Błękit w stylu hampton
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nadmorskie kurorty amerykańskich wybrzeży stały się inspiracją dla apartamentu w centrum miasta. Skrojone na miarę, przez architektkę Magdalenę Miśkiewicz właścicielkę pracowni Miśkiewicz Design, mieszkanie stanowi wymarzoną oazę wypoczynku i spokoju dla rodziny.
Przestronny apartament w jednej z warszawskich dzielnic zamieszkuje rodzina z dwójką dzieci. Kolejkę do projektu zarezerwowali już rok wcześniej, od początku wiedzieli, w jakim stylu ma być urządzone ich wymarzone miejsce i kto ma tego dokonać. Zachwyceni stylem new hampton-inspirowanym nadmorskimi krajobrazami półwyspu Long Island, chcieli go nieco wzbogacić o elementy chromowane i kryształowe. Zapożyczone z modern classic dekoracje, doskonale wkomponowała w projekt architektka Magdalena Miśkiewicz.
Wszystkie odcienie błękitu
Centrum dowodzenia i życia całej rodziny stanowi salon połączony z kuchnią i jadalnią. To tu spotykają się po pracy i szkole, by wspólnie gotować, rozmawiać i oglądać ulubione filmy. Szlachetna dębowa jodełka na podłodze łączy wszystkie pomieszczenia, stając się idealnym tłem dla delikatnych beży i odcieni niebieskiego, tak charakterystycznych dla stylu hampton.
Stylowe sofy chesterfield zapraszają, by oddać się na nich popołudniowemu relaksowi. Szklany stolik na chromowanych nogach nawiązuje cichy romans z kryształowym żyrandolem i wcale się z tym nie kryje. Ułożony na środku granatowy dywan w charakterystyczny marokański wzór przykuwa uwagę tak jak korespondujące z nim poduszki. Całość zamykają beżowe ściany ozdobione sztukateriami, łagodząc tym samym dynamikę wzorów.
Zabudowa kuchenna, w tym samym kolorze, pozostaje delikatna i subtelna. Jej strefę wyznacza podłoga imitująca biały marmur i płytki nad szafkami w tym samym odcieniu nawiązujące wzorem do dywanu. Elementem łączącym strefę kuchenną z salonową jest witrynka zaprojektowana specjalnie dla pana domu, w której trzyma domowe nalewki, wyjątkowe trunki dla specjalnych gości.
Stół w ciemnym kolorze drewna został specjalnie dopasowany do komody pod telewizorem. Te dwa ciemniejsze akcenty podkreślają charakter wnętrza. Tapicerowane granatowe krzesła doskonale z nim współgrają.
Dziecięce wybory
Styl nadmorskich kurortów zza oceanu zachowany został konsekwentnie w całym mieszkaniu, także w pokojach dzieci, jednak z zachowaniem indywidualnych preferencji ich mieszkańców. Pokój córki znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Dominują w nim pastelowe kolory, delikatne beże przełamane jedynie subtelnym różem. Zarówno łóżko, jak i zabudowa meblowa zostały wykonane na zamówienie. W pokoju syna priorytetem był kolor niebieski i elementy dekoracyjne nawiązujące do jego ulubionej gry zespołowej, jaką jest piłka nożna. By wyznaczyć i jednocześnie oddzielić strefę odpoczynku od pracy, architektka Magdalena Miśkiewicz zastosowała oryginalny „baldachim” z drewnianych lameli.
Na sen...
Pani domu wymarzyła sobie sypialnię subtelną i elegancką. I taka też jest. Tapicerowane łóżko wykonane zostało na zamówienie, a dzięki oryginalnemu zagłówkowi stało się prawdziwą ozdobą wnętrza. Ustawione przy nim dwa bliźniacze stoliki stanowią tło dla ceramicznych lampek nocnych. Obszerna zabudowa pełni rolę pojemnej garderoby. Musztardowo żółte akcenty kolorystyczne w postaci siedziska i poduszek, to pomysł pani domu, który chętnie zaakceptowała architektka.
Kąpiel nadmorska
Apartament jest na tyle przestronny, że znalazło się w nim miejsce aż na dwie łazienki. Jedna w odcieniach bieli i szarości, a druga z akcentem kolorystycznym w postaci morskiej zieleni. W tej pierwszej odnajdziemy mozaikę znaną z kuchni, w kształcie marokańskiego wzoru, którą zdobi, niczym biżuteria, stylizowana armatura. Wykonane na zamówienie szafki pod umywalką łączą się stylistycznie z obudową wanny. W drugiej łazience króluje kolor, a tłem dla niego jest płytka imitująca biały marmur. I chociaż obie są inne, łączy je mimo wszystko spójna stylistyka. Magdalena Miśkiewicz idealnie wyczuła potrzeby właścicieli dotyczące wnętrza i przełożyła je na realizację, tak by poczuli się sami twórcami swojego domu. Dzięki temu powstała przestrzeń z w stylu new hampton, ale z indywidualnymi akcentami.
Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz
https://www.miskiewiczdesign.pl
Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.