Nicromet, producent z branży odlewniczej, usprawnia działalność dzięki IFS
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
Warszawa, 4 lutego 2021 – IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Nicromet, specjalizująca się w produkcji stopów aluminium, wybrała IFS Applications™ 10 w celu usprawnienia działań i wsparcia dalszego rozwoju. Wdrożenie rozwiązania przeprowadzi partner IFS, firma Delegate IT.
Nicromet dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi w Oświęcimiu, Bestwince i Skawinie o łącznej mocy produkcyjnej na poziomie 228 tys. ton wyrobów rocznie. Produkty firmy wytwarzane na bazie surowców wtórnych znajdują zastosowanie głównie w branży motoryzacyjnej. Klientami Nicromet są renomowane firmy motoryzacyjne w całej Europie, m.in. nowoczesna fabryka Volkswagena w Poznaniu.
Firma Nicromet poszukiwała systemu informatycznego, który wesprze procesy związane z pozyskaniem, obsługą i rozliczaniem materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Istotna była również obsługa procesu doboru wsadu i kontroli jego realizacji, a ponadto możliwość precyzyjnego śledzenia przepływu materiałowego (funkcja traceability) ułatwiająca kontrolę kosztów produkcji na każdym jej etapie.
Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ofert dostawców systemów ERP firma Nicromet zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju, jak i za granicą. Istotnym czynnikiem wyboru była również elastyczność rozwiązania pozwalająca na zwiększanie funkcjonalności w miarę rozwoju działalności firmy.
„Cieszymy się z realizacji tego projektu wraz z partnerem, który posiada mocne kompetencje zarówno w zakresie naszego rozwiązania, jak i obszarów okołosystemowych (integracja, automatyzacja, infrastruktura). Dla pełnego wykorzystania naszego know-how zaproponowaliśmy klientowi i partnerowi usługę IFS Safeguarding, która w elastyczny sposób dopasowuje wykorzystanie merytorycznych zasobów IFS do bieżących potrzeb projektu” – wyjaśnia Jaromir Paszek, sales manager w IFS Poland.
System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Nicromet. Zapewni bieżące i scentralizowane nadzorowanie procesów rejestracji dostaw, spływu produkcji oraz logistyki we wszystkich zakładach Nicromet. Ponadto umożliwi analizy kontrolingowe kosztów produkcji zarówno z perspektywy doboru surowców, jak i wykorzystanych zasobów produkcyjnych.
„Nasza strategia zakłada dalszy rozwój firmy i podejmowanie nowych wyzwań na konkurencyjnym rynku. Rozwiązanie ERP firmy IFS pozwoli nam na usprawnienie działań, zwłaszcza w obszarze produkcji i łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że to przełoży się na podniesienie jakości naszych wyrobów i usprawni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi” – komentuje Dawid Wyciślok, członek zarządu Nicromet.
Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Branża produkcyjna to dla IFS jeden z kluczowych obszarów działania. Specjalizacja branżowa naszych rozwiązań zapewnia naszym klientom korzyści, które wzmacniają ich przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że nasza sprawdzona technologia wesprze firmę Nicromet w dalszym rozwoju działalności. Liczymy na długą i owocną współpracę”.
Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na styczeń 2022 roku. Z systemu będzie korzystać 200 pracowników firmy Nicromet.
Więcej informacji o firmie IFS można znaleźć na stronie IFS.com lub obserwując nas na Twitterze: @IFSPoland.
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.