Dealer BYD stawia na akcesoria od Green Cell
Greencell
ul. Kalwaryjska 33
30-509 Kraków
gabriela.poreba|greencell.pl| |gabriela.poreba|greencell.pl
507 094 981
greencell.global
Właściciele nowych samochodów elektrycznych marki BYD wyjadą z salonów autoryzowanego dealera marki - Plichta - wyposażeni w akcesoria do ładowania od Green Cell. W pełni kompatybilne z pojazdami producenta z Chin ładowarki i kable ułatwią codzienne użytkowanie elektryków.
Wyczekiwanemu od miesięcy wejściu producenta z Chin na polski rynek towarzyszy ciekawa kooperacja. Dzięki partnerstwu dealera Plichta z krakowską firmą Green Cell już pierwsi klienci wyjadą z salonów BYD wyposażeni w niezbędne akcesoria do ładowania baterii w domu i w podróży.
Samochody BYD ładowane akcesoriami Green Cell
BYD dołącza do marek takich, jak KIA czy SsangYong, które zaufały producentowi rozwiązań do ładowania samochodów znad Wisły. Za pośrednictwem Grupy Plichta - dealera reprezentującego koncern z Shenzhen w północnej Polsce - ładowarki i kable Green Cell będą dostępne od ręki dla klientów odwiedzających salony BYD w Gdyni i Bydgoszczy.
- Naturalną potrzebą kupującego nowy samochód elektryczny jest zabezpieczenie możliwości wygodnego ładowania baterii. Niezależnie od tego czy ktoś planuje instalację wallboxa czy zamierza korzystać z publicznie dostępnych gniazdek, w salonie BYD Plichta znajdzie adekwatne do swoich potrzeb akcesoria zaprojektowane przez polskich inżynierów Green Cell - komentuje Paweł Ochyński, założyciel firmy.
Bezpieczne ładowanie od pierwszego dnia użytkowania
W ofercie BYD Plichta pojawi się m.in. debiutujący w maju wallbox HabuDen o mocy 22 kW, możliwy do zainstalowania w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni garażowej czy kultowa już, pozbawiona tzw. cegły mobilna ładowarka Habu, umożliwiająca pobór energii bezpośrednio z gniazda siłowego.
Akcesoria GreenCell świetnie rozszerzają zakres podstawowego wyposażenia aut BYD.
- Zależy nam na tym, aby nowi właściciele modeli BYD od razu mogli w pełni doświadczyć pełnego komfortu użytkowania nowo nabytych samochodów. Dlatego zdecydowaliśmy się na rekomendację akcesoriów Green Cell, które są w pełni kompatybilne ze wszystkimi pojazdami dostępnymi w naszej ofercie, gwarantując intuicyjne i bezpieczne ładowanie od pierwszego dnia eksploatacji - wyjaśnia Przemysław Jaskulski, Manager BYD Plichta.
Sprzedaż modeli Seal, Seal U i Dolphin w salonach Plichta ruszyła w czerwcu, budząc ogromne zainteresowanie wśród polskich konsumentów. W marcu udział światowego lidera elektromobilności z Chin w rynku europejskim (na rok 2023) wynosił 1%, ale zgodnie z zapowiedziami jego władz w 2025 roku odsetek ten ma sięgnąć min. 5%.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.