Goodyear eJob dla zautomatyzowanych kontroli flot transportowych
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear wprowadza na rynek zaawansowaną wersję zautomatyzowanego narzędzia do kontroli floty – eJob. Inteligentna aplikacja częściowo automatyzuje i usprawnia proces inspekcji floty pojazdów ciężarowych i autobusów, od rejestracji przez konserwację, pomoc drogową, bieżnikowanie, po gwarancję dla dostawców usług. eJob oferuje pełną przejrzystość wszystkich przeprowadzanych przeglądów konserwacyjnych i flotowych, widoczną w ciągu kilku sekund od złożenia zlecenia, z każdego miejsca w Europie. Inteligentna aplikacja współpracuje z Goodyear FleetOnlineSolutions (FOS), jednym z wiodących systemów zarządzania oponami na rynku.
Zaawansowana platforma zapewnia flotom i dealerom ogumienia, zarządzającym flotą pełny przegląd wszystkich pojazdów, ich lokalizacji, realizowanej polityki dotyczącej opon oraz uzgodnionych warunków, jak również gwarancji.
Regularne inspekcje floty to klucz do efektywnego zarządzania: zwiększają czas sprawności i zapobiegają potencjalnym problemom i kosztom związanym z oponami. Mogą jednak okazać się czasochłonne dla firmy, która stale działa pod presją czasu. „Sprawdzenie floty pięćdziesięciu pojazdów może zająć do dwudziestu godzin. Najnowsza wersja eJob wprowadza proces kontroli floty na wyższy poziom, zapewniając pełną automatyzację, począwszy od rejestracji opon, zapisywania głębokości pozostałego bieżnika i ciśnienia w oponach, a skończywszy na planowaniu kolejnych kroków w procesie konserwacji i zarządzania oponami” – wyjaśnił Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu Goodyear Commercial.
Obecna aktualizacja Goodyear eJob jest w pełni zgodna z najnowszym trendem w branży, w której samochody ciężarowe i części są coraz lepiej ze sobą skomunikowane. Kluczowe znaczenie w tym względzie ma szybkie i zautomatyzowane gromadzenie danych.
„Nowa wersja aplikacji eJob pozwala naszym zespołom zwiększyć wydajność pracy i udoskonalać poziom obsługi. Odkąd korzystamy z aplikacji eJob możemy lepiej planować swoją pracę, ograniczać prace administracyjne, optymalizować zarządzanie poziomem zapasów i jeszcze sprawniej obsługiwać naszych klientów. Narzędzie jest naprawdę przyjazne dla użytkownika i zapewnia znaczną oszczędność czasu, a przejrzyste raportowanie jest bardzo cenione przez naszych klientów flotowych”– powiedział Kamil Triska, Pneumaster.
Kluczowe: szybkość i pełna przejrzystość
Aplikację można zainstalować na tablecie z systemem Android (wersja 7 i wyższa). Umożliwia ona technikom rejestrowanie i przesyłanie danych o oponach, a także wysyłanie zdjęć do klienta końcowego z dowolnego miejsca w Europie. Wszystkie dane są natychmiast przekazywane operatorom pojazdów ciężarowych za pośrednictwem systemu Goodyear FleetOnlineSolutions dla zapewnienia pełnej przejrzystości w zarządzaniu oponami. Klient flotowy może wirtualnie zobaczyć stan opony, poznać powód wymiany i listę prac wykonanych przez partnera serwisowego.
„Sprawna praca wymaga najlepszych narzędzi. Dla nas, profesjonalna kontrola floty obejmuje FleetOnlineSolutions i eJob. W dzisiejszych czasach ręczne rejestrowanie danych o oponach na papierze jest już po prostu nie do pomyślenia” – powiedział Max Kienberger z firmy Kienberger, dużego dostawcy usług flotowych w Niemczech. „Dzięki chipowi RFID umieszczonemu w ogumieniu jesteśmy w stanie zidentyfikować każdą oponę na podstawie danych bezpośrednio od producenta. Dzięki zaawansowanej aplikacji eJob, wszystkie pomiary głębokości bieżnika i ciśnienia powietrza dla każdej pozycji koła są automatycznie ładowane poprzez Bluetooth do FleetOnlineSolutions, dając pełną przejrzystość i dokładne dane naszym klientom flotowym”.
Poprzez łatwe skanowanie kodów kreskowych technik pozyskuje wszystkie kluczowe dane dotyczące opon bezpośrednio z bazy danych produktów, w tym nazwę opony, kod produktu, typ i rozmiar, oryginalną głębokość bieżnika, a także uzgodnioną z klientem politykę konserwacji. Nowe funkcje eJob obejmują również zarządzanie przechowywanym ogumieniem klientów, a także ukończone i zsynchronizowane zadania.
Aplikacja eJob jest dostępna dla usługodawców w wielu językach i stanowi integralną część programu Goodyear Total Mobility – w pełni konfigurowalnej, kompleksowej oferty służącej lokalnym i długodystansowym flotom transportowym.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.