Kolejna edycja Formula Student Poland za nami! FORVIA sponsorem wydarzenia
Pod koniec sierpnia br., na torze Autodromu Słomczyn, po raz drugi w Polsce odbyły się prestiżowe zawody Formula Student. Wydarzenie dedykowane młodym inżynierom i pasjonatom motoryzacji, zgromadziło zespoły z różnych krajów, które miały okazję zaprezentować swoje umiejętności i innowacyjne projekty. FORVIA, globalny lider branży automotive, była jednym ze sponsorów tegorocznej edycji.
Formula Student to międzynarodowy konkurs, który daje studentom możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy technicznej. Uczestnicy budują i testują bolidy, które następnie rywalizują w różnych konkurencjach, takich jak testy przyspieszenia (Acceleration), manewrowania czy wytrzymałości (Endurance). Projekty oceniane są zarówno pod kątem technicznym, jak i biznesowym.
– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaangażować się w wydarzenie, które nie tylko wyznacza kierunki rozwoju branży automotive, ale również buduje jej fundamenty – mówi Agata Matyj, Acting Country Communication Manager w FORVIA i dodaje: – Formula Student to dla nas więcej niż tylko sponsoring – to strategiczna inwestycja w przyszłość motoryzacji. W FORVIA rozumiemy, że aby osiągać sukcesy w branży, kluczowe jest wsparcie młodych talentów. To oni będą napędzać kolejne innowacje. Dlatego angażujemy się w projekty, które nie tylko rozwijają ich techniczne umiejętności, ale również kształtują przyszłych liderów, zdolnych do zarządzania złożonymi projektami i wprowadzania nowych technologii na globalną skalę.
Młodzi inżynierowie w akcji!
W tegorocznej edycji wydarzenie zgromadziło 14 zespołów z różnych krajów, w tym drużyny z Polski, Czech, Chorwacji i Rumunii. Konkurs podzielony był na dwie główne klasyfikacje: bolidy elektryczne (EV) oraz bolidy spalinowe (CV). Po przejściu szeregu inspekcji technicznych, które miały na celu sprawdzenie zgodności z regulaminem oraz weryfikację bezpieczeństwa pojazdów, drużyny wzięły udział w dynamicznych konkurencjach na torze. Po zaciętych zmaganiach, ostatniego dnia zawodów, wyłoniono zwycięzców. W kategorii bolidów spalinowych pierwsze miejsce zdobył Cerber Motorsport z Politechniki Białostockiej, natomiast w kategorii elektrycznej triumfował FSB Racing Team z Chorwacji.
–Tegoroczna edycja Formula Student Poland była wyjątkowa zarówno pod względem liczby uczestników, jak i jakości startujących bolidów wyścigowych. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie młodych inżynierów, co jest dowodem na to, że przyszłość motoryzacji jest w dobrych rękach. Współpraca z firmami takimi jak FORVIA pozwala nam nie tylko na organizację wydarzenia na najwyższym poziomie, ale także na bezpośrednie wsparcie młodych talentów i promowanie innowacyjnych rozwiązań w branży – komentuje Bartłomiej Zachara, organizator Formula Student Poland.
Eksperci i nowoczesne technologie na najwyższym poziomie
Podczas drugiej edycji Formula Student, FORVIA zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania na specjalnie przygotowanym stoisku. Odwiedzający mieli możliwość zobaczyć nowoczesne produkty, takie jak siedzenia montowane w elektrycznym Volkswagenie ID. Buzz oraz fotele marki Lamborghini. Ekspozycja obejmowała także kluczowe elementy motoryzacyjne, takie jak prowadnice i zagłówki, które znacząco wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na stoisku obecni byli eksperci FORVIA, którzy dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami wydarzenia. Grzegorz Iwański, Technolog w Zakładzie Mechanizmów FORVIA w Grójcu, a także z ramienia R&D Marcin Cieślak, Complete Seat Engineering Manager & Customer Lead Interface, Marcin Kwiecień, Accessories Design Office Manager, oraz Olga Poszwa, Product and Process Development Leader, Ewelina Kwiecień, Test Pilot, Michał Ząbczyk, CAD Engineer, którzy aktywnie angażowali się w rozmowy z młodymi inżynierami, oferując im cenne wskazówki i dzieląc się doświadczeniami z zakresu rozwoju nowoczesnych technologii motoryzacyjnych.
FORVIA wspiera przyszłość motoryzacji
FORVIA od lat wspiera inicjatywy mające na celu rozwój młodych talentów. Firma prowadzi program „Fabryka Młodych Talentów”, w ramach którego co roku 200 studentów i absolwentów różnych kierunków otrzymuje możliwość odbycia płatnego stażu. Co więcej, 60% uczestników tego programu zostaje w firmie na stałe, kontynuując swoją karierę na samodzielnych stanowiskach. Firma współpracuje z uczelniami, organizując warsztaty, staże oraz oferując międzynarodowy program stażowy VIE, który umożliwia pracę za granicą. W ramach współpracy z Politechniką Warszawską FORVIA uruchomiła nowy kierunek studiów, łączący teorię inżynieryjną z praktyką motoryzacyjną. Wspieranie wydarzeń takich jak Formula Student jest zatem naturalnym przedłużeniem tej misji, mającym na celu promowanie innowacyjności i rozwoju technologicznego w branży.
- W FORVIA postrzegamy Formula Student jako platformę, która łączy naszą wizję rozwoju technologicznego z potrzebami nowej generacji inżynierów. Stawiamy na wymianę wiedzy i doświadczeń, które inspirują inżynierów do myślenia innowacyjnego, łącząc teorię z praktyką, a technologię z potrzebami rynkowymi - dodaje Matyj.
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.