Mazda MX-30 zwycięzcą Tech Awards 2020 w kategorii Elektromobilność
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Pierwsza elektryczna Mazda MX-30 rozpoczęła rok 2021 od sukcesu. Czytelnicy magazynu „Komputer Świat” i serwisu www.komputerswiat.pl w prestiżowym plebiscycie Tech Awards 2020 uznali Mazdę MX-30 najlepszym samochodem elektrycznym.
Nagroda czytelników - entuzjastów najnowszych technologii – jest dla MX-30, debiutującej zaledwie kilka miesięcy temu w konkurencyjnym segmencie aut elektrycznych, ogromnym wyróżnieniem. „Mazda MX-30 jest nie tylko bardzo stylowa – zachowuje piękną, staranną stylistykę projektowania KODO – ale jednocześnie jest zaawansowana technologicznie. Już w seryjnym wyposażeniu ma wszystkie nowinki, które ułatwiają jazdę i czynią ją bardziej komfortową – kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED, aktywny tempomat, system Apple Car Play/Android Auto i można nią zarządzać z poziomu smartfona poprzez aplikację MyMazda. To podoba się współczesnym kierowcom i dlatego MX-30 doceniona została w plebiscycie Tech Awards.” – powiedział Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.
Zastosowana w MX-30 nowa technologia napędu elektrycznego e-Skyactiv łączy wykorzystanie akumulatora litowo-jonowego i silnika elektrycznego z użyciem rozwiązań będących realizacją filozofii konstrukcyjnej Mazdy, skupionej na człowieku. Nie tylko starannie zaprojektowane wnętrze, ale przede wszystkim liczne systemy bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy zapewniają komfort podróżowania i pewność prowadzenia. Jednocześnie Mazda MX-30 jest samochodem na wskroś ekologicznym zarówno pod względem zastosowanego napędu, ale też z uwagi na koncepcję napędu elektrycznego w duchu rightsizingu, czyli dostosowania wielkości akumulatora do rozmiaru i przeznaczenia pojazdu, w trosce o pozostawienie jak najmniejszego śladu węglowego. Wnętrze Mazdy MX-30 wykonane jest z estetycznych materiałów częściowo pochodzących z recyklingu.
Moc maksymalna silnika e-Skyactiv Mazdy MX-to 145 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 270,9 Nm. Przy zużyciu energii elektrycznej wg normy WLTP w cyklu mieszanym na poziomie 19 kWh/100 km i zerowej emisji CO2[1] samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 s., a zasięg w mieście mierzony wg normy WLTP wynosi 265 km.
Tech Awards to największy i najważniejszy w Polsce plebiscyt na najlepsze produkty technologicznie. W tej edycji oddano ponad 425 tys. głosów na produkty z 9 kategorii.
[1] Pojazdy są homologowane zgodnie z procedurą zatwierdzenia WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure – światowej zharmonizowanej procedury testów pojazdów lekkich; Rozporządzenie (UE) 1151 / 2017; Rozporządzenie (UE) 2007/715).

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.