Na Naramowicach od Grupy Inwest
Trwają zaawansowane prace związane z realizacją osiedla Horyzont Naramowice. Już w przyszłym roku, przy ulicy Czarnucha na poznańskich Naramowicach gotowy będzie budynek ze 159 mieszkaniami.
Osiedle Horyzont Naramowice to jeden z kilku realizowanych obecnie przez Grupę Inwest projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. Na Naramowicach trwają zaawansowane prace związane z realizacją budynku wielorodzinnego ze 159 lokalami o powierzchni od 25 do 106 mkw. Powstaną zarówno kawalerki jak i mieszkania 2-, 3-, 4- i 5 – pokojowe, dzięki czemu wymarzone cztery kąty odnajdą tutaj zarówno single, pary, jak i rodziny z dziećmi. Ofertę uzupełniają dwupoziomowe apartamenty. Dużym udogodnieniem dla przyszłych mieszkańców będzie podziemna hala garażowa, a miejsca postojowe uzupełnią nadziemne miejsca parkingowe. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a pozostałych lokali - przestronne balkony. Do dyspozycji będzie także winda oraz komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Deweloper zadba również o małą architekturę, oświetlenie czy skwery zielone. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku.
Osiedle powstanie w lokalizacji, która zapewnia wszystko do potrzebne do wygodnego życia. Horyzont Naramowice to nieograniczony dostęp do komunikacji miejskiej, dróg rowerowych, licznych sklepów, marketów i punktów handlowo – usługowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Warto dodać, że już niedługo zakończy się budowa nowej trasy tramwajowej, czyli jednej z ważniejszych inwestycji w tej części Poznania.
Poza projektem na Naramowicach deweloper realizuje jeszcze dwa inne projekty na terenie Poznania. Na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 trwa budowa II etapu projektu Nova Łacina. Powstaje budynek ze 236 mieszkaniami, a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3 – pokojowe o powierzchni od 25 do 75 mkw. Tu również klienci będą mieli do dyspozycji podziemną hale garażową, windy oraz ogródki dla mieszkań na parterze. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2023 roku. Z kolei u zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej, w ramach inwestycji Wilda Corner powstaje kameralny budynek z 70 mieszkaniami. Dostępne są kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to IV kwartał 2022 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.