Natec Porifera – ergonomiczna klawiatura bezprzewodowa z mechanizmem X-Scissor
Klawiatura do pracy powinna być przede wszystkim wygodna i wszechstronna. Odpowiednie wyprofilowanie oraz wyposażenie w komplet praktycznych funkcji to gwarancja produktywnej pracy. Debiutująca właśnie na rynku klawiatura Natec Porifera ma wpisywać się w te wymagania.
Natec Porifera wyróżnia nowatorskie, semi-ergonomiczne rozmieszenie klawiszy, które ma zapewniać wygodniejsze użytkowanie i chronić przed bólem dłoni. Układy w pełni ergonomiczne wymuszają prawidłową pozycję nadgarstków, jednak wymagają one przyzwyczajenia się i nie każdemu pasują. Porifera ma być złotym środkiem, oferując układ lepiej przystosowany do fizjologicznej pozycji nadgarstków, ale bez charakterystycznej szczeliny w środku. Komfort podnosi dodatkowo mocowana magnetycznie miękka podpórka pod nadgarstki z eko-skóry.
Zastosowane w modelu Porifera klawisze to znane z klawiatur laptopowych mechanizmy X-Scissor, charakteryzujące się bardzo cichą pracą, niskim skokiem oraz dużą wytrzymałością. Porifera może łączyć się jednocześnie z aż trzema z urządzeniami na odległość do 10 m. Jednym za pomocą dołączonego sticka USB (Wi-Fi 2,4 GHz) oraz dwoma przez Bluetooth 5.0. Urządzenie jest kompatybilne z Windowsem, Androidem, MacOS oraz iOs.
Dodatkowe funkcje o których warto wspomnieć, to 12 klawiszy multimedialnych, wbudowany akumulator 750 mAh ładowany kątowym kablem USB-C o długości 150 cm. Ponadto Porifera oferuje inteligentne zarządzenie energią, 3-poziomowe białe podświetlenie klawiszy oraz mechaniczny przycisk wyłączania zasilania.
Klawiatura Natec Porifera jest już dostępna na rynku w prognozowanej cenie 249 zł.
Dane techniczne:
- wymiary 419 x 220 x 20 mm
- potrójny tryb komunikacji – możliwość podłączenia do 3 urządzeń
- bezprzewodowa łączność 2 x Bluetooth 5.0 oraz 1 x USB 2.4 GHz
- zasięg pracy do 10m
- wytrzymały i cichy mechanizm X-Scissor
- podświetlenie klawiszy w 3 poziomach jasności w kolorze białym
- 12 klawiszy multimedialnych
- łatwe przełączanie między systemami operacyjnymi (Windows, iOS, Mac, Android)
- semi-ergonomiczna konstrukcja
- płaski profil klawiszy i klawiatury
- miękka podpórka pod nadgarstki wykonana z eko-skóry, montowana na magnes
- wbudowany akumulator 750 mAh
- rozkładane antypoślizgowe gumowe nóżki
- przycisk włączania/wyłączania
- inteligentna technologia zarządzania energią
- kątowy kabel USB-C do ładowania w zestawie o długości 150 cm

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.