Nefeni dołącza do Grupy Symfonia. „Krok w stronę cyfryzacji polskiej gospodarki"
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Maćkowiak, Piotr Ciski, Sławomir Hemerling-Kowalczyk (fot. Symfonia)
Nefeni, lider rozwiązań informatycznych dla sektora publicznego, dołącza do Grupy Symfonia, wiodącego na polskim rynku dostawcy innowacyjnego oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. - Celem połączenia firm jest budowanie synergii pomiędzy obydwoma sektorami, co umożliwi realną cyfryzację naszej gospodarki – mówi Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia.
Zarówno sektor publiczny, jak i przedsiębiorstwa MŚP są wyszczególnione przez Komisję Europejską jako obszary strategicznie ważne do całościowej cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Również polski rząd, wyznaczając pod koniec października cele Strategii Cyfryzacji Polski do 2035 r. pokazuje, że najbliższa dekada upłynie pod znakiem zwiększania dostępu do e-usług. Połączenie potencjału Grupy Symfonia i Nefeni ma w tym kontekście szczególne znaczenie.
Połączenie Symfonii i Nefeni umacnia pozycję obu firm
- Cyfryzacja to kluczowy obszar, w którym firmy z sektora publicznego i prywatnego powinny ze sobą ściśle współpracować. Jako Symfonia od lat koncentrujemy się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Włączenie Nefeni do naszej Grupy to nie tylko krok w stronę wzmocnienia synergii pomiędzy obydwoma sektorami, by jeszcze skuteczniej wspierać transformację cyfrową naszej gospodarki, ale też budowania silnej, polskiej marki technologicznej – mówi Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia.
Symfonia kontynuuje tym samym strategię wzrostu organicznego i akwizycyjnego, konsekwentnie wzmacniając pozycję na polskim rynku informatycznym. Alians z Nefeni to również nowe perspektywy i możliwości dla obu firm.
- Wnosimy do Grupy Symfonia swoje produkty i technologie, jak również wieloletnie doświadczenie we współpracy w sektorze publicznym. Klienci Nefeni zyskają natomiast dostęp do pełnego portfolio rozwiązań Grupy Symfonia, w tym zaawansowanych narzędzi do cyfryzacji procesów biznesowych, takich jak eDokumenty, Symfonia HR czy R2Platnik – mówi CEO Nefeni Sławomir Hemerling-Kowalczyk. Jak dodaje, wsparcie ze strony Symfonii umożliwia jego firmie szybszy i bardziej efektywny rozwój dzięki dostępowi do nowoczesnej infrastruktury oraz know-how. Współpraca daje także Nefeni dostęp do nowego rynku i większego grona klientów.
Innowacyjne rozwiązania wskazują kierunek rozwoju
Poznańska spółka jest wiodącym producentem zaawansowanego oprogramowania dla sektora publicznego. Jej głównym produktem jest platforma „Nowoczesny Urząd”, obejmująca systemy takie jak „FoKa” do zarządzania finansami i elektronicznym obiegiem dokumentów. Zgodnie z przyjętymi założeniami, spółka zachowa samodzielność operacyjną.
Innowacje stanowią kluczowy obszar działalności zarówno dla Symfonii, jak i Nefeni, będąc fundamentem ich strategii rozwoju i odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby rodzimego rynku. Obie firmy stawiają sobie za cel nie tylko modernizację istniejących produktów, ale również wprowadzanie nowych funkcjonalności oraz rozwiązań, z wykorzystaniem najnowszych technologii, automatyzacji i elementów sztucznej inteligencji.
Symfonia gra dla polskich firm już od 30 lat
Grupa Symfonia od prawie 30 lat dostarcza technologie i oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi. Tworzy programy i aplikacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw współpracując z ponad 200 partnerami biznesowymi i technologicznymi. Firma współpracuje też z organizacjami branżowymi i pozarządowymi – jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (SKwP).
Grupa Symfonia konsekwentnie realizuje swoją strategię, dążąc do pozycji pierwszego wyboru dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Filozofia firmy opiera się na tworzeniu harmonijnych rozwiązań wspierających stabilny rozwój klientów, łącząc innowacje z bezpieczeństwem. Grupa Symfonia realizuje swoją misję również poprzez działania społeczne. Fundacja Symfonii aktywnie wspiera inicjatywy dobroczynne oraz prowadzi działania edukacyjne dotyczące społecznych i środowiskowych korzyści płynących z cyfryzacji.
---
O Grupie Symfonia:
Symfonia to wiodący polski producent oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem, oferujący innowacyjne rozwiązania ERP dla sektora MŚP. Firma łączy zaawansowane technologie z eksperckim wsparciem, pomagając klientom osiągać harmonijny i stabilny rozwój. Grupa Symfonia jest wspierana przez międzynarodowych inwestorów strategicznych: AKKR z Doliny Krzemowej oraz MidEuropa z regionu CEE.
O Nefeni:
Nefeni to spółka technologiczna tworząca oprogramowanie dla polskiego samorządu. Swoje autorskie produkty i usługi rozwija w ramach platformy „Nowoczesny Urząd”, która pozwala na zarządzanie kluczowymi zadaniami urzędów w obszarach: budżet, finanse i księgowość, podatki i opłaty lokalne, rejestry i ewidencje, elektroniczne zarządzanie dokumentacją, świadczenie e-usług publicznych. Z produktów i usług Nefeni korzysta ponad 1200 instytucji publicznych

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.