VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę o współpracy
VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę, aby zwiększyć wydajność warsztatów w zakresie usług związanych z akumulatorami
- Umowa ma na celu rozszerzenie możliwości warsztatów w zakresie diagnostyki akumulatorów niskonapięciowych.
- Rozwiązanie zostanie następie zintegrowane z urządzeniami diagnostycznymi Hella Gutman.
- VARTA, czołowa marka Clarios w EMEA, wnosi 130 lat doświadczenia w produkcji akumulatorów i sieci niskiego napięcia.
Hannover, Niemcy i Ihringen, Niemcy, 29 października 2024 r. VARTA, marka globalnego lidera rynku w zakresie zaawansowanych rozwiązań składowania energii, i Hella Gutmann Solutions ogłosiły podpisanie umowy o współpracy dotyczącej stworzenia nowych usług diagnostycznych dla warsztatów w całej Europie. Prace rozwojowe skupiają się na wzmacnianiu warsztatów, co pozwoli im świadczyć szybsze i dokładniejsze usługi diagnostyki akumulatorów.
„Clarios wyraża zadowolenie z partnerstwa z Hella Gutmann Solutions, która cieszy się dobrą reputacją na rynkach, zwłaszcza w obszarze profesjonalnych rozwiązań diagnostycznych” – skomentowała Theres Gosztonyi, wiceprezes ds. rynku wtórnego w regionie EMEA w Clarios. „W połączeniu z naszą fachową wiedzą o bateriach będziemy w stanie jeszcze lepiej wspierać punkty serwisowe w ich codziennej pracy."
Jedno jest pewne: wszystkie pojazdy, w tym także hybrydowe i elektryczne, potrzebują niskonapięciowego źródła energii, aby zapewnić funkcjonowanie kluczowych układów. Obecnie funkcje zawarte w oprogramowaniu, takie jak steer-by-wire, brake-by-wire, funkcje autonomiczne i zoptymalizowany komfort jazdy, są coraz częściej zasilane z sieci niskiego napięcia. W rezultacie akumulatory samochodowe są obciążane w stopniu wcześniej niespotykanym.
„Celem, który zadeklarowała Hella Gutmann, jest wzmocnienie wydajności i zyskowności uczestników niezależnego rynku serwisu samochodów poprzez przeznaczone dla warsztatów sprzęt, dane i usługi w postaci analogowej i cyfrowej, bez względu na markę, model czy rodzaj napędu” – powiedział Adnan Cemal, dyrektor zarządzający Hella Gutmann Solutions. „Dzięki współpracy z Clarios uzupełnimy posiadaną fachową wiedzę o diagnostyce akumulatorów o sektor wysokich napięć, a w przyszłości zapewnimy klientom z sektora niskich napięć prosty sposób sprawdzania stanu akumulatorów w pojeździe."
Uwaga: VARTA jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Clarios.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.