

„Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek organizacje szukają rozwiązań komunikacyjnych, które pomogą im pozostać w kontakcie z coraz bardziej mobilnymi pracownikami”, powiedział Vivienne Francis, wiceprezes ds. Rynków EMEA w Motorola Solutions, „WAVE PTX łączy prostotę komunikacji PTT z bogactwem łączności szerokopasmowej zapewniając organizacjom najlepszą usługę komunikacji grupowej”.

Oprócz aplikacji mobilnej i urządzeń z serii TLK, rozwiązanie WAVE PTX obejmuje WAVE PTX Dispatch: zaawansowane internetowe oprogramowanie dla dyspozytorni, które pomaga organizować i koordynować komunikację w zespole, zapewniając kompleksowy przegląd wszystkich operacji. Obejmuje to precyzyjne narzędzia do mapowania w celu śledzenia lokalizacji ludzi i zasobów, co pomaga zwiększyć świadomość sytuacyjną i chronić pracowników w nagłych przypadkach.

WYDAJNOŚĆ I PROSTOTA WBUDOWANA W URZĄDZENIA

Wraz z usługą WAVE PTX, Motorola Solutions wprowadza nowy przenośny radiotelefon TLK 150, zaprojektowany do użytku w pojazdach, z łatwymi w obsłudze przyciskami typu push-to-talk i zestawem głośnomówiącym, które pomagają unikać rozpraszania kierowcy. Nowe urządzenie zawiera krytyczne funkcje bezpieczeństwa, takie jak śledzenie lokalizacji, połączenia alarmowe oraz alerty, które pomagają kierowcom zachować bezpieczeństwo i uwagę, a wyraźny, czysty dźwięk utrzymuje wszystkich w kontakcie.

TLK150 to najnowszy dodatek do serii TLK firmy Motorola Solutions, która obejmuje TLK 100, urządzenie przenośne przeznaczone wyłącznie do szerokopasmowego PTT. TLK 100 optymalizuje wydajność i łatwość obsługi radiotelefonu, zapewniając jednocześnie zaawansowane funkcje, takie jak śledzenie lokalizacji, 3G / 4G / LTE, Wi-Fi, Bluetooth, powiadomienia głosowe i identyfikacja połączeń przychodzących.

Przodownictwo w szerokopasmowej komunikacji PTT

W ostatnim czasie Motorola Solutions podpisała umowy z trzema głównymi europejskimi dostawcami usług telefonii komórkowej, aby zapewnić swoim klientom szerokopasmowy PTT o krytycznym znaczeniu: holenderski operator telekomunikacyjny KPN, francuski operator telekomunikacyjny SFR oraz Telia - wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji. KPN i SFR już świadczą zintegrowane z siecią usługi szerokopasmowego PTT o krytycznym znaczeniu dla swoich klientów. Firmy te podpisały umowy z holenderską  koleją oraz francuską spółką kolei państwowych SNCF we Francji.

Szerokopasmowa usługa PTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP (tym samym jest gotowa na przyszłe standardy), które obsługuje płynną interoperacyjność między użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły
z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają, a usługę można łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby. Usługa poparta jest ponad 15-letnim doświadczeniem w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i niezawodnej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie łączności używanej w sytuacjach kryzysowych i procesach analitycznych. Nasze platformy technologiczne używane są w łączności kryzysowej, systemach centrów dowodzenia oraz analizach wideo i bezpieczeństwa. Używane są one przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, czym zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. W Motorola Solutions rozpoczynamy nową erę bezpieczeństwa publicznego.

Dowiedz się więcej na www.motorolasolutions.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Elvan Lindberg

Motorola Solutions

Mobile: +46 (0)707448893

Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com 

Karina Grygierek

PR Inspiration

Mobile: +48 (0)606631082

karina@prinspiration.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Inspiration
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dyrektorzy IT a, sztuczna inteligencja - dużo obaw, braki w wiedzy i przeszkody Biuro prasowe
2024-10-17 | 11:53

Dyrektorzy IT a, sztuczna inteligencja - dużo obaw, braki w wiedzy i przeszkody

Aż 84% dyrektorów IT wierzy, że sztuczna inteligencja (AI) będzie równie znacząca dla ich firm, jak niegdyś internet. Mimo to jedynie 11% z nich przyznaje, że w pełni
IT i technologie Sukces firmy tkwi w nowoczesnym sprzęcie IT
2024-10-17 | 01:00

Sukces firmy tkwi w nowoczesnym sprzęcie IT

Według 73% respondentów sprzęt IT dobrej jakości ma wpływ na wydajność i efektywność w pracy. Tak wynika z najnowszego badania Wykorzystanie sprzętu IT w pracy biurowej
IT i technologie Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting
2024-10-16 | 01:00

Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting

Do obszernego portfolio Lena Lighting dołączyła nowa lampa przemysłowa. Tytan Steel o znakomitych parametrach świetlnych oraz wysokiej trwałości, to odpowiedź na rosnące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.