Komunikaty PR

Domy w Szczytnikach dostępne w dwóch wariantach projektowych

2020-11-30  |  21:00

W podpoznańskich Szczytnikach dobiega końca I etap projektu deweloperskiego „Domy w Szczytnikach”. Do końca tego roku realizacja zostanie zakończona. Dostępne są dwa warianty projektowe, różniące się m.in. układem pomieszczeń na piętrze. Dla przyszłych nabywców oznacza to możliwość wyboru lokalu idealnie spełniającego oczekiwania. Tym bardziej, że ostatnie domy są w sprzedaży.

 

Budowa osiedla „Domy w Szczytnikach” postępuje według wcześniej założonego harmonogramu. – W pierwszym czterolokalowym budynku skończono instalacje, tynkowanie i kładzenie posadzek. Również elewacja zewnętrzna jest niemalże ukończona. Natomiast w pozostałych budynkach trwa montaż instalacji oraz tynkowanie – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Wszystkie prace, wraz z otoczeniem budynku będą sfinalizowane w IV kwartale tego roku. Dostępne są cztery z ośmiu lokali.

 

Jedna inwestycja, dwa projekty

Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest osiem lokali w czterech domach w zabudowie bliźniaczej. W ofercie znalazły się dwa warianty powierzchni: 104,70 m kw. (po podłodze 120,40) i 126,10 m kw. Przestrzeń każdego lokalu dwupoziomowego została podzielona na dwie strefy – parter i piętro. W strefie dziennej zaprojektowano salon z aneksem kuchennym 30 m kw. i toaletę. Przyszły nabywca ma do wyboru dwa warianty projektowe dotyczące przestrzeni wypoczynkowej na piętrze. W lokalu typu A zaplanowano dwa pokoje obok siebie, jeden 17, a drugi 9,30 m kw., łazienkę o powierzchni 4 m kw., a także dodatkową sypialnię blisko 13 m kw., z balkonem. Natomiast lokal B wyróżnia się dwoma pokojami obok siebie o zbliżonym metrażu 10 m kw., łazienką 4,8 m kw., a także dodatkowym pokojem ponad 20 m kw. Ten wariant projektowy to aż dwa dostępne balkony, zlokalizowane od dwóch różnym stron świata, co nie jest rozwiązaniem popularnym, a na pewno ucieszy przyszłych mieszkańców. - Te dwie propozycje różnią się usytuowaniem poszczególnych pomieszczeń, w tym łazienki, która jest po prawej, bądź po lewej stronie od klatki schodowej. Naszym zdaniem na piętrze można też zaaranżować garderobę, czyli pomieszczenie coraz modniejsze, wracające do łask – opisuje Michał Rozwadowski.

 

Przestrzeń na piętrze każdego domu została dodatkowo doświetlona przestronnymi oknami zlokalizowanymi w pokryciu dachowym. Dzięki temu mieszka się przyjemniej, a każdy pokój sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego. Wszystkie lokale posiadają dodatkowe funkcjonalności, dostępne w cenie samego domu, np. ogrzewanie podłogowe zainstalowane na całym parterze, a także elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne przy oknach.

 

Inwestycja powstaje przy ul. Choinkowej w podpoznańskich Szczytnikach. Na miejscu, kilkaset metrów od osiedla jest przedszkole i żłobek, a w pobliskich Kamionkach – szkoła podstawowa. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala sprawnie, w kwadrans dojechać do Poznania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.