Nexans Industry Solutions przedłuża i rozszerza najem w Parku Szczecin Trzebusz
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał umowę przedłużenia najmu w Parku Szczecin Trzebusz ze spółką z grupy Nexans, światowym liderem w dziedzinie projektowania i produkcji systemów kablowych. Firma powiększyła wynajmowaną przestrzeń o dodatkowe niemal 4000 mkw., w efekcie czego do swojej dyspozycji łącznie będzie miała ok. 9000 mkw. Nowa powierzchnia została wynajęta na 7 lat, a umowę najmu dotychczas zajmowanej przestrzeni (blisko 5000 mkw.) przedłużono o kolejne 5 lat.
Nexans zatrudnia 28 000 osób w 42 krajach, a nadrzędnym celem firmy jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze elektryfikacji. Nexans prowadzi działalność w czterech głównych obszarach biznesowych: wytwarzanie i przesył energii, dystrybucja, użytkowanie oraz przemysł i rozwiązania. Firma notowana jest na giełdzie w Paryżu.
Nexans Industry Solutions jest jedną z trzech spółek w Polsce należących do koncernu Nexans i jedyną zlokalizowaną w Szczecinie. W Parku Szczecin Trzebusz swoją działalność prowadzi od 2020 roku. Oddział ten specjalizuje się w produkcji zestawów i wiązek do turbin wiatrowych.
Gabriela Matysek-Mazurczak, Asset Manager, Savills IM Poland, skomentowała:
„Cieszymy się, że nasi klienci wiążą się z nami na dłużej. Nexans Industry Solutions jest kolejnym najemcą, który w tym roku zdecydował się przedłużyć umowę w Parku Szczecin Trzebusz, a zarazem pierwszym, który tak znacząco powiększył wynajmowaną przestrzeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi klienci doceniają zarówno doskonałe położenie parku, jego wysoką jakość, jak i nasze codzienne działania jako asset managera tego projektu. To właśnie bliskie relacje z najemcami, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i odpowiadanie na nie, stanowi podstawę naszej działalności biznesowej.”
Serafim Ognyanov, Dyrektor Zarządzający, Nexans Industry Solutions, dodał:
„Kontynuujemy rozwój naszej spółki w Szczecinie i niezwykle cieszy nas fakt, że przedłużyliśmy umowę najmu i zarazem powiększyliśmy wynajmowaną powierzchnię, co umożliwi nam realizację naszej wizji. To bardzo istotny krok w rozwoju Nexans Industry Solutions, kończący pewien etap oraz otwierający przed nami możliwości do wyznaczania i osiągania kolejnych ambitnych celów biznesowych.”
Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny, który został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i zlokalizowany jest we wschodniej części Szczecina, w dzielnicy Dąbie przy ul. Cynkowej 12. Atutem jego położenia jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, łączącej Szczecin i Berlin. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana także z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, Lotniskiem w Goleniowie, położonym ok. 30 km od inwestycji czy portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Powierzchnia magazynowa Parku Szczecin Trzebusz składa się z dwóch budynków klasy A. Wyposażona jest w oświetlenie LED, ogrzewanie gazowe, instalację tryskaczową, strefę dokową z rampami jak i bramami „0”, monitoring CCTV, jak i zaawansowany system zarządzania wjazdem. Przestrzeń może zostać przystosowana do składowania oraz lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajdują się także place manewrowe oraz miejsca parkingowe. Obiekt, wchodzący w skład portfolio Savills IM, posiada certyfikat BREEAM International New Construction.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.