Murapol Zielony Żurawiniec – nowa inwestycja na poznańskich Naramowicach

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, obecny na poznańskim rynku od 2011 roku, wprowadza do oferty nową inwestycję – Murapol Zielony Żurawiniec. W ramach I etapu projektu, w zielonym zakątku dzielnicy Naramowice powstaną trzy budynki z 234 mieszkaniami wyposażonymi w pakiet antysmogowy i technologię HMS oraz z przynależnymi balkonami lub tarasami z ogródkami. Docelowo w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia zaprojektowanego przy ul. Sielawy powstanie ponad 550 mieszkań.
Pierwszy etap obejmie trzy budynki: pierwszy z nich będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i powstanie w nim blisko 100 mieszkań, dwa pozostałe to budynki 5-kondygnacyjne, z 70 mieszkaniami w każdym. Do wyboru klientów deweloper stawia kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, których metraże będą mieścić się w przedziale 27 - 88 mkw. Każdy lokal zostanie wyposażony w pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza, a także technologię Home Management System (HMS), umożliwiającą instalację nowoczesnych rozwiązań smart home. Zapewnią one przyszłym lokatorom komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 28% w skali roku. Wygodę zagwarantują im także ciche windy oraz miejsca postojowe zaprojektowane zarówno na zewnątrz, jak i w podziemnych halach garażowych.
Inwestycję Murapol Zielony Żurawiniec wyróżnia dogodna lokalizacja na poznańskich Naramowicach, nieopodal Rezerwatu przyrody Żurawiniec i łąk nad Wartą. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy, restauracje, przedszkole, a w promieniu kilkuset metrów – szkoła i dyskont. Dojazd do centrum Poznania samochodem zabierze mieszkańcom kwadrans, przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, stacja roweru miejskiego, a w przyszłości pobiegnie tędy nowa linia tramwajowa. Dostęp do kolei zapewnia usytuowana 2 km od inwestycji stacja PKP Poznań Karolin.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem, rozpoczęcie prac budowlanych w ramach I etapu planowane jest w drugim kwartale br., zaś oddanie gotowych mieszkań nabywcom – w czwartym kwartale 2022 roku.
- Poznań to bardzo ważny punkt na naszej mapie inwestycji z dużym potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej, który staramy się wykorzystywać już od 10 lat. Według ostatnich analiz PwC to najszybciej rozwijająca się polska metropolia zaraz po Warszawie. Jestem przekonany, że atuty miasta w połączeniu z dogodną lokalizacją i obecność nowoczesnych technologii w standardzie inwestycji, sprawią, że Murapol Zielony Żurawiniec będzie się cieszył wśród kupujących niemniejszą popularnością niż poprzednie nasze realizacje w tym mieście – mówi prezes zarządu Murapol SA Nikodem Iskra. – A przypomnę, że dotychczas w naszych zrealizowanych już w stolicy Wielkopolski projektach zamieszkało ponad 3,5 tys. lokatorów. Zaś Murapol Zielony Żurawiniec to nasza trzecia propozycja w aktualnej ofercie w tym mieście – obok inwestycji Murapol Malta przy ul. Dymka i Murapol Nowe Miasto powstającej przy ul. Wagrowskiej – dodaje.
W ciągu 10 lat Grupa Murapol zrealizowała w Poznaniu trzy projekty nieruchomościowe, w tym wieloetapową inwestycję Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki i Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpiej, w których łącznie powstało 1,2 tys. mieszkań. Na koniec grudnia 2020 roku portfel projektów w budowie obejmował dalsze 600 lokali.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.