Goodyear UltraGrip Performance 3 zwycięzcą testu opon zimowych ADAC
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 zwyciężyła w najnowszym teście opon zimowych ADAC w rozmiarze 215/55R17 dla popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów, pokonując 16 konkurencyjnych modeli i uzyskując najwyższą ocenę „dobrą”. Ten wynik to zasługa wysokich osiągów produktu Goodyeara we wszystkich kryteriach testu.
ADAC, największe stowarzyszenie motoryzacyjne w Europie, we współpracy z austriackim ÖAMTC i szwajcarskim TCS, oceniło bezpieczeństwo i osiągi opon na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni, a także ich wpływ na środowisko. Test został przeprowadzony na Volkswagenie T-Roc.
Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 wyróżniła się „bezpiecznymi i precyzyjnymi właściwościami jezdnymi” na suchych, mokrych i zimowych drogach, zapewniając „bardzo wysoki przewidywany przebieg, niską ścieralność i doskonałą wydajność, bez zauważalnych słabości” [1]. Bardzo dobre osiągi modelu Goodyeara we wszystkich kryteriach testu złożyły się na najwyższą ocenę finalną.
Zaprojektowana z myślą o optymalnej jeździe zimą, opona Goodyear UltraGrip Performance 3 korzysta z wiodących w swojej klasie rozwiązań i innowacji, takich jak technologie Snow Protect i Wet Grip+, które zapewniają dobrą przyczepność i kontrolę podczas trudnych warunków zimowych.
Dobre osiągi w wielu rozmiarach
Goodyear może pochwalić się też sukcesem w kategorii opon w rozmiarze 205/55R16 do samochodów kompaktowych, w którym UltraGrip Performance 3 zajęła drugie miejsce, po raz kolejny uzyskując ocenę „dobrą” [2].
Testerzy pochwalili osiągi opony zwracając uwagę na jej „zrównoważoną” konstrukcję, która oferuje „dobrą precyzję prowadzenia na suchych drogach”, zapewniając jednocześnie „bezpieczne i precyzyjne prowadzenie na mokrych i zimowych nawierzchniach” [1]. Opona wyróżniła się także „długim przewidywanym przebiegiem, niską ścieralnością oraz oszczędnością paliwa."
„Jesteśmy niezwykle dumni, że opona Goodyear UltraGrip Performance 3 zwyciężyła w teście i otrzymała ocenę ‘dobrą’ od ADAC. To wyróżnienie, przyznane przez największe europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne, podkreśla zimowe osiągi, bezpieczeństwo i trwałość opony. Stanowi również dowód ciężkiej pracy i doświadczenia całego naszego zespołu w tworzeniu produktu na najwyższym poziomie w swojej klasie,” powiedział Ben Glesener, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii opon osobowych w regionie EMEA.
[1] Tłumaczenie oryginalnych cytatów ADAC z języka niemieckiego.
[2] Test opon zimowych ADAC 24 września 2024. Testowany rozmiar opon: 205/55R16. Pojazd testowy: Volkswagen Golf.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.