Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy z BYD – chińskim koncernem motoryzacyjnym zajmującym się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów użytkowych – już w sierpniu otworzy swój pierwszy salon BYD w Warszawie.
Fabryka PZO na warszawskim Kamionku to kompleks zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych. W skład projektu realizowanego przez White Star Real Estate oraz Cain International wchodzą dwa budynki biurowe: PZO, PZO II oraz projekt mieszkaniowy. Do grona najemców PZO II dołączyła Grupa Cichy-Zasada. Największa firma dealerska w branży motoryzacyjnej w Polsce we współpracy z chińskim potentatem motoryzacyjnym otworzy pierwszy w Warszawie salon BYD.
Otwarcie pierwszego w Warszawie salonu BYD jest niezwykle ważnym krokiem w rozwoju Grupy Cichy-Zasada. BYD to obecnie największy producent samochodów elektrycznych na świecie, od kilku lat obecny też w Europie. Planowane otwarcie fabryki na Węgrzech oraz sponsoring mistrzostw EURO2024 z pewnością ugruntuje jego pozycję. Cieszymy się, że możemy wprowadzić tę markę na warszawski rynek. Umiejscowienie salonu sprzedaży w nowoczesnym kompleksie PZO II z pewnością podkreśla innowacyjność marki połączoną z dbałością o wzornictwo, a lokalizacja w samym sercu Pragi sprawia, że modele będą dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego fana motoryzacji. Już 6.08.2024 zaprezentujemy Klientom nasz nowy salon, w którym będą mogli zobaczyć takie modele jak Seal, Seal-U czy Dolphin – mówi Dariusz Waldowski, Dyrektor Zarządzający marką BYD w Grupie Cichy-Zasada.
Koncentrując się na pozyskiwaniu, magazynowaniu i zastosowaniu energii, BYD oferuje kompleksowe nowe rozwiązania energetyczne o zerowej emisji.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie przez Grupę Cichy-Zasada to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. To dowód na to, że Fabryka PZO jest atrakcyjnym miejscem dla wiodących firm z różnych branż. Pełna komercjalizacja projektu PZO II podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych przestrzeni, które łączą komfort i funkcjonalność, a przy tym dają drugie życie istniejącym już budynkom – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.
W Fabryce PZO oddano do użytku ponad 11 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Jeden z budynków PZO w całości zajmuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wśród najemców PZO II – oprócz Grupy Cichy-Zasada – są: Aurovitas Pharma Polska, ENGIE Services, Fundacja Katalyst Education, Affidea Sp. z o.o. oraz Fitness Klub Zdrofit.
Rewitalizacja Fabryki PZO jest poszanowaniem tradycji poprzez wkomponowanie obiektu w pejzaż dzielnicy. Kompleks przy ul. Grochowskiej został zaprojektowany z myślą o komforcie najemców. Loftowa przestrzeń biurowa, styl i standard wykonania budynku klasy A oraz certyfikacja BREEAM PZO II na poziomie excellent tworzą wyjątkowy klimat do pracy i wpisują się w koncepcję inteligentnego miasta.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie w Fabryce PZO przez Grupę Cichy-Zasada zaplanowano na sierpień 2024 roku.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.