mSzafir teraz dostępny w pełni zdalnie dla klientów Banku Millenniu
Klienci Banku Millennium zyskują nową opcję zdalnego potwierdzania tożsamości i podpisywanie dokumentów online. Bank wspólnie z KIR udostępnił możliwość skorzystania z mobilnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir.
Od września 2024 roku klienci detaliczni Banku Millennium zyskują możliwość skorzystania z nowoczesnego narzędzia umożliwiającego proste, zdalne potwierdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów online – bez drukowania, skanowania, wysyłania ich pocztą czy przechowywania w formie papierowej. Mobilny podpis mSzafir, oferowany przez KIR, pozwala na sygnowanie dokumentów w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze.
– Elektroniczny podpis ułatwia zarządzanie dokumentacją cyfrową taką jak umowy, pisma urzędowe czy faktury. Sprawdza się w każdych okolicznościach – w relacjach prywatnych, biznesowych i urzędowych. Oprócz wygody i bezpieczeństwa mSzafir zapewnia także redukcję kosztów, które wiążą się z obsługą dokumentów w formie papierowej. Jest niezbędnym elementem nowoczesnego świata usług biznesowych – mówi Elżbieta Włodarczyk, Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.
Aby skorzystać z podpisu elektronicznego mSzafir, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Klienci Banku Millennium, zainteresowani podpisem elektronicznym, mogą kupić go w kilku prostych krokach na stronie internetowej KIR. Aby podpisać dokument mSzafirem, potwierdzają tożsamość w swojej bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych: Millenet lub aplikacji mobilnej Bank Millennium.
– W Banku Millennium stawiamy na technologie, które usprawniają codzienne życie naszych klientów. Wprowadzenie mSzafir to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi umożliwiające pełną mobilność i dostępność 24/7. Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnej wygody przy pełnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa – mówi Paweł Idzikowski z Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.
E-podpis można nabyć w wariancie jednorazowym, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu albo długoterminowym – na rok lub na dwa lata, z wybranym limitem podpisów. Każdy podpis złożony na platformie mSzafir jest dodatkowo zabezpieczony kwalifikowanym znacznikiem czasu. mSzafir nie wymaga instalowania ani konfigurowania dodatkowego oprogramowania czy stosowania sprzętu takiego jak czytniki kart. E-podpis mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS.
Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest regulowane przez unijne rozporządzenie eIDAS, co sprawia, że podpisy składane za pomocą mSzafir mają moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu oraz są respektowane we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Nabycie podpisu mSzafir w sposób całkowicie zdalny jest możliwe za pośrednictwem sześciu banków: Banku Millennium oraz PKO BP, Inteligo, mBanku, Banku Pekao i ING Banku Śląskiego.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.