Najemcy pozostają w Diunie
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Kolejne firmy zdecydowały się przedłużyć swoje umowy na wynajem powierzchni w kompleksie biurowym Diuna z portfolio Syrena Real Estate. W sercu warszawskiego Służewca zostają firmy Colgate i LUX MED. Ta ostatnia poszerzyła dodatkowo swoją działalność o Poradnię Zdrowia Psychicznego „Harmonia”.
Grupa LUX MED, lider rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, nie tylko przedłużył swoją obecność na ponad 880 mkw., ale także otworzył kolejną Poradnię Zdrowia Psychicznego „Harmonia”, która zajęła ponad 270 mkw. Nowa placówka to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę w dziedzinie zdrowia psychicznego. Pacjenci mogą skorzystać tu z dogodnej formy kontaktu – wizyty stacjonarnej, porady telefonicznej lub wideorozmowy. W ofercie Poradni znajdą się konsultacje psychiatry i psychologa dla dzieci i dorosłych, terapie i psychoterapie indywidualne, dla par, a także całych rodzin, grupy wsparcia oraz diagnoza psychologiczna, m.in. zaburzeń w spektrum autyzmu czy diagnostyka w kierunku ADHD.
Na kontynuację swojej umowy zdecydowała się także firma Colgate-Palmolive Services (Poland). Globalny lider wśród producentów produktów do higieny jamy ustnej wynajmuje biura w kompleksie przy Taśmowej 7 od roku 2008. Firma ta jest znana z promowania zdrowego uśmiechu i edukacji na temat higieny jamy ustnej.
- Obydwie firmy, LUX MED i Colgate, są ważnymi partnerami biznesowymi Diuny, a ich długoterminowe zaangażowanie potwierdza status kompleksu jako centrum biznesowego klasy premium. Co równie ważne – ich obecność podkreśla także nasze wspólne wartości: innowacyjność, zdrowie i społeczna odpowiedzialność. Ogromnie cieszymy się także, że to właśnie w Diunie powstała Poradnia Zdrowia Psychicznego „Harmonia”, bo wiemy, jak ważna jest dbałość o równowagę psychiczną – mówi Ewa Lubańska, Leasing Director w Syrena Real Estate.
Diuna, dawniej znana jako Marynarska Business Park, przeszła ogromną metamorfozę dzięki działaniom Syrena Real Estate. Kompleks biurowy na warszawskim Służewcu został dostosowany do aktualnych standardów rynkowych, a wprowadzone zmiany objęły m.in. rewitalizację terenów zewnętrznych oraz przebudowę lobby wejściowych czterech budynków. Betonowy parking o powierzchni 6.000 mkw został przekształcony w ogólnodostępny park z 50 drzewami, 96 gatunkami krzewów, strumykiem i edukacyjnym pawilonem.
Na łącznej powierzchni użytkowej 46.000 mkw. swoje siedziby mają tu m.in. firmy: Accord, NewCold, Carrier Chłodninctwo, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, Intrum, JDE, JDE Peet’s, Oceanic, S.C Johnson, FOUNDEVER, Business Lease, Leasing Team oraz WDX. Na terenie kompleksu działa także przychodnia LUX MED oraz kawiarnia i piekarnia Gorąco Polecam. Kompleks posiada 1.200 miejsc parkingowych na trzech podziemnych poziomach garażu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.