Natec Tetra - pakiet startowy dla (domowego) biura
Kiedyś luksus, dziś element tzw. “nowej” normalności. Kolejne firmy, nie tylko IT, pozwalają na pracę zdalną. Osobom, które organizują swój home office, firma Natec postanowiła ułatwić to zadanie wprowadzając gotowy zestaw peryferiów o nazwie Tetra.
Natec Tetra to przyjazny dla budżetu komplet akcesoriów do komputera. Za kwotę około 89 złotych otrzymujemy “czteropak”, który zawiera niskoprofilową klawiaturę, myszkę, podkładkę pod gryzonia i zestaw głośników. Projektanci zadbali o to, by sprzęty były spójne stylistycznie i kolorystycznie, co powinno ucieszyć osoby dbające o detale. Z kolei posiadacze niewielkich biurek zapewne docenią kompaktowe wymiary urządzeń.
Przykładowo mysz Natec Tetra ma dziesięć centymetrów długości. Z komputerem, podobnie jak będąca w zestawie klawiatura, komunikuje się drogą bezprzewodową. Gryzoń ma sensor optyczny 1600 DPI. W razie potrzeby jego rozdzielczość można obniżyć do 1200 lub 800 DPI. W połączeniu z tekstylną matą o fakturze typu “speed”, ma ona zapewnić szybką i precyzyjną nawigację, nie wymagając przy tym dużej przestrzeni roboczej.
Podkładka Natec Tetra posiada gumowy spód, który ma zapobiegać przesuwaniu się w razie gwałtownych ruchów myszą. Ciekawe urozmaicenie może stanowić nadrukowana na wierzchniej stronie polityczna mapa świata. Minimalistyczny, pozbawiony ozdobników design to z kolei cecha klawiatury Natec Tetra. Ma ona smukłą konstrukcję i niskoprofilowe klawisze w układzie tabliczki czekolady. Wśród przydatnych na co dzień funkcji znalazło się sterowanie multimediami.
Sama konstrukcja wykorzystuje mechanizm membranowy, co daje nadzieję na dobrą kulturę pracy. Znajdujące się na kapslach oznaczenia pokryto dodatkową warstwą lakieru (PU coating), dzięki której mają one być bardziej odporne na wycieranie się. Z pecetem klawiatura komunikuje się za pomocą nanoodbiornika. Baterie niezbędne do zasilania zarówno jej, jak i myszy, znajdują się w komplecie, co umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy tuż po zakupie.
Ostatnim elementem biurowego pakietu startowego są głośniki. Jest to zestaw stereo o mocy 6 W, wyposażony w standardowy wtyk mini-jack 3,5 mm. Do zasilania wykorzystano zaś przewód USB. Pasmo przenoszenia wynoszące 100 Hz - 18 kHz powinno być w pełni wystarczające do zastosowań typowo biurowych.
Zestaw Natec Tetra 4w1 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena wynosi około 89 zł. Użytkownicy mają do wyboru wersje białą, biało-niebieską i czarno-szarą.
Dane techniczne:
Mysz Natec Tetra:
- sensor: optyczny
- rozdzielczość: 1600 DPI, możliwość obniżenia do 1200 DPI lub 800 DPI
- wymiary: 100 x 61 x 39 mm
- łączność: bezprzewodowa, 2,4 GHz (nanoodbiornik)
- zasilanie: 1 x bateria AA (w zestawie)
Podkładka pod mysz Natec Tetra:
- typ: materiałowa
- powierzchnia: faktura typu “speed”, gumowany spód
- wymiary: 265 x 215 x 3 mm
Klawiatura Natec Tetra:
- typ: membranowa
- klawisze: 104, niskoprofilowe
- sterowanie multimediami: tak
- wymiary: 438 x 125 x 25 mm
- łączność: bezprzewodowa (nanoodbiornik)
- zasilanie: 1 x bateria AAA (w zestawie)
Głośniki Natec Tetra:
- pasmo przenoszenia: 100 Hz - 18 kHz
- impedancja: 4 Ohm
- moc: 2 x 3 W RMS
- zasilanie: USB - DC 5 V / 0,5 A
- interfejs: mini-jack 3,5 mm, przewód o długości 1,3 metra

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.