Błękit w stylu hampton
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nadmorskie kurorty amerykańskich wybrzeży stały się inspiracją dla apartamentu w centrum miasta. Skrojone na miarę, przez architektkę Magdalenę Miśkiewicz właścicielkę pracowni Miśkiewicz Design, mieszkanie stanowi wymarzoną oazę wypoczynku i spokoju dla rodziny.
Przestronny apartament w jednej z warszawskich dzielnic zamieszkuje rodzina z dwójką dzieci. Kolejkę do projektu zarezerwowali już rok wcześniej, od początku wiedzieli, w jakim stylu ma być urządzone ich wymarzone miejsce i kto ma tego dokonać. Zachwyceni stylem new hampton-inspirowanym nadmorskimi krajobrazami półwyspu Long Island, chcieli go nieco wzbogacić o elementy chromowane i kryształowe. Zapożyczone z modern classic dekoracje, doskonale wkomponowała w projekt architektka Magdalena Miśkiewicz.
Wszystkie odcienie błękitu
Centrum dowodzenia i życia całej rodziny stanowi salon połączony z kuchnią i jadalnią. To tu spotykają się po pracy i szkole, by wspólnie gotować, rozmawiać i oglądać ulubione filmy. Szlachetna dębowa jodełka na podłodze łączy wszystkie pomieszczenia, stając się idealnym tłem dla delikatnych beży i odcieni niebieskiego, tak charakterystycznych dla stylu hampton.
Stylowe sofy chesterfield zapraszają, by oddać się na nich popołudniowemu relaksowi. Szklany stolik na chromowanych nogach nawiązuje cichy romans z kryształowym żyrandolem i wcale się z tym nie kryje. Ułożony na środku granatowy dywan w charakterystyczny marokański wzór przykuwa uwagę tak jak korespondujące z nim poduszki. Całość zamykają beżowe ściany ozdobione sztukateriami, łagodząc tym samym dynamikę wzorów.
Zabudowa kuchenna, w tym samym kolorze, pozostaje delikatna i subtelna. Jej strefę wyznacza podłoga imitująca biały marmur i płytki nad szafkami w tym samym odcieniu nawiązujące wzorem do dywanu. Elementem łączącym strefę kuchenną z salonową jest witrynka zaprojektowana specjalnie dla pana domu, w której trzyma domowe nalewki, wyjątkowe trunki dla specjalnych gości.
Stół w ciemnym kolorze drewna został specjalnie dopasowany do komody pod telewizorem. Te dwa ciemniejsze akcenty podkreślają charakter wnętrza. Tapicerowane granatowe krzesła doskonale z nim współgrają.
Dziecięce wybory
Styl nadmorskich kurortów zza oceanu zachowany został konsekwentnie w całym mieszkaniu, także w pokojach dzieci, jednak z zachowaniem indywidualnych preferencji ich mieszkańców. Pokój córki znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Dominują w nim pastelowe kolory, delikatne beże przełamane jedynie subtelnym różem. Zarówno łóżko, jak i zabudowa meblowa zostały wykonane na zamówienie. W pokoju syna priorytetem był kolor niebieski i elementy dekoracyjne nawiązujące do jego ulubionej gry zespołowej, jaką jest piłka nożna. By wyznaczyć i jednocześnie oddzielić strefę odpoczynku od pracy, architektka Magdalena Miśkiewicz zastosowała oryginalny „baldachim” z drewnianych lameli.
Na sen...
Pani domu wymarzyła sobie sypialnię subtelną i elegancką. I taka też jest. Tapicerowane łóżko wykonane zostało na zamówienie, a dzięki oryginalnemu zagłówkowi stało się prawdziwą ozdobą wnętrza. Ustawione przy nim dwa bliźniacze stoliki stanowią tło dla ceramicznych lampek nocnych. Obszerna zabudowa pełni rolę pojemnej garderoby. Musztardowo żółte akcenty kolorystyczne w postaci siedziska i poduszek, to pomysł pani domu, który chętnie zaakceptowała architektka.
Kąpiel nadmorska
Apartament jest na tyle przestronny, że znalazło się w nim miejsce aż na dwie łazienki. Jedna w odcieniach bieli i szarości, a druga z akcentem kolorystycznym w postaci morskiej zieleni. W tej pierwszej odnajdziemy mozaikę znaną z kuchni, w kształcie marokańskiego wzoru, którą zdobi, niczym biżuteria, stylizowana armatura. Wykonane na zamówienie szafki pod umywalką łączą się stylistycznie z obudową wanny. W drugiej łazience króluje kolor, a tłem dla niego jest płytka imitująca biały marmur. I chociaż obie są inne, łączy je mimo wszystko spójna stylistyka. Magdalena Miśkiewicz idealnie wyczuła potrzeby właścicieli dotyczące wnętrza i przełożyła je na realizację, tak by poczuli się sami twórcami swojego domu. Dzięki temu powstała przestrzeń z w stylu new hampton, ale z indywidualnymi akcentami.
Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz
https://www.miskiewiczdesign.pl
Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.