Nie tylko na czas pandemii – KUKE oferuje nowy system wsparcia eksporterów
KUKE zaprasza na konferencję online o nowych rozwiązaniach finansowych dla eksporterów.
Zdecydowana większość firm korzystających z usług KUKE zajmuje się działalnością eksportową. To z myślą o potrzebach eksporterów w okresie pandemii stworzyliśmy ubezpieczenie GAP EX na kraje UE i OECD oraz Polisę bez Granic obejmującą ochroną sprzedaż na 160 innych rynków.
W tym roku wprowadziliśmy System Wsparcia Eksportu – pakiet unikalnych rozwiązań z gwarancjami Skarbu Państwa, które pomogą nie tylko zabezpieczać transakcje eksportowe, ale też:
- objąć gwarancjami finansowanie obrotowe, co pozwoli zwiększyć dostępne limity kredytowe w bankach i firmach faktoringowych,
- ubezpieczyć inwestycje zagraniczne nie tylko od ryzyka politycznego, ale też handlowego,
- zagwarantować spłatę kredytu inwestycyjnego na rozwój produkcji w Polsce generującej eksport
- uzyskać w łatwy sposób gwarancje kontraktowe o szerokim zastosowaniu – kluczowy instrument w walce o zagraniczne zamówienia.
O najnowszej ofercie KUKE opowiedzą:
Janusz Władyczak, prezes zarządu, KUKE
Elżbieta Kacprzykowska, dyrektor departamentu sprzedaży, KUKE
Piotr Maciaszek, dyrektor departamentu ubezpieczeń i współpracy międzynarodowej, KUKE
Gościem specjalnym konferencji będzie Piotr Bujak, główny ekonomista, PKO BP, który przedstawi aktualną sytuację polskiego eksportu oraz perspektywiczne kierunki i branże.
Serdecznie zapraszamy.

Husqvarna prezentuje przełomowe pilarki łańcuchowe dla profesjonalistów

Czy dobrze rozumiesz oznaczenia na kartonach na mleko czy soki?

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.