Nowa Murowana powiększa się zgodnie z planem
Murowana Goślina, zlokalizowana około 15 km od Poznania będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą być blisko miasta, a jednocześnie cenią sobie spokój. Powstaje tutaj kolejny etap inwestycji Nowa Murowana – nieduży budynek wielorodzinny z 26 mieszkaniami.
Do tej pory inwestor osiedla Nowa Murowana zrealizował przy ulicy Tartacznej w Murowanej Goślinie pięć budynków wielorodzinnych, w których znalazło się łącznie 91 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja powstała z pełną infrastrukturą, do której zaliczają się: wewnętrzne alejki, miejsca parkingowe, czy oświetlenie. Wszystkie lokale mieszkalne znalazły swoich nabywców. W związku z tym, że zainteresowanie lokalami mieszkalnymi w Murowanej Goślinie nadal jest duże, następuje spodziewana kontynuacja tego projektu deweloperskiego i znajdzie się tuż obok. W ramach inwestycji Nowa Murowana 2 zrealizowane zostaną 2 kameralne budynki trzykondygnacyjne. Aktualnie trwają prace w budynku A, stanowiącym już szósty etap całego przedsięwzięcia deweloperskiego. - Do końca października osiągnęliśmy stan surowy, nastąpił także montaż stolarki okiennej w lokalach na wszystkich kondygnacjach. Trwa realizacja kolejnych zadań, w tym m.in. konstrukcja i pokrycie dachu, instalacje elektryczne i wod-kan. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z założonym przez nasz dział inwestycyjny harmonogramem, co oznacza, że w połowie przyszłego roku mieszkania będą do odbioru – informuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana 2.
W budynku A znajdzie się 26 mieszkań o powierzchni od 26 do 73 mkw. Tym samym na klientów czekają kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Do lokali na parterze będą przynależeć ogródki od 26 do 69 m kw., a na piętrze – przestronne balkony. Ponadto dostępne będą bezpłatne komórki lokatorskie. Podobnie jak w inwestycji wcześniejszej, w nowym projekcie wszystkie lokale będą oddawane w standardzie deweloperskim, z roletami zewnętrznymi dla mieszkań parterowych. Deweloper zadbał także o miejsca postojowe oraz małą architekturę.
Nowa Murowana 2 będzie również dobrym miejscem dla rodziny, ponieważ tuż obok inwestycji są placówki oświatowe – ważne dla rozwoju młodszych mieszkańców. W Murowanej Goślinie znajduje się 12 żłobków, przedszkoli oraz punktów przedszkolnych, 5 szkół podstawowych i 2 gimnazja, a także Zespół Szkół, w którego skład wchodzą technikum i szkoła zawodowa.
- W ofercie mieszkaniowej budynku A znajdują się już ostatnie lokale 3-pokojowe. Widok zieleni za oknem i bezpośredni dostęp do ogrodu ucieszy rodziny, które chętnie zamieniają Poznań na Murowana Goślinę – podkreśla Patrycja Pilarczyk. Osiedle powstaje w Murowanej Goślinie, blisko ul. Tartacznej i Kolejowej, skąd odjeżdża szynobus do Poznania. Ta część osiedla, z 26 mieszkaniami, będzie gotowa w połowie 2021 roku i oddana w ręce mieszkańców. Blisko połowa lokali znalazła już swoich nabywców.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.