VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę o współpracy
VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę, aby zwiększyć wydajność warsztatów w zakresie usług związanych z akumulatorami
- Umowa ma na celu rozszerzenie możliwości warsztatów w zakresie diagnostyki akumulatorów niskonapięciowych.
- Rozwiązanie zostanie następie zintegrowane z urządzeniami diagnostycznymi Hella Gutman.
- VARTA, czołowa marka Clarios w EMEA, wnosi 130 lat doświadczenia w produkcji akumulatorów i sieci niskiego napięcia.
Hannover, Niemcy i Ihringen, Niemcy, 29 października 2024 r. VARTA, marka globalnego lidera rynku w zakresie zaawansowanych rozwiązań składowania energii, i Hella Gutmann Solutions ogłosiły podpisanie umowy o współpracy dotyczącej stworzenia nowych usług diagnostycznych dla warsztatów w całej Europie. Prace rozwojowe skupiają się na wzmacnianiu warsztatów, co pozwoli im świadczyć szybsze i dokładniejsze usługi diagnostyki akumulatorów.
„Clarios wyraża zadowolenie z partnerstwa z Hella Gutmann Solutions, która cieszy się dobrą reputacją na rynkach, zwłaszcza w obszarze profesjonalnych rozwiązań diagnostycznych” – skomentowała Theres Gosztonyi, wiceprezes ds. rynku wtórnego w regionie EMEA w Clarios. „W połączeniu z naszą fachową wiedzą o bateriach będziemy w stanie jeszcze lepiej wspierać punkty serwisowe w ich codziennej pracy."
Jedno jest pewne: wszystkie pojazdy, w tym także hybrydowe i elektryczne, potrzebują niskonapięciowego źródła energii, aby zapewnić funkcjonowanie kluczowych układów. Obecnie funkcje zawarte w oprogramowaniu, takie jak steer-by-wire, brake-by-wire, funkcje autonomiczne i zoptymalizowany komfort jazdy, są coraz częściej zasilane z sieci niskiego napięcia. W rezultacie akumulatory samochodowe są obciążane w stopniu wcześniej niespotykanym.
„Celem, który zadeklarowała Hella Gutmann, jest wzmocnienie wydajności i zyskowności uczestników niezależnego rynku serwisu samochodów poprzez przeznaczone dla warsztatów sprzęt, dane i usługi w postaci analogowej i cyfrowej, bez względu na markę, model czy rodzaj napędu” – powiedział Adnan Cemal, dyrektor zarządzający Hella Gutmann Solutions. „Dzięki współpracy z Clarios uzupełnimy posiadaną fachową wiedzę o diagnostyce akumulatorów o sektor wysokich napięć, a w przyszłości zapewnimy klientom z sektora niskich napięć prosty sposób sprawdzania stanu akumulatorów w pojeździe."
Uwaga: VARTA jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Clarios.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.