Nowa jakość efektywności energetycznej w inwestycjach OKAM
Umowa została zawarta na okres 10 lat.
Współpraca między DB Energy a F.S.O. Energy Hub zakłada realizację projektów związanych z efektywnością energetyczną oraz zeroemisyjnością w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Wspólne działania obydwu podmiotów mają na celu znaczące zmniejszenie energochłonności budynków oraz minimalizację ich wpływu na środowisko. Dzięki temu najemcy będą mogli cieszyć się komfortowymi warunkami użytkowania, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków na energię.
Inicjatywa jest kolejnym krokiem OKAM w kierunku promowania i rozwijania proekologicznych rozwiązań w branży budowlanej. Jak podkreśla Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City i OKAM Capital, Liderka Projektu F.S.O. PARK, odpowiedzialna za projekt w OKAM:
- Nawiązanie tej współpracy to efekt ciężkiej pracy zespołów po obu stronach, ale równocześnie kolejny przejaw strategicznej wizji, którą konsekwentnie realizujemy w OKAM we wszystkich prowadzonych inwestycjach. U jej fundamentów leżą nasze wartości i zobowiązania, jakie podejmujemy w związku ze zrównoważonym rozwojem. Ta współpraca przełoży się na realne korzyści zarówno dla naszych klientów, jak i środowiska.
W ramach współpracy, DB Energy SA będzie odpowiedzialna za szereg prośrodowiskowych obszarów, w tym realizację audytów energetycznych oraz doradztwo w zakresie wytwarzania, obrotu i dystrybucji energii. Dodatkowo, firma przygotuje koncepcje projektowe oraz analizy finansowe dla poszczególnych projektów realizowanych przez OKAM. Inżynierowie DB Energy SA będą także kierować projektami inwestycyjnymi, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki finansowe.
- Współpraca z F.S.O. Energy Hub daje nam możliwość, aby już na bardzo wczesnym etapie inwestycyjnym zadbać o efektywne źródła energii oraz właściwą jej dystrybucję przez odpowiednio zaprojektowane sieci i przyłącza. Dotyczy to również dużych inwestycji deweloperskich, gdzie współtworzymy całe osiedla. Odpowiedni miks źródeł pozwala zoptymalizować nie tylko emisje, ale i koszty energii. Nie tylko dla przedsiębiorstw, ale również domowych odbiorców, którzy dzięki odpowiedniej skali działania mogą skorzystać na rozwiązaniach do tej pory niedostępnych w budownictwie mieszkaniowym - skomentował dr inż. Piotr Danielski, Wiceprezes i współzałożyciel DB Energy SA.
Umowa między DB Energy SA a F.S.O. Energy Hub Sp. z o.o. weszła w życie w dniu jej podpisania. Na jej mocy reprezentant DB Energy SA obejmie funkcje zarządcze w F.S.O. Energy Hub Sp. z o.o
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.