NFON powiększa swój zespół w Polsce i zatrudnia ekspertów w CEE
NFON, europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej z chmury, przejął część pracowników i działalności Biznes Innovation, który jest jednym z największych partnerów odpowiedzialnych za rozwój sieci partnerskiej NFON w Polsce. Jest to kolejny krok mający na celu popularyzację zintegrowanej komunikacji biznesowej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzmocnienie pozycji rynkowej. NFON rozbudowuje swoją sieć partnerską m.in. poprzez program partnerski NGAGE, a w 2021 roku otworzył również filię w centrum Warszawy. "Biznes Innovation jako przedstawiciel i dystrybutor usług chmurowych Cloudya udzielił nam znaczącego wsparcia w wejściu na polski rynek telekomunikacyjny. Dzięki prowadzeniu przez Biznes Innovation takich działań, jak budowanie sieci partnerskiej, dystrybucja naszych rozwiązań i obsługa klienta, mogliśmy się rozwijać i rosnąć w Polsce z roku na rok" - mówi Gernot Hofstetter, Dyrektor Zarządzający NFON GmbH w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.
Transakcja ma na celu wzmocnienie sprzedaży rozwiązań do zintegrowanej komunikacji w chmurze dla biznesu, w tym flagowego produktu - Cloudya, inteligentnej platformy do sprawnej komunikacji w chmurze, umożliwiającej prostsze połączenia głosowe, łatwe w obsłudze wideo konferencje i bezproblemową integrację z systemami CRM oraz narzędziami do współpracy zdalnej, a także omnichannellowego narzędzia Contact Center Hub dla biznesu. Rozwój NFON pozwolił na wejście na nowy poziom współpracy z Biznes Innovation. "Do naszego zespołu w Warszawie dołączyli doświadczeni specjaliści od spraw technicznych i opieki nad klientem z Biznes Innovation, co umożliwi nam samodzielne zajęcie się niektórymi działaniami regulacyjnymi i operacyjnymi. Dzięki temu Biznes Innovation może bardziej niż kiedykolwiek skupić się na sprzedaży usług NFON" - mówi Gernot Hofstetter. Krok ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskich firm na wydajne i zintegrowane rozwiązania chmurowe, które ułatwiają codzienną komunikację. "Z wielką satysfakcją przyjęliśmy otwarcie oddziału NFON w Polsce, podkreślające znaczenie polskiego rynku dla NFON oraz przejście z etapu badacza rynku do budowy dojrzałego biznesu. Stworzona sieć partnerska i doświadczenie naszych specjalistów pomogą przyspieszyć proces budowania pozycji rynkowej i zwiększyć możliwości NFON w regionie. W konsekwencji Biznes Innovation będzie koncentrować się na klientach biznesowych, usługach doradczych oraz oferowaniu zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych w chmurze" - dodaje Krzysztof Burzyński, Partner Zarządzający Biznes Innovation.
NFON prowadzi aktualnie rekrutacje i poszukuje ekspertów w regionie na stanowiska m.in. w działach sprzedaży, doradztwa technicznego, obsługi klienta i marketingu. "Polska jest rynkiem, w którym dostrzegamy ogromny potencjał i wspólnie, we współpracy z Biznes Innovation, oraz naszym zespołem w Warszawie chcemy kontynuować nasz rozwój, pomagając kolejnym firmom w usprawnianiu ich komunikacji biznesowej. Dzięki trwającym w Polsce rekrutacjom i planom zatrudnienia kolejnych osób mamy nadzieję na dalsze rozszerzanie naszej działalności w kraju i regionie" - dodaje Gernot Hofstetter.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.