Kajima Poland przebuduje I fazę City Point Targówek
Peakside Capital Advisors wybrał generalnego wykonawcę przebudowy I fazy modernizacji miejskiego parku logistycznego City Point Targówek. Kompleksową realizacją prac zajmie się Kajima Poland. Aktualnie trwają prace wyburzeniowe I etapu projektu. Docelowo City Point Targówek dostarczy blisko 100 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-biurowej, spełniającej najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Termin przekazania pierwszego budynku najemcom nastąpi jeszcze w tym roku.
Wojciech Zielecki, project management director w Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Przebudowa City Point Targówek to wymagająca i złożona realizacja, która wymaga odpowiedniego partnera. Naszym celem było wybranie partnera, którego doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia dają nam pewność, że mogą sprostać naszym wysokim standardom. Jedynie współpraca z takim partnerem pozwoli nam dostarczać nowoczesną i przyjazną dla środowiska powierzchnię logistyczną i przemysłową najemcom parku. Kajima Poland to profesjonalny partner, którego wybraliśmy do wykonania kompleksowych prac budowlanych pierwszego etapu w parku
Przebudowa parku na warszawskim Targówku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować blisko 100 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni. Aktualnie na ukończeniu są już prace rozbiórkowe, po których nastąpi rozpoczęcie budowy obiektów znajdujących się w tzw. I fazie modernizacji. City Point Targówek jest funkcjonującym parkiem logistycznym, którego bieżąca działalność będzie kontynuowana, dzięki objęciu najemców planem relokacji, w zależności od zajmowanej przez nich powierzchni.
Celem realizowanej przebudowy jest stworzenie najnowocześniejszej w Warszawie powierzchni logistycznej i magazynowej, spełniającej wysokie standardy ESG. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej.
Całościowa przebudowa parku realizowana będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniając recykling materiałów odzyskanych w trakcie rozbiórki budynków. Natomiast nowe budynki City Point Targówek zostaną objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, LEED Gold oraz WELL. W ramach parku wdrożonych zostanie szereg rozwiązań proekologicznych jak m.in. przyłączenie do miejskiej sieci ciepła, panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki elektryczne do samochodów, wiaty rowerowe czy hotele dla owadów.
Park wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Peakside Capital Advisors i Partners Group. W jego skład wchodzą dodatkowo dwa obiekty magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.
***
Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.
www.peakside.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.