mSzafir teraz dostępny w pełni zdalnie dla klientów Banku Millenniu
Klienci Banku Millennium zyskują nową opcję zdalnego potwierdzania tożsamości i podpisywanie dokumentów online. Bank wspólnie z KIR udostępnił możliwość skorzystania z mobilnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir.
Od września 2024 roku klienci detaliczni Banku Millennium zyskują możliwość skorzystania z nowoczesnego narzędzia umożliwiającego proste, zdalne potwierdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów online – bez drukowania, skanowania, wysyłania ich pocztą czy przechowywania w formie papierowej. Mobilny podpis mSzafir, oferowany przez KIR, pozwala na sygnowanie dokumentów w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze.
– Elektroniczny podpis ułatwia zarządzanie dokumentacją cyfrową taką jak umowy, pisma urzędowe czy faktury. Sprawdza się w każdych okolicznościach – w relacjach prywatnych, biznesowych i urzędowych. Oprócz wygody i bezpieczeństwa mSzafir zapewnia także redukcję kosztów, które wiążą się z obsługą dokumentów w formie papierowej. Jest niezbędnym elementem nowoczesnego świata usług biznesowych – mówi Elżbieta Włodarczyk, Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.
Aby skorzystać z podpisu elektronicznego mSzafir, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Klienci Banku Millennium, zainteresowani podpisem elektronicznym, mogą kupić go w kilku prostych krokach na stronie internetowej KIR. Aby podpisać dokument mSzafirem, potwierdzają tożsamość w swojej bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych: Millenet lub aplikacji mobilnej Bank Millennium.
– W Banku Millennium stawiamy na technologie, które usprawniają codzienne życie naszych klientów. Wprowadzenie mSzafir to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi umożliwiające pełną mobilność i dostępność 24/7. Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnej wygody przy pełnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa – mówi Paweł Idzikowski z Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.
E-podpis można nabyć w wariancie jednorazowym, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu albo długoterminowym – na rok lub na dwa lata, z wybranym limitem podpisów. Każdy podpis złożony na platformie mSzafir jest dodatkowo zabezpieczony kwalifikowanym znacznikiem czasu. mSzafir nie wymaga instalowania ani konfigurowania dodatkowego oprogramowania czy stosowania sprzętu takiego jak czytniki kart. E-podpis mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS.
Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest regulowane przez unijne rozporządzenie eIDAS, co sprawia, że podpisy składane za pomocą mSzafir mają moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu oraz są respektowane we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Nabycie podpisu mSzafir w sposób całkowicie zdalny jest możliwe za pośrednictwem sześciu banków: Banku Millennium oraz PKO BP, Inteligo, mBanku, Banku Pekao i ING Banku Śląskiego.
Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.