Murapol Zielony Żurawiniec – nowa inwestycja na poznańskich Naramowicach

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, obecny na poznańskim rynku od 2011 roku, wprowadza do oferty nową inwestycję – Murapol Zielony Żurawiniec. W ramach I etapu projektu, w zielonym zakątku dzielnicy Naramowice powstaną trzy budynki z 234 mieszkaniami wyposażonymi w pakiet antysmogowy i technologię HMS oraz z przynależnymi balkonami lub tarasami z ogródkami. Docelowo w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia zaprojektowanego przy ul. Sielawy powstanie ponad 550 mieszkań.
Pierwszy etap obejmie trzy budynki: pierwszy z nich będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i powstanie w nim blisko 100 mieszkań, dwa pozostałe to budynki 5-kondygnacyjne, z 70 mieszkaniami w każdym. Do wyboru klientów deweloper stawia kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, których metraże będą mieścić się w przedziale 27 - 88 mkw. Każdy lokal zostanie wyposażony w pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza, a także technologię Home Management System (HMS), umożliwiającą instalację nowoczesnych rozwiązań smart home. Zapewnią one przyszłym lokatorom komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 28% w skali roku. Wygodę zagwarantują im także ciche windy oraz miejsca postojowe zaprojektowane zarówno na zewnątrz, jak i w podziemnych halach garażowych.
Inwestycję Murapol Zielony Żurawiniec wyróżnia dogodna lokalizacja na poznańskich Naramowicach, nieopodal Rezerwatu przyrody Żurawiniec i łąk nad Wartą. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy, restauracje, przedszkole, a w promieniu kilkuset metrów – szkoła i dyskont. Dojazd do centrum Poznania samochodem zabierze mieszkańcom kwadrans, przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, stacja roweru miejskiego, a w przyszłości pobiegnie tędy nowa linia tramwajowa. Dostęp do kolei zapewnia usytuowana 2 km od inwestycji stacja PKP Poznań Karolin.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem, rozpoczęcie prac budowlanych w ramach I etapu planowane jest w drugim kwartale br., zaś oddanie gotowych mieszkań nabywcom – w czwartym kwartale 2022 roku.
- Poznań to bardzo ważny punkt na naszej mapie inwestycji z dużym potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej, który staramy się wykorzystywać już od 10 lat. Według ostatnich analiz PwC to najszybciej rozwijająca się polska metropolia zaraz po Warszawie. Jestem przekonany, że atuty miasta w połączeniu z dogodną lokalizacją i obecność nowoczesnych technologii w standardzie inwestycji, sprawią, że Murapol Zielony Żurawiniec będzie się cieszył wśród kupujących niemniejszą popularnością niż poprzednie nasze realizacje w tym mieście – mówi prezes zarządu Murapol SA Nikodem Iskra. – A przypomnę, że dotychczas w naszych zrealizowanych już w stolicy Wielkopolski projektach zamieszkało ponad 3,5 tys. lokatorów. Zaś Murapol Zielony Żurawiniec to nasza trzecia propozycja w aktualnej ofercie w tym mieście – obok inwestycji Murapol Malta przy ul. Dymka i Murapol Nowe Miasto powstającej przy ul. Wagrowskiej – dodaje.
W ciągu 10 lat Grupa Murapol zrealizowała w Poznaniu trzy projekty nieruchomościowe, w tym wieloetapową inwestycję Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki i Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpiej, w których łącznie powstało 1,2 tys. mieszkań. Na koniec grudnia 2020 roku portfel projektów w budowie obejmował dalsze 600 lokali.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.