ARVAL URUCHAMIA NOWĄ USŁUGĘ W RAMACH OFERTY MOBILITY 360°
NBS Communications
Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Arval potwierdza swoje ambicje w obszarze zrównoważonej mobilności. Firma wprowadza pakiet usług, które są nowością w branży wynajmu długoterminowego pojazdów. Oferta, będąca elementem jednego z filarów strategii Arval Beyond pod nazwą Mobility 360°, pozwoli korzystać z tzw. Arval Mobility Hub, umożliwiającego współużytkowanie różnych środków transportu oraz Arval Mobility App – aplikacji ułatwiającej planowanie podróży. Dostępna będzie również nowa usługa konsultingu dotyczącego mobilności w firmie.
Nowa oferta to dalsza rozbudowa pakietu mobilności w największych krajach Grupy Arval. W jego skład wejdą takie elementy, jak:
- Arval Mobility Hub, dzięki któremu pracownicy będą mogli wybrać taką formę mobilności, jakiej w danej chwili potrzebują np.: samochody w ramach carsharingu, rowery, hulajnogi i inne usługi mikro-mobilności. Oferta będzie dostępna dla klientów korporacyjnych Arval. Koncepcją jest uproszczenie codziennych podróży pracowników, niezależnie od ich celu (spotkania biznesowe, sprawy organizacyjne, użytek osobisty, itp.).
- Arval Mobility App to aplikacja stanowiąca tzw. „agregator mobilności” przeznaczony dla firm i ich pracowników. Pozwala użytkownikom na optymalne zaplanowanie podróży z uwzględnieniem najbardziej odpowiedniego środka transportu. W aplikacji pracownicy mogą wyznaczać trasę, rezerwować środki mobilności, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i modelom rozliczeniowym.
- Arval Mobility Consulting to natomiast oferta doradztwa dla klientów w tworzeniu i wdrażaniu nowych modeli i zasad mobilności w ich firmach. Opiera się na opracowanej przez ekspertów Arval metodologii SMaRT wprowadzonej w 2018 roku i składa się z 3 etapów:
- Ustalania celów klienta w zakresie przejścia na zrównoważoną mobilność.
- Analizy obecnych praktyk w zakresie mobilności.
- Rekomendowania i wdrażania odpowiednich rozwiązań dostosowanych do indywidualnego profilu pracownika.
Aplikacja Arval Mobility została pomyślnie przetestowana w Holandii i obecnie jest dostępna również dla użytkowników we Francji i Niemczech – na razie wyłącznie dla pracowników Arval. Pierwsze punkty Arval Mobility Hub są uruchamiane we Francji. Obie usługi będą wkrótce pilotażowo wdrażane także w Polsce. Płatności za usługi mobilności w ramach Arval Mobility Hub są wspierane przez BNP Paribas Cash Management i Axepta BNP Paribas Solutions. Arval Mobility Consulting jest natomiast oferowany w 11 krajach Europy, w tym również w Polsce.
Nowa oferta lepiej zaspokajająca potrzeby korporacyjne
Jak wynika z Barometru Flotowego, badania realizowanego przez Arval Mobility Observatory, firmy mają jasno określone potrzeby w zakresie polityki mobilności. Według najnowszej edycji Barometru, 74% firm w Europie już wdrożyło lub planuje wdrożyć co najmniej jedno alternatywne rozwiązanie mobilności dla swoich pracowników w ciągu najbliższych 3 lat. W ten sposób przedsiębiorstwa chcą zmniejszyć swój ślad węglowy, poprawić wizerunek jako pracodawcy oraz obniżyć koszty.
- Zarządzający firmami zdają sobie sprawę, że przyszłość mobilności to nie zapewnienie samochodu służbowego uprawnionym do tego osobom, ale umożliwienie przemieszczania się wszystkim pracownikom w razie potrzeby. Misją Arval jest by ta przyszłość nastała już teraz. Dlatego też oferujemy pełną gamę usług mobilności zintegrowanych w jednej aplikacji, wliczając w to opcje korzystania z lokalnego transportu publicznego. By pójść jeszcze dalej, przy wsparciu Arval Mobility Consulting, chcemy zaoferować naszym klientom kompleksowe wsparcie we wdrażaniu polityki mobilności w ich firmach - wyjaśnia Alain van Groenendael, prezes i dyrektor generalny Arval.
Globalne podejście
Założeniem Arval jest testowanie nowych produktów i usług najpierw we własnych zespołach, aby upewnić się, że dobrze odpowiadają one potrzebom i oczekiwaniom lokalnych i globalnych klientów. Dlatego aplikacja Arval Mobility jest najpierw uruchamiana wewnętrznie we Francji i Niemczech, zaś za kilka miesięcy zostanie udostępniona również klientom.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.