Komunikaty PR

mSzafir teraz dostępny w pełni zdalnie dla klientów Banku Millenniu

2024-09-05  |  11:30

Klienci Banku Millennium zyskują nową opcję zdalnego potwierdzania tożsamości i podpisywanie dokumentów online. Bank wspólnie z KIR udostępnił możliwość skorzystania z mobilnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir.

Od września 2024 roku klienci detaliczni Banku Millennium zyskują możliwość skorzystania z nowoczesnego narzędzia umożliwiającego proste, zdalne potwierdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów online – bez drukowania, skanowania, wysyłania ich pocztą czy przechowywania w formie papierowej. Mobilny podpis mSzafir, oferowany przez KIR, pozwala na sygnowanie dokumentów w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze.

– Elektroniczny podpis ułatwia zarządzanie dokumentacją cyfrową taką jak umowy, pisma urzędowe czy faktury. Sprawdza się w każdych okolicznościach – w relacjach prywatnych, biznesowych i urzędowych. Oprócz wygody i bezpieczeństwa mSzafir zapewnia także redukcję kosztów, które wiążą się z obsługą dokumentów w formie papierowej. Jest niezbędnym elementem nowoczesnego świata usług biznesowych – mówi Elżbieta Włodarczyk, Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR. 

Aby skorzystać z podpisu elektronicznego mSzafir, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Klienci Banku Millennium, zainteresowani podpisem elektronicznym, mogą kupić go w kilku prostych krokach na stronie internetowej KIR. Aby podpisać dokument mSzafirem, potwierdzają tożsamość w swojej bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych: Millenet lub aplikacji mobilnej Bank Millennium.

– W Banku Millennium stawiamy na technologie, które usprawniają codzienne życie naszych klientów. Wprowadzenie mSzafir to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi umożliwiające pełną mobilność i dostępność 24/7. Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnej wygody przy pełnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa – mówi Paweł Idzikowski z Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

E-podpis można nabyć w wariancie jednorazowym, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu albo długoterminowym na rok lub na dwa lata, z wybranym limitem podpisów. Każdy podpis złożony na platformie mSzafir jest dodatkowo zabezpieczony kwalifikowanym znacznikiem czasu. mSzafir nie wymaga instalowania ani konfigurowania dodatkowego oprogramowania czy stosowania sprzętu takiego jak czytniki kart. E-podpis mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest regulowane przez unijne rozporządzenie eIDAS, co sprawia, że podpisy składane za pomocą mSzafir mają moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu oraz są respektowane we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Nabycie podpisu mSzafir w sposób całkowicie zdalny jest możliwe za pośrednictwem sześciu banków: Banku Millennium oraz PKO BP, Inteligo, mBanku, Banku Pekao i ING Banku Śląskiego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r. Biuro prasowe
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.