Komunikaty PR

European Logistics Investment razem z Panattoni dostarczą 45 000 mkw.

2020-11-30  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

European Logistics Investment BV (ELI) nabyło dwa obiekty magazynowe zlokalizowane we Wrocławiu – jednym z głównych ośrodków logistycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. ELI, razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni, planuje dalszy rozwój inwestycji, w ramach której powstanie City Logistics Wrocław North, który zapewni 45 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna w Polsce, nabyło kompleks magazynowy we Wrocławiu składający się z dwóch budynków o całkowitej powierzchni 9 500 mkw. oraz 13 ha terenu inwestycyjnego. Firma planuje dalszy rozwój inwestycji razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni – wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Istniejący obiekt jest obecnie w pełni wynajęty firmom FedEx Express, Topus i DHL. Po zakończeniu budowy park City Logistics Wrocław North dostarczy łącznie 45 000 mkw., w tym 41 000 mkw. powierzchni magazynowej i 4 000 mkw. biurowej. Inwestycja uwzględnia również przygotowanie 430 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 68 dla samochodów towarowych oraz 54 dla ciężarówek, nowoczesny system zraszania ESFR, 70 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę. Projekt, który będzie realizowany etapami, zakłada dodanie trzech budynków do istniejącego zabudowania.

City Logistics Wrocław North posiada wygodną lokalizację w centralnej części dzielnicy Psie Pole – magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, oferując zarówno dostęp do lokalnej wysoko wykwalifikowanej siły roboczej w obszarze technologii, jak i świetne połączenie zarówno w obrębie miasta, jak i w regionie CEE – samochodem, samolotem, jak i transportem publicznym. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewnia wygodne połączenie z takimi miastami jak Warszawa, Berlin i Praga. Natomiast położenie działki zapewnia szybki dojazd do autostrad S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica), a także łatwe połączenie z centrum Wrocławia (15-minut jazdy samochodem) i międzynarodowym lotniskiem (odległość 30-minut) oraz pobliski transport publiczny – przystanki autobusowe i PKP znajdują się w odległości krótkiego spaceru.

"ELI od początku przyglądało się bacznie regionowi Wrocławia, ze względu na jego strategiczną lokalizację i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Dzięki trendom, które przybrały na sile podczas pandemii, takim jak szybki rozwój e-handlu, relokacja łańcuchów dostaw i procesów logistycznych do Europy Centralnej, a także rosnący regionalny rynek, Wrocław cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony wiodących globalnych inwestorów i firm poszukujących nowoczesnych przestrzeni logistycznej na wynajem wśród głównych ośrodków logistycznych w regionie CEE. To właśnie z tych powodów postanowiliśmy wzbogacić zdywersyfikowane portfolio ELI o tę pierwszorzędną lokalizację logistyczną", mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

"Jesteśmy pewni, że nasz najnowszy projekt, realizowany razem z ELI, będzie nie tylko kolejnym kamieniem milowym naszego partnerstwa, ale także stanie się jedną z najbardziej poszukiwanych destynacji logistycznych w Europie Centralnej", mówi Robert Dobrzycki, prezes Panattoni.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi szesnaście parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 500 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, a także na Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

***
ELI (European Logistics Investment) to dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna, koncentrująca swoją działalność na rynku polskim. Dzięki nawiązaniu partnerstwa z Panattoni Europe, wiodącym deweloperem nieruchomości przemysłowych, ELI dostarcza wysokiej jakości obiekty logistyczne zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, oferując znakomity dojazd i wysoką wartość firmom w całej Polsce. Portfel ELI zawiera obecnie 16 obiektów logistycznych o całkowitej powierzchni ponad 520 000 mkw. GLA oraz ponad 140 000 mkw. powierzchni w budowie. W ciągu następnych 3-4 lat ELI planuje budowę kolejnych projektów o powierzchni ok. 2 mln mkw. Długoterminowym celem ELI jest osiągnięcie pozycji wiodącej platformy logistycznej na polskim rynku. Właścicielami spółki są firmy Redefine Properties, Madison International Realty oraz Griffin Real Estate.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.