Najnowsze hotelowe miejsce na mapie Krakowa
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już od połowy sierpnia odwiedzający Kraków mogą skorzystać z uroków hotelu AC Hotel by Marriott Krakow zlokalizowanego przy Krakowskich Błoniach. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo ze stadionem Wisły hotel ten jest wspaniałą bazą noclegową zarówno dla sportowców jak i kibiców sportowych. Obiekt znajduje się również w stosunkowo niewielkiej odległości od Wawelu i rynku starego Miasta w Krakowie, co sprawia iż może być idealnym miejscem na rodzinne wakacje czy weekendowy wypad.
Dynamiczna, trójwymiarowa, antracytowa bryła hotelu, za której architekturę odpowiadało biuro B2 Studio, stoi w kontraście do prostych, jasnych wnętrz zaprojektowanych przez pracownię Tremend. Usytuowany na planie litery U, wtopiony w otaczającą zieleń budynek przykuwa wzrok swoja niepowtarzalnością.
Klasyczna elegancja i styl
Wnętrza AC Hotel by Marriott Krakow to kwintesencja klasycznego amerykańskiego stylu. Jak mówią architekci pracowni Tremend - Ideą projektu była ponadczasowość i prostota.
- Zależało nam na stworzeniu wnętrz, w których przyjemnie będzie przebywać i wypoczywać. Chcieliśmy, by były eleganckie, luksusowe, ale również przytulnie domowe. Sami nie lubimy bezosobowych zimnych pokoi hotelowych. Projektując wnętrza hotelu AC Hotel by Marriott w Krakowie, zależało nam, by odwiedzający goście czuli się swobodnie i mieli miłe wspomnienia z pobytu, również te wizualne. - mówi Klaudyna Czechowska Architekt Tremend, kierownik projektu.
Architekci postawili na naturalne kolory ziemi, brązy, beże, przeplatane delikatnymi złotymi akcentami, zestawiając je ze szlachetnymi szarościami i drewnem. Dzięki czemu pomimo monumentalności całego założenia, nie odczuwa się przytłoczenia, a wnętrza są przytulne. Wysokiej jakości tkaniny zasłon i sof potęgują to wrażenie. Niewątpliwą wisienką na torcie są tutaj detale i dodatki. Hotel w kolorach ziemi, miał być ukłonem w stronę natury, która otacza go z wszech stron. Zieleń "zaproszono" również do wnętrz w postaci roślin doniczkowych, jak i zielonych ścian oraz drzewek oliwnych. Marka Marriott olbrzymi nacisk kładzie na wprowadzanie do projektów sztuki, a tej w krakowskim hotelu jest na prawdę sporo. Poza malowanymi na zamówienie obrazami w pokojach, na każdym kroku natrafiamy na obrazy czy murale. Specjalnie wygospodarowane miejsca na piękne "naturalne" rzeźby z konarów, wkomponowane niekiedy w ścianę, stanowią mini galerię ciesząc oko odwiedzających.
Od pierwszego wejrzenia
Widząc jak ważne jest pierwsze wrażenie architekci postarali się, by już od wejścia było ono oszołamiające. Od progu czeka na gości prawdziwa designerska perełka - sofy Vis-a-vis od Moroso projektu Patricii Urquioli, na których można swobodnie usiąść z każdej ze stron. Pomiędzy nimi nad złotym stolikiem została zaprojektowana niesamowita instalacja świetlna sięgająca 2 piętra hotelu, przywodząca na myśl spadające z drzew złote i srebrne liście.
Recepcja jest klasyczną bryłą z ozdobnymi ryflowaniami, które powtarzają się jako stały dekor całego obiektu. Wyłożona okładziną w kolorze jasnego drewna zaprasza gości sugerując, że spędzą tu miło czas. Czarne konstrukcje lamp nadają tej części charakteru.
Obszerne AC lounge, zaprojektowano tak, by móc wypocząć, poczekać na taksówkę czy porozmawiać ze znajomi,. Wygodne tapicerowane sofy przypominają salonowy wystrój. Dla klientów biznesowych została oddana otwarta biblioteka, z dostępem do drukarki i komputera oraz dodatkowy Lounge room znajdujący się za recepcją.
Bezpośrednio ze strefy wejściowej można udać się do obszernego baru o pięknej prostej formie, wokół którego prężą się jasne hokery na czarnych metalowych nóżkach, zapraszając na małą czarną lub coś mocniejszego. Poza barem rozstawione po sali stoliki są idealny miejscem na szybką przekąskę.
Część barowa łagodnie przechodzi w restauracyjną, która była, jak sami mówią. dla architektów nie lada wyzwaniem.
- Mieliśmy do zaplanowania pomieszczenie o powierzchni ponad 500 m2, mogła być to otwarta przestrzeń, ale przytłaczałaby swoją wielkością. Dokonaliśmy podziału na dwie części. Śniadaniową ze strefą bufetów i loungową z kolejnym barem i open kitchen. Wprowadziliśmy pionowe przegrody w postaci dividerow i ścian przesuwnych, dzięki czemu udało się stworzyć przestrzeń przytulną, a także intymną. Wypełniliśmy ją tapicerowanymi meblami, pojawiły się poduszki na kanapach i zasłony w oknach, tworząc przyjazny domowy klimat. - mówi Magdalena Federowicz-Boule, architekt i założyciel pracowni Tremend
Strefa wygody
W hotelu znajduje się 300 pokoi - w tym klasyczne, z łóżkami double i twin, a także 3 pokoje dla osób niepełnosprawnych połączone z pokojami opiekuna, apartamenty małe typu junior suite z salonem i osobną jadalnią, oraz najbardziej ekskluzywne 2 apartamenty stylu senior suite z dwiema sypialniami, obszernym salonem z aneksem kuchennym, dwiema łazienkami i olbrzymim balkonem, z których rozciąga się widok na Kopiec Kościuszki i Wawel. Łazienki w pokojach są obszerne wyposażone w kabinę typu walki – in, idealną na poranny szybki prysznic lub kojącą wieczorną kąpiel. Połączenie kamienia w odcieniu ciepłego piasku i drewna przełamane bielą ścian jest ponadczasowe. Wnętrza pokoi konsekwentnie zostały urządzone w naturalnych barwach. Ściana za łóżkiem wykończona został okładzina drewnianą, nadając przytulności ale też stanowiąc dodatkowe wygłuszenie.
Łazienki i toalety ogólnodostępne utrzymane zostały w jasnych barwach. Bardzo wygodne i obszerne, a dzięki zastosowaniu rozwiązań bezdotykowych w trudnych czasach pandemicznych możemy się tutaj czuć bezpiecznie.
Jak na hotel o tak wysokim standardzie przystało, nie mogło zabraknąć tu strefy SPA, do której należą sale masażu, siłownia, a także basen z jacuzzi i sauną. Jest to idealne miejsce wieczornego relaksu po ciężkim dniu, gdzie na drewnianych leżakach można się odprężyć nad basenem bądź udać się na regenerujący masaż.
Architekci Tremend zadbali o każdy szczegół by pobyt w hotelu AC Hotel by Marriott w Krakowie należał do tych udanych.
Architekci odpowiedzialni za projekt: Magdalena Federowicz-Boule, Klaudyna Czechowska, Katarzyna Wawryniuk, Aleksander Dymkowski
Więcej na: http://tremend.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.