Na Szlaku Beztroski - Dan Cake uruchamia trzy lokalne gry terenowe
Z okazji 30-lecia obecności w Polsce marka Dan Cake uruchomiła na terenie Chrzanowa i okolic tzw. Questy – lokalne gry terenowe. Inicjatywa, która wystartowała 1 maja br., powstała z myślą o mieszkańcach oraz pracownikach firmy i ich rodzinach, a także turystach odwiedzających okolice Chrzanowa. Czym są questy i co ma na celu ten projekt?
Questing to rodzaj gier terenowych, które polegają na aktywnym spędzaniu wolnego czasu, a jednocześnie pozwalają dobrze się bawić i odkrywać dziedzictwo kulturowe, historyczne, przyrodnicze danego miejsca. Posiadają również niezwykłe walory edukacyjne, stanowiąc doskonałą rozrywkę dla osób w każdym wieku, od przedszkolaka do seniora. To także ciekawa alternatywa na organizację wycieczek rowerowych – dla szkół, rodzin czy grup przyjaciół.
Raz stworzony quest może służyć mieszkańcom i turystom przez długi czas, a co ważne: od momentu powstania staje się praktycznie bezobsługowy. Co równie istotne w obecnej sytuacji epidemicznej, tego typu gry terenowe stanowią bezpieczną formę aktywnego wypoczynku – nie wymagają bowiem gromadzenia się. Można w nich wziąć udział o dowolnej porze, samemu albo w towarzystwie. Kolejne etapy zalicza się podążając za informacjami zawartymi w aplikacji i w specjalnych skrytkach. Wierszowane wskazówki prowadzą uczestników po trasie, a opowieści i zagadki pozwalają dowiedzieć się więcej o odwiedzanym miejscu. Celem jest odnalezienie ukrytego skarbu.
Uruchomienie questów to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach projektu CSR marki Dan Cake, odbywających się pod hasłem „Robimy Klimat”. Oprócz gier terenowych zostało zorganizowane również m.in. wewnętrzne, firmowe wyzwanie biegowo-rowerowe, które ma zachęcać do zamiany samochodu na rower i minimalizowania pozostawianego śladu węglowego. Na terenie wokół zakładu produkcyjnego powstała ponadto łąka kwietna, a także została zainstalowana miejska pasieka, którą opiekują się pracownicy firmy. Swoimi działaniami marka Dan Cake chce m.in. zwrócić uwagę na problem wymierania pszczół i utraty bioróżnorodności, a także aktywnie przyczyniać się do pozytywnych zmian w swoim lokalnym środowisku.
www.robimyklimat.pl

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.