Komunikaty PR

Volkswagen Financial Services na Kongresie Nowej Mobilności 2024

2024-09-20  |  12:00
Biuro prasowe

Volkswagen Financial Services, lider w finansowaniu aut osobowych oraz laureat nagrody „Lider Elektromobilności 2023” w kategorii Finansowanie, jest ponownie partnerem strategicznym Kongresu Nowej Mobilności (KNM). Tegoroczna edycja odbędzie się 24-26 września w Łodzi i zgromadzi czołowych ekspertów, liderów branży oraz przedstawicieli administracji publicznej.

KNM to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, poświęcone przyszłości elektromobilności i zrównoważonemu transportowi. Volkswagen Financial Services, kontynuując misję wspierania rozwoju bezemisyjnych technologii, zaprezentuje swoje doświadczenie oraz innowacyjne rozwiązania finansowe dla sektora flotowego, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości mobilności.

Aktywności Volkswagen Financial Services na KNM 2024

Volkswagen Financial Services będzie obecny na kilku kluczowych panelach i wydarzeniach, dzieląc się ekspercką wiedzą oraz wizją przyszłości rynku motoryzacyjnego:

  • Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services Polska, wystąpi 24 września o godz. 11:50 w panelu „The Recipe for New Mobility Leadership”. W debacie wezmą udział przedstawiciele sektora publicznego i prywatnego, a dyskusja skupi się na wyzwaniach związanych z regulacjami, ekonomią oraz technologią w zrównoważonym transporcie.
  • Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej VW FS, 24 września o godz. 16:15 wystąpi w panelu „New Mobility Sets the Standards for Fleet Management”. Tematem dyskusji będą najnowsze standardy i wyzwania związane z zarządzaniem flotą pojazdów elektrycznych w kontekście dynamicznych zmian technologicznych.
  • Harald van Meelj, Dyrektor Międzynarodowej Sprzedaży Flotowej VW FS, weźmie udział w panelu „On the Path to e-Mobility – Conditions and Terms” 25 września o godz. 11:25. Dyskusja dotyczyć będzie wyzwań stojących przed rynkiem elektrycznych pojazdów osobowych oraz możliwości zwiększenia dostępności pojazdów elektrycznych dla firm i klientów indywidualnych.
  • Krzysztof Leszczyński, Ekspert E-mobility VW FS, wystąpi w panelu „Greening Fleets – Co-Financing, Leasing, Funding” 25 września o godz. 14:10, gdzie omówione zostaną narzędzia finansowe wspierające rozwój ekologicznych flot. Wcześniej tego samego dnia, o godz. 11:40, zaprezentuje premierę raportu „Road to a Zero Emission Automotive Industry in Poland”, analizującego kluczowe trendy i wyzwania związane z rozwojem branży elektromobilnej w Polsce.

Volkswagen Financial Services na czele elektromobilności

Jako lider w finansowaniu elektromobilności, Volkswagen Financial Services aktywnie wspiera transformację sektora transportowego w kierunku zrównoważonych rozwiązań. Działania edukacyjne firmy oraz wsparcie dla klientów flotowych przyczyniły się do rekordowej sprzedaży pojazdów elektrycznych w 2023 roku, umacniając pozycję VW FS jako czołowego gracza na rynku.

– Transformacja flot w stronę elektromobilności to wyzwanie, ale również szansa na utrzymanie przewagi konkurencyjnej. Zarządzanie flotą elektryczną wymaga dostosowania do nowych standardów, a nasze doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań finansowych pomaga klientom realizować ich cele związane z bezemisyjnym transportem. Kongres Nowej Mobilności to doskonała okazja do nawiązania nowych partnerstw oraz zdobycia wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju. Dołącz do nas i weź udział w dyskusjach, które zadecydują o przyszłości rynku elektromobilnego – podkreśla Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services nieustannie rozwija swoje usługi, aby wspierać firmy i instytucje w procesie przekształcania ich flot na bardziej ekologiczne i zrównoważone.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim

Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.

Prawo

Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.

Konsument

Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.