Newline promuje elastyczne metody pracy
Newline Interactive, producent monitorów interaktywnych, oferuje swoim użytkownikom pełną elastyczność w zakresie wyboru modelu pracy. Można po prostu korzystać z monitora interaktywnego z Androidem – bez podłączania dodatkowych źródeł – jak z elektronicznego flipcharta i uruchamiać potrzebne aplikacje. Można podłączyć własnego laptopa, albo pracować na monitorze z komputerem OPS. Dodatkową, bardzo wygodną formą jest np. bezprzewodowe udostępnianie treści z urządzenia mobilnego na monitor z wykorzystaniem Newline CAST. A producent oferuje też inne aplikacje podnoszące efektywność i atrakcyjność pracy.
Sięgając po nowe technologie często mamy wrażenie narzuconych rozwiązań, bez których coś nie zadziała, nie będzie dostępne czy się po prostu nie otworzy. Z monitorami interaktywnymi Newline jest inaczej. Istnieje duża dowolność w zakresie wyboru tego w jaki sposób będziemy korzystać z urządzenia. Daje to poczucie komfortu i świadczy o elastyczności rozwiązania.
Monitor interaktywny Newline z Androidem 11 jest samodzielnym urządzeniem, które działa od razu po wyjęciu z pudełka. Mamy dostęp do wielu przydatnych narzędzi takich jak tablica (Whiteboard) – czyli niczym nie ograniczona powierzchnia do pisania i rysowania. Nie trzeba rezygnować z żadnej notatki, a bogata galeria narzędzi daje duże pole do popisu w zakresie wyróżniania konkretnych treści. Można korzystać z przeglądarki internetowej oraz wielu użytecznych aplikacji dostępnych w sklepie Newline App Store. Zaletą tego rozwiązania jest intuicyjna, łatwa obsługa i wygoda oraz brak konieczności podłączania dodatkowych urządzeń.
Monitor interaktywny Newline w połączeniu z możliwością tworzenia profili użytkowników to bezcenne rozwiązanie przy pracach projektowych. Sześciu pracowników lub zespołów może zdefiniować własne profile i bezpiecznie z nich korzystać ilekroć pracują z danym monitorem. Żadna nieuprawniona osoba nie będzie miała dostępu do profilu, a efekty pracy i bieżące ustalenia pozostaną dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Będzie można kontynuować pracę na kolejnych spotkaniach – dokładnie od momentu, w którym została przerwana.
Zestaw aplikacji podnoszących efektywność pracy
Newline CAST pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. To bardzo szybki i wygodny sposób na jednocześnie pokazanie na monitorze treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor.
Newline BROADCAST pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie - wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.
Newline LAUNCH CONTROL - za pomocą jednego kliknięcia daje dostęp do aplikacji, kalendarzy i połączeń wideo. W ten sposób – szybko i bezpiecznie można zyskać dostęp do swojego konta Office 365.
Newline REACTIV SUITE – fantastyczne narzędzie do współpracy. Nieograniczona, cyfrowa przestrzeń robocza pozwalająca bez ograniczeń udostępniać multimedia i dokumenty. Prezentować pomysły i efekty pracy, omawiać projekty i nanosić uwagi pracując równie łatwo, ale znacznie wygodniej i efektywniej niż na papierze.
Laptop w zasięgu ręki
Podłączenie własnego laptopa do monitora interaktywnego Newline to sposób na dostęp do wcześniej przygotowanych materiałów. Laptopa można podłączyć za pomocą jednego kabla USB-C, który zapewnia obraz, dźwięk, dostęp do internetu, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (power delivery o mocy od 65 do 100 W). A jeśli komputer nie dysponuje standardem USB-C oprócz kabla zasilającego konieczne stają się jeszcze dwa przewody – HDMI do przesyłania obrazu i dźwięku oraz USB-B (Touch) do przesyłania dotyku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z oprogramowania z laptopa oraz dostęp do zasobów zgromadzonych na jego dysku.
Komputer OPS
Komputer OPS (Open Pluggable Specification) to niewielkie urządzenie podłączone na stałe do monitora interaktywnego, które czyni z niego system all-in-one. Zasadniczą zaletą tej opcji jest brak kabli i stały dostęp do systemu Windows oraz wszystkiego co się z tym wiąże. Czyli np. dostęp do pakietu MS Office i własnego konta Office365 z pełnym zestawem możliwości, które to oferuje. Wszystko to bez konieczności każdorazowego podłączania zewnętrznego komputera. Wygodnie i bezpiecznie.
Bliższe informacje na temat monitorów interaktywnych Newline – są dostępne na stronie producenta

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.