Chylonia Business Park niemal w całości skomercjalizowana
Kończy się proces komercjalizacji nowoczesnego obiektu biurowo-magazynowego Chylonia Business Park w Gdyni. Pozostały ostatnie wolne miejsca w części biurowej. W planach jest dalsza rozbudowa inwestycji.
Położony w zyskującej na znaczeniu gdyńskiej dzielnicy Chylonia obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Hala magazynowa wysokiego składowania o powierzchni 4550 m2 została w całości wynajęta w trakcie pierwszego etapu komercjalizacji. Jednym z głównych najemców inwestycji, która była stopniowo oddawana do użytku, została firma Elektronika S.A., bezpośredni importer, przedstawiciel i autoryzowany dystrybutor wiodących producentów światowego chłodnictwa freonowego oraz glikolowego.
Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się część biurowa. Dotychczas wynajęto blisko 2/3 spośród dostępnej powierzchni 2700 m2. Pozostała część oczekuje na ostatnich najemców.
– Nie spodziewaliśmy się tego, że nasz obiekt spotka się z aż tak dużym odzewem. Wysoka jakość inwestycji, zgodna z najwyższymi światowymi standardami logistycznymi oraz doskonała lokalizacja, gwarantująca bliskość centrum miasta oraz dogodne połączenie z innymi częściami kraju za pośrednictwem przebiegającej obok drogi krajowej nr 6, przyciągnęły do nas wielu najemców – przekonuje Marcin Janczewski, kierownik projektu WRI Investment.
Dodatkowym atutem obiektu są rozwiązania, gwarantujące ponadprzeciętne bezpieczeństwo sanitarne jego użytkowników. Inwestor zainstalował w części biurowej nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji, zapewniające przepływ, a także stałą cyrkulację świeżego powietrza, minimalizując tym samym ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami oraz wirusami. W ocenie Marcina Janczewskiego był to ważny element wielu negocjacji biznesowych. – Wielu potencjalnych najemców pytało o rozwiązania, gwarantujące ich pracownikom bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania obiektu. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić ich oczekiwania.
Już wkrótce rozbudowa obiektu
Zainteresowanie obiektem znacząco przekroczyło możliwości najmu. Dużym popytem cieszyła się zwłaszcza część magazynowa. Z tego powodu inwestor, chcąc sprostać potrzebom tych klientów, dla których zabrakło miejsca, podjął decyzję o rozbudowie kompleksu o dodatkową halę wysokiego składowania o powierzchni blisko 4000 m2. Pierwsze prace budowlane ruszą w I kwartale 2021 roku, natomiast ich zakończenie oraz oddanie obiektu do użytku jest planowane na trzeci kwartał tego samego roku. Hala będzie zaopatrzona w cztery doki przeładunkowe oraz cztery bramy. Doświetlenie za pośrednictwem pasm montowanych w dachu hali zapewni dostęp światła dziennego, a co za tym idzie możliwość zaimplementowania produkcji i konfekcji. Budynek będzie wykonany zgodnie z najwyższymi standardami izolacji termicznej zapewniającymi niespotykaną dla tego typu obiektów energooszczędność.
Więcej informacji o Chylonia Business Park znajduje się na oficjalnej stronie pod adresem: http://www.chylonia.com .

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.