Komunikaty PR

Najlepsze miasta na świecie w 2020 r. dla osób szukających pracy

2020-11-27  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Maria Fałatowicz
Adzuna

40 Vanston Pl, Fulham
SW6 1AX Londyn
mariaf|adzuna.com| |mariaf|adzuna.com
+44 2081917582
www.adzuna.pl
Do pobrania Ranking ( 0.04 MB )

Ranking miast 2020 wg. Adzuna

Najlepsze miasta na świecie dla osób szukających pracy.

  • Warszawa pokonała Kraków w wyścigu o miano najlepszego miasta na świecie dla osób szukających pracy. W światowym rankingu stolica Polski zajęła wysokie 15 miejsce.
  • Z europejskich miast na pierwszym miejscu uplasował się Wiedeń, ale w światowej klasyfikacji wyprzedził go rosyjski Petersburg.
  • Na osoby szukające pracy w Warszawie czeka podobna ilość wakatów co w Mediolanie. Ale w Warszawie aż 57% pensji wydamy na wynajem mieszkania, podczas gdy w Mediolanie przeznaczymy na ten cel mniej niż 40%.
  • Z europejskich miast najwięcej za wynajem mieszkania zapłacimy w Monachium. Jednak wysokość zarobków, ilość dostępnych wakatów oraz średnie wynagrodzenia sprawiają, że w ogólnej klasyfikacji to niemieckie miasto jest aż na 9 miejscu, wyprzedzając Kraków (16) i Warszawę (15).
  • Największą cześć miesięcznych zarobków muszą wydać na wynajem osoby chcące mieszkać w dużych miastach Brazylii (ponad 70%). Najmniej we włoskim Palermo, gdzie koszty wynajmu pochłoną zaledwie 15% średniego miesięcznego wynagrodzenia.

 

Warszawa bije Kraków w wyścigu o miano najlepszego miasta na świecie dla osób szukających pracy. W światowym rankingu stolica Polski zajęła wysokie 15 miejsce, zgodnie z rankingiem miast przygotowanym przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.

Adzuna przeanalizowała dane dotyczące największych miast ze wszystkich 16 krajów, w których działa jej wyszukiwarka ofert pracy (Australia, Austria, Brazylia, Francja, Holandia, Indie, Kanada, Niemcy, Nowa Zelandia Polska, Rosja, RPA, Singapur, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy). W rankingu uwzględniono 72 miasta. Każde ocenione zostało w pięciu kategoriach zgodnie z: ilością dostępnych w mieście ofert pracy, średnim miesięcznym wynagrodzeniem, kosztami wynajmu mieszkania, poziomem bezrobocia oraz nasyceniem rynku pracy wakatami. Każdy z tych czynników uznany został za ważny zarówno dla osób szukających pracy, jak i już pracujących w tych miastach. Zestawienie wszystkich powyższych kryteriów pozwoliło na stworzenie Rankingu Miast 2020 wg Adzuna. Wskazano w nim najlepsze miasta na świecie dla osób obecnie szukających pracy.

Jak na tle innych miast wypadło 5 największych miast w Polsce?

W rankingu uwzględniono Warszawę, Wrocław, Poznań, Kraków i Łódź.

Warszawa zajęła 15 miejsce w światowym rankingu najlepszych miast dla osób szukających pracy, wyprzedzając tym samym Londyn (25) aż o dziesięć pozycji.

Warszawa, pomimo wysokich na tle kraju średnich zarobków, jest miastem stosunkowo drogim. Wynajem dwupokojowego mieszkania w stolicy pochłonąć może 57% miesięcznej pensji. Jednak na rynku pracy dostępnych jest obecnie około 26.000 wakatów, co plasuje stolicę na 3 miejscu wśród polskich miast pod kątem ilości wakatów przypadających na mieszkańca.

Zaraz za Warszawą w światowym rankingu uplasował się Kraków (16). Na liście znalazł się tuż przed Amsterdamem (17). W Krakowie na wynajem mieszkania przeznaczymy średnio 42% miesięcznych zarobków, podobnie jak w Londynie i Singapurze. Jednak Kraków bije oba te miasta ze względu na ilość ofert pracy przypadających na mieszkańca. W Krakowie na osoby szukające pracy czeka ponad 12.000 ogłoszeń.

Bardzo blisko siebie znalazły się w ogólnym rankingu Wrocław (23) oraz Poznań (27), wyprzedzając między innymi Hagę (28) i Mediolan (32). Wynajęcie mieszkania we Wrocławiu jest trochę droższe niż w Poznaniu i przeznaczyć na nie trzeba połowę miesięcznej pensji, w Poznaniu będzie to 45%. Jednak zdecydowanie większa ilość wakatów dostępnych na rynku pracy Wrocławia (ponad 11.000) oraz wyższe średnie wynagrodzenie pozwoliły mu pokonać Poznań w rankingu.

W przypadku polskich miast listę zamyka Łódź. Zajęła 36 miejsce w rankingu światowym, na 72 analizowane miasta. Wyprzedziła brytyjskie Birmingham (37) oraz amerykańskie Chicago (38). Choć rynek wynajmu nieruchomości wygląda w Łodzi znacznie lepiej niż w innych częściach Polski. Na wynajem wydamy tu około 38% średniej pensji. Niestety Łódź wyróżnia się na tle polskich miast wyższym współczynnikiem bezrobocia oraz małym nasyceniem rynku pracy dostępnymi dla szukających wakatami.

Numerem jeden światowego rankingu miast okazał się rosyjski Petersburg, a zaraz z nim znalazł się Wiedeń. Pomimo oczywistych różnic w wysokości średnich zarobków w obu miastach, Petersburg daje większe szanse na znalezienie pracy oraz ma obecnie niższy współczynnik bezrobocia, niż stolica Austrii.

Petersburg, jest drugim po Moskwie największym miastem w Rosji. Jest nie tylko dużym ośrodkiem kultury, turystyki i nauki. Jest również miastem przemysłowym z rozbudowanym sektorem stoczniowym, maszynowym i metalurgicznym. Co powoduje, że miasto jest atrakcyjne nie tylko dla turystów, ale również dla osób szukających tam pracy. W tym ponad pięciomilionowym mieście dostępnych jest obecnie ponad 110.000 ofert pracy. Z drugiej strony, aby wynająć w nim mieszkanie musimy się liczyć z wydatkiem stanowiącym ponad 40% przeciętnej miesięcznej pensji, podczas gdy w Wiedniu będzie to około 20%.

W Europie za wynajem mieszkania zapłacimy najwięcej w Monachium (4) i Londynie (5). Drożej za wynajem mieszkań zapłacimy jedynie w trzech z największych miast USA, czyli San Francisco (1), Nowym Jorku (2) oraz Los Angeles (3). Jednak wysokość średnich zarobków oraz ilość dostępnych wakatów w Monachium sprawiają, że w ogólnej klasyfikacji światowego rankingu najlepszych miasto zajmuje 9 pozycję. Wyprzedzając zarówno Londyn (25), jak i wszystkie amerykańskie miasta z rankingu.

Miastem, gdzie relatywnie do zarobków koszt wynajmu mieszkania będzie relatywnie najniższy, jest włoskie Palermo (1). Dwupokojowe mieszkanie uda nam się tam wynająć za 15% średniej miesięcznej pensji. Podobnie będzie w kanadyjskim Edmonton (2) i Calgary (4), oraz południowoafrykańskim Port Elizabeth (3). Na drugim końcu tej listy znalazło się brazylijskie miasto Salvador (72), gdzie na wynajem mieszkania przeznaczyć musimy średnio aż 74% miesięcznego wynagrodzenia oraz amerykańskie Los Angeles (71) gdzie będzie to 73%.

Źródło: adzuna.pl 

Pełna metodologia i ranking do pobrania. 

(Zdjęcie główne: David Mark, Pixabay)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adzuna
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Prawne aspekty pracy sezonowej Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Prawne aspekty pracy sezonowej

Trwa sezon na pracę sezonową. Wiele osób korzysta z tej formy zgromadzenie dodatkowych oszczędności i zdobycia doświadczenia w rożnych branżach. Dla uczniów i studentów
Praca Warsztaty medytacji i dodatkowy miesięczny urlop, czyli nowe podejście do benefi
2024-07-30 | 15:05

Warsztaty medytacji i dodatkowy miesięczny urlop, czyli nowe podejście do benefi

W pracy liczy się tylko wynagrodzenie? Nic bardziej mylnego. Firmy od lat oferują benefity, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty. Tradycyjne świadczenia, jak
Praca Mało znane, ale dobrze płatne zawody, czyli gdzie warto szukać pracy?
2024-07-30 | 14:20

Mało znane, ale dobrze płatne zawody, czyli gdzie warto szukać pracy?

Poławiają luksusowe owoce morza ryzykując życiem, pilotują drony, modyfikują zachowania zwierząt, projektują wirtualny świat czy włamują się na strony firmy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.