Komunikaty PR

Całoroczne domy do 35m² bez pozwolenia na budowę odpowiedzią na potrzeby Polaków

2020-09-29  |  13:57
Biuro prasowe
Kontakt

Milena Świątkowska
LB Relations

Ul. Gen. Józefa Zajączka, 11
01-510 Warszawa
milena.swiatkowska|lbrelations.pl| |milena.swiatkowska|lbrelations.pl
720 898 013
lbrelations.pl/

Ponad połowa Polaków ma działki, a kolejne 20% zastanawiało się nad ich kupnem w trakcie pandemii koronawirusa. Polacy szukają rozwiązań, które pozwolą im na szybkie postawienie domu, z minimum formalności. To samo dotyczy około 14% Polaków, którzy zainwestowali w ziemię, ale jeszcze nic na niej nie wybudowali.

Dla Polaków, głównymi barierami związanymi z budową domu są: zbyt wysoka cena budowy (45%), zbyt duża liczba formalności (34%) oraz zbyt długi czas budowy (20%). Dwóch na trzech ankietowanych chciałaby poświęcić na budowę domku całorocznego nie więcej niż rok. Dla takich osób rozwiązaniem są domy do 35m² gotowe w 30 dni, które wystarczy zgłosić do urzędu, bez czekania na pozwolenie na budowę.

- W obecnej sytuacji, domy poza miastem stają się azylem. Służą zarówno jako miejsce do wypoczynku, jak i miejsce do pracy, ze wspaniałym widokiem z okien, w ciszy i spokoju, bez tłumów. Wyposażenie „pod klucz” oraz wykończona kuchnia, łazienka i część sypialniana pozwalają cieszyć się własnym kątem właściwie natychmiast, bo w około miesiąc – mówi Krzysztof Żebrowski, wiceprezes Diamond Module, współtwórca domów smALLinclusive.

- Nie ważne, czy domy zostały kupione latem czy zimą – są całoroczne, wyposażone w niezbędną izolację oraz zarówno w system chłodzący jak i ocieplający mieszkanie. Każdy z siedmiu domów smALLinclusive reprezentuje odrębny styl. Przy części z nich inspiracją była architektura regionalna. Tak powstały domy: kaszubski, góralski, mazurski oraz bieszczadzki, które wpisują się w warunki zabudowy. Wśród projektów znalazły się również domy w nowoczesnej o minimalistycznej stylistyce – idealne dla koneserów design-u – komentuje Jan Piziak, architekt Diamond Module, projektant domów smALLinclusive.

 

* Dane z badania zrealizowanego we wrześniu 2020 na grupie 1000 osób przez firmę SW RESEARCH na zlecenie Diamond Module.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LB Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.