Nadchodzi nowy serial kryminalny "Herkules". Za oprawą muzyczną stoi Sirens
Po „Chyłce” oraz „Szadzi” przyszedł czas na kolejny serial kryminalny produkcji Player Original. „Herkules” w reżyserii Bartosza Kruhlika (kilkakrotnie nominowanego do Polskich Nagród Filmowych "Orły" oraz nagrodzonego za najlepszy Debiut Reżyserski podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni) pojawi się w ofercie Player już w kwietniu. W rolach głównych zobaczymy Rafała Maćkowiaka oraz Weronikę Książkiewicz. Za scenariusz odpowiadają: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Za oprawą muzyczną serialu stoi Sirens.
W kwietniu na platformie Player zobaczymy wybuchowy duet. Rafał Maćkowiak wcieli się w tytułowego Herkulesa, genialnego introwertyka, który z jednej strony jest świetnym analitykiem i ma w jednym palcu wszystkie książki o kryminalistyce i kryminologii, z drugiej strony nie może wykonywać swojego wymarzonego zawodu, bo kilka razy oblał egzamin do szkoły policyjnej. Jest specyficzny, zamknięty w sobie i wydaje się pozbawiony emocji. Weronika Książkiewicz, która zagra policjantkę, jest jego przeciwieństwem. Chaotyczna, kierująca się intuicją i sercem ma dobre podejście do ludzi i potrafi okazywać emocje. Ta dwójka rozwiąże sporo kryminalnych zagadek - każdy z ośmiu odcinków będzie dotyczył innej sprawy.
Za reżyserię „Herkulesa” odpowiada Bartosz Kruhlik, producentem jest Tomasz Cichoń, a scenariusz napisali: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Oprawą muzyczną serialu zajęła się firma Sirens, która na co dzień specjalizuje się w doborze muzyki do filmów, seriali, reklam oraz pozyskiwaniu praw do wykorzystania utworów.
– Muzyka w serialach kryminalnych jest nieodzownym elementem budowania napięcia, ilustrowania wartkiej akcji, wzbudzania odpowiednich emocji. Zdarza się, że kupujemy muzykę w fonotece lub komponujemy ją na szczególne zamówienie. Bywa, że – na zlecenie reżysera, producenta lub ekipy filmowej – pozyskujemy prawa do już istniejących utworów, które mają pojawić się w filmie lub serialu. W tym wypadku odpowiadaliśmy za całą oprawę muzyczną, od pracy z kompozytorem, przez kreatywny dobór piosenek, do wykorzystania utworów z tzw. stocków – mówi Agnieszka Kulczycka, konsultantka muzyczna, Prezes Sirens.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.