Komunikaty PR

SIXT Polska powiększa flotę o 65 nowych aut elektrycznych Mercedes-Benz

2024-06-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania jpg ( 0.33 MB )

Dostawca usług mobilnych, firma SIXT Polska rozszerza flotę oferowanych samochodów o auta premium z napędem elektrycznym. Do końca bieżącego roku firma wprowadzi do oferty aż 65 takich pojazdów marki Mercedes-Benz, co zwiększy ich liczbę do 70 sztuk. Nowe pojazdy niemieckiego producenta będą do dyspozycji klientów zarówno w wynajmie krótko-, jak i długoterminowym.

SIXT odpowiada na rosnące zapotrzebowanie

Według raportu „Polish EV Outlook”, w 2025 roku łączna liczba całkowicie elektrycznych samochodów (BEV) osobowych i dostawczych w Polsce może wzrosnąć do niemal 300 tys. sztuk. Co więcej, ich udział w sprzedaży nowych, osobowych samochodów na polskim rynku ma osiągnąć 14,5 proc. Przytoczone dane pokazują rosnący potencjał rynku, wynikający z coraz większego zainteresowania autami BEV. Marka SIXT, jako jedna z wiodących firm w branży wynajmu samochodów, zmierza w kierunku zrównoważonej mobilności i rozszerza dostępność pojazdów elektrycznych w swojej ofercie. Jednym z głównych celów wprowadzenia do floty większej liczby aut elektrycznych jest zachęcenie klientów do ich przetestowania poprzez wynajem. Ma to umożliwić im wyrobienie własnej opinii na temat coraz popularniejszych „elektryków”.

– Zmieniające się trendy globalne oraz preferencje konsumentów jasno wskazują, że rynek aut elektrycznych będzie rósł. Jesteśmy świadomi, że nie jest to przełom, ale mimo wszystko uważamy, że samochód elektryczny jest opcją wartą rozważenia. Decyzja SIXT o partnerstwie z Mercedes-Benz to krok w kierunku przyszłości, w której mobilność będzie bardziej zrównoważona i dostępna dla wszystkich. Zależy nam na tym, aby zapewnić naszym klientom markę premium samochodów, również w segmencie aut elektrycznych. Poza rozszerzeniem naszej floty, ruszyliśmy także z kampanią „Nie kupuj, wynajmij”. Ma ona pokazać, jak w praktyce sprawdza się ten rodzaj samochodów i zachęcić klientów do wyboru pojazdów o napędzie innym niż spalinowy – komentuje Łukasz Żurek, Prezes SIXT Polska. – Celem marki jest dążenie do większej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej, co jest istotne zarówno dla nas jako firmy, jak i klientów, którzy coraz częściej poszukują zrównoważonych opcji transportu – dodaje.

Strategia zrównoważonego rozwoju

SIXT Polska konsekwentnie dąży do redukcji emisji CO2 oraz poprawy efektywności energetycznej. Jest to zgodne z przyjętymi przez Grupę SIXT założeniami strategii ESG, która zakłada znaczną elektryfikację floty w najbliższych latach. Aby dodatkowo zachęcić do wyboru aut elektrycznych, SIXT Polska gwarantuje w swojej ofercie szereg udogodnień. W usłudze wynajmu długoterminowego nie ma konieczności wpłacania kaucji, a warunki zapewniają pełen serwis, ubezpieczenie oraz opony. Klient ma również możliwość skonfigurowania karty Mercedes Me Charge, która umożliwia bezgotówkowe ładowanie w preferencyjnych cenach na większości stacji ładowania w Polsce.

Mercedes-Benz strategicznie widzi swoją przyszłość w samochodach elektrycznych, a przekazanie 65 takich pojazdów do floty SIXT jest najlepszym dowodem na to, że elektromobilność zyskuje szeroką akceptację i cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz zaufaniem także w segmencie najmu krótko- i długoterminowego. Elektryczne Mercedesy są wyjątkowo wydajne i sprawnie się ładują, a nasz przyjazny ekosystem usług ładowania Mercedes me Charge na czele z inteligentną nawigacją pozwala użytkować je w autentycznie intuicyjny sposób. Warszawski dealer Mercedes-Benz Auto Idea przekazał firmie SIXT szerokie portfolio naszych aut na prąd, od kompaktowych SUV-ów EQA i EQB po modele klasy wyższej, EQE – podkreślając, że jako Mercedes-Benz już dziś jesteśmy gotowi dostarczać klientom wymarzone samochody elektryczne dostosowane do ich potrzeb – powiedział Marcin Kwoka, COO, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Polska.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie pojazdami zeroemisyjnymi zarówno wśród klientów indywidualnych jak i flotowych. Zwiększająca się świadomość społeczeństwa oraz firm związana z zanieczyszczaniem środowiska pozwala nam jako dealerowi nieustanie rozwijać się w kierunku sprzedaży coraz większych ilości samochodów elektrycznych. Cieszymy się, że razem z naszym wieloletnim partnerem biznesowym, jakim jest SIXT Polska możemy rozwijać kanał sprzedaży flotowej samochodów zeroemisyjnych – komentuje Piotr Kowalski, Dyrektor Oddziału Warszawa-Łomianki firmy Auto Idea. – Wyjątkowa w skali rynku transakcja wymagała wypracowania niestandardowych dla naszych wspólnych interesów rozwiązań, a także opierała się na wieloletnim zaufaniu i niezachwianej rzetelności partnerów. Pierwsze wdrożenie elektryków do floty RAC za nami! Optymistycznie patrzymy w przyszłość i jesteśmy pewni, że nie jest to ostatnie tego typu wdrożenie, które wspólnie realizujemy.

Plan na przyszłość

Do floty SIXT Polska wchodzą następujące modele Mercedes-Benz:

EQA

Mercedes Benz EQA Mercedes-Benz  250 5D SUV 140KW/190PK

EQB

Mercedes Benz EQB Mercedes-Benz  250+ 5D SUV 140KW/190PK

EQE

Mercedes Benz EQE Mercedes-Benz  350 4MATIC 5D SUV 215KW/292PK

Mercedes Benz EQE Mercedes-Benz  350+ 4D SEDAN 215KW/292PK

 

W ofercie samochodów elektrycznych, poza samochodami marki Mercedes-Benz są także dostępne auta innych producentów. Marka SIXT planuje dalsze zwiększanie udziału samochodów elektrycznych w 2025 roku. Decyzja ta podyktowana jest optymistycznymi prognozami dotyczącymi rynku aut elektrycznych w Polsce oraz strategią ESG firmy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja PETRONAS sponsorem targów motoryzacyjnych w Turynie Biuro prasowe
2024-08-21 | 10:00

PETRONAS sponsorem targów motoryzacyjnych w Turynie

Santena (Turyn), 21.08.2024 - PETRONAS Lubricants International (PLI) z dumą ogłasza zostanie sponsorem i udział w 2024 Turin Motor Show, który odbędzie się w dniach 13-15 września w
Motoryzacja Clarios zainwestuje około 200 mln euro w produkcję nowoczesnych akumulatorów
2024-08-19 | 12:00

Clarios zainwestuje około 200 mln euro w produkcję nowoczesnych akumulatorów

W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Clarios posiada 13 zakładów produkcyjnych oraz dwa centra recyclingu. Inwestycje te są częścią globalnej strategii Clarios,
Motoryzacja Polacy kupują o ponad ⅓ więcej motocykli – austriacki Brixton w stylu retro
2024-08-13 | 14:45

Polacy kupują o ponad ⅓ więcej motocykli – austriacki Brixton w stylu retro

Liczba rejestrowanych w Polsce motocykli jest w tym roku wyższa o ponad ⅓ względem ubiegłego roku. O ponad ¼ wzrosła także liczba jednośladów sprowadzanych z zagranicy. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.